Wigry grają dobrze, forma rośnie, ale znów skończyło się remisem

Karol Potaś
Bytovia - Wigry Suwałki 1:1
Bytovia - Wigry Suwałki 1:1 Polskapress
I liga piłkarska. Zespół z Suwałk zremisował 1:1 w Bytowie z Bytovią. Punkt w końcówce uratował gospodarzom Kamil Wacławczyk.

Takie wyniki zupełnie mnie nie cieszą. Remisy to pośrednie rozwiązania, po których zawsze mam niedosyt - mówi Dominik Nowak, trener Wigier, po trzecim z rzędu remisie swego zespołu.

Suwalczanie jechali do Bytowa po trzy punkty i prawie im się to udało, kiedy w 59. minucie rzut karny wykorzystał Rafał Kądzior.

- Gramy dobrze. Forma rośnie i naszym celem była wygrana. Wracamy do domu jednak z jednym punktem i musimy go szanować - dodaje Nowak.

Niestety, w końcówce Bytovia doprowadziła do remisu i szansa na komplet punktów przepadła.

- W ostatnich minutach meczu mieliśmy jeszcze szansę przechylić wygraną na naszą korzyść, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Adamek. Zabrakło niewiele - kończy trener Wigier.

Wyniki 13. kolejki

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Kądzior (59-karny), 1: 1- Wacławczyk (81).

Wigry: Zoch - Bartkowski, Remisz, Cverna, Adu Kwame, Wroński (66. Karankiewicz, 85. Kamil Zapolnik), Augustyniak, Radecki, Kądzior, Kozak, Adamek.

Stal Mielec - Wisła Puławy 0:1, GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 0:1, MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice 1:1, Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1, Pogoń Siedlce - Znicz Pruszków 1:0, Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:0, Górnik Zabrze - Stomil Olsztyn 2:0.