Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzeje Białystok. Rozkład jazdy.

Fot. Wojciech Oksztol
Liczymy, że w tym roku znowu uda nam się zebrać rekordową sumę - mówi Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj wraz z Magdą Juchnowicz przejechał się drezyną po ułożonych na Rynku Kościuszki torach. Jutro i przez następny tydzień będą nią mogli jeździć wszyscy, którzy wpłacą datek na rzecz Orkiestry.
Liczymy, że w tym roku znowu uda nam się zebrać rekordową sumę - mówi Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj wraz z Magdą Juchnowicz przejechał się drezyną po ułożonych na Rynku Kościuszki torach. Jutro i przez następny tydzień będą nią mogli jeździć wszyscy, którzy wpłacą datek na rzecz Orkiestry. Fot. Wojciech Oksztol
Będzie gorąco - zapewnia Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu WOŚP. I na dowód już wczoraj przywdział krótkie spodenki. Przygotowania do koncertu są już na finiszu. W niedzielę Białystok i cała Polska zagra dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Zimno? Nie szkodzi. My w niedzielę z pewnością rozgrzejemy całe miasto - zapewnia Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bo do Finału Orkiestry w Białymstoku wszystko jest przygotowane. Na Rynku Kościuszki już buduje się wielka scena. To właśnie tutaj w niedzielę odbywać się będzie główny koncert Orkiestry.

Czeka też sto metrów prawdziwych torów. Jutro, a także przez cały następny tydzień, będzie można po nich pojeździć zabytkową drezyną z filmu "Ryś" i specjalnie przygotowaną warszawą. - Każdy, kto wspomoże Orkiestrę, będzie mógł się nią przejechać - zapewnia Magda Juchnowicz, szefowa sztabu.

Do ostatniej chwili będzie też można licytować przedmioty na internetowych aukcjach. Ten, kto zaoferuje najwięcej, będzie mógł na przykład kupić wyjątkowego poloneza, który zagrał w filmie "U pana Boga za piecem". Na razie radiowóz kosztuje ponad trzy tysiące złotych. - W czasie koncertu będzie go licytować sam Andrzej Beya Zaborski. Wtedy cena na pewno pójdzie w górę - uważa Magda.

Na aukcji można też wylicytować fragment szyny kolejowej, maszynę do pisania czy lampy kolejowe. Do kupienia są też jeszcze bilety na specjalny orkiestrowy pociąg, który w niedzielę pojedzie do Łomży.

Na ulice miasta wyjdzie jutro pięciuset wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze do oznaczonych puszek. Ale uważajmy na oszustów.

- Każdy nasz wolontariusz musi mieć specjalny identyfikator ze zdjęciem - mówi Juchnowicz.

Na plakietce musi też się znaleźć hologram i numer zezwolenia. Wolontariusze nie mogą zbierać pieniędzy, chodząc po prywatnych mieszkaniach. Będą kwestować na ulicach miasta.

- Już po raz drugi zbieramy na pomoc dla dzieci z klinik onkologicznych. One jej naprawdę potrzebują. Dlatego wszystkich gorąco zachęcamy do udziału - dodaje Wróbel.

Orkiestrowy rozkład jazdy

Sobota
Godz. 10.00 - rusza X Rajd Monte-Krywlany. Na białostockim lotnisku każdy chętny będzie mógł się przejechać jako pasażer samochodem rajdowym.

Niedziela
Godz. 10.15 z Dworca PKP odjeżdża specjalny orkiestrowy szynobus do Łomży. Bilety na pociąg można wylicytować na aukcji internetowej.

Od godz 12 zaczynają się koncerty na Rynku Kościuszki:
12.00 - Kabaret Numer Dwa
12.30 - Jim Been
13.00 - E-misja
13.30 - BBC
13.40 - Progres Studio
14.05 - Cira & Miszkers & Dj Fejm
14.40 - In Your Fear
15.30 - Mr. Pollack
16.20 - Nagual (BY)
17.30 - Klezmafour
18.40 - Muchy
19.50 - Happy Singers
20.20 - KAT & Roman Kostrzewski
21.40 - Kryzys
22.40 - KSU

godz. 13 - z Rynku Kościuszki wyruszy rowerowa Masa Krytyczna.
godz. 14 - start defilady spod budynku Lasów Państwowych. Wśród jej uczestników pojawią się m.in. rowerzyści, miłośnicy wszelkiego rodzaju motoryzacji (samochody terenowe, limuzyny, fiaty 126p).

Oprócz koncertów, na rynku przez cały dzień będą też inne atrakcje:
- Prawdziwą drezyną albo warszawą będzie można pojeździć po torach ułożonych na rynku.
- Otworzą Rynek Żydowski - na stoiskach, jak za czasów Ludwika Zamenhofa, będą sprzedawane regionalne wyroby.
- Około godz. 14.30 odbędzie się bicie rekordu świata w tańcu.
- Będą pokazy służb mundurowych, m.in. policji, straży pożarnej, służby celnej.
- Tuż obok sceny będzie trwało budowanie Mostu Nadziei i Tolerancji.

Galeria Alfa:
Przez cały dzień w galerii będzie można uczyć się pierwszej pomocy. Jak to się robi, pokażą dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 44. Studenci stomatologii sprawdzą stan naszych zębów i pokażą, jak o nie prawidłowo zadbać. Będzie też pokaz gry w petankę, czyli w specjalne bule.

MDK, ul Warszawska 79A:
Od godz. 12 do 19 występować będą wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Przez cały dzień będą też trwały licytacje koszulek z podpisami olimpijczyków i zaproszeń do kina i teatru.

Orkiestra zagra też w:
Wasilkowie - o godz. 15 rozpoczyna się koncert w hali sportowej gimnazjum przy ul. Mickiewicza 2.
Choroszczy - od godz 12 będzie trwała zabawa przed budynkiem Miejsko- Gminnego Centrum Kultury.
Supraślu - główna impreza odbędzie się między 16 a 20 w kinie Jutrzenka.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
morgaine

Według mnie w tym roku organizatorzy się postarali .
Znam ludzi którzy z daleko przyjadą żeby tylko zobaczyć koncert zespołu Kat.
Dziwi mnie postawa co niektórych osób, które oburzają się, gdy większość polskiego społeczeństwa kojarzy Białystok z "głęboką prowincją" i stolicą muzyki disco polo. Tu na forum potwierdzają, że faktycznie tak jest a przynajmniej chcieliby by tak było.
Cieszę się niezmiernie, że program tegorocznego WOŚPu przedstawia się tak a nie inaczej, a tym którzy się burzą i twierdzą, że beznadziejna i nieznana muzyka polecam sprawdzić w internecie historię "tych garażowych zespołów"
pozdrawiam.

o
obiektywny

Nie chcę narzekać, bo działają w szczytnym celu, ale trzeba stwierdzić, że co roku jest to samo. Wstyd mi za nasze miasto, gdy relacja wchodzi na ogólnopolską antenę. Wymuszane na siłę okrzyki i oklaski, a w tle denny hip-hop lub punkrock nie są ani dobrą reklamą, ani promocją dla miasta. Wiem, że za wszystko trzeba niemało zapłacić, ale gdy się patrzy na zespoły grające w innych rejonach naszego kraju to odnoszę nieodparte wrażenie, że Organizatorom zależy tylko na tym żeby koncert się odbył i to bez znaczenia w jakim stylu.

G
Gość

No co z Owsiakiem- miernoto? Coś ci nie pasuje, że facet organizuje imprezy , aby pozyskać środki na upadającą polską służbę zdrowia, a tym samym łata wszelkie finansowe dziury za i diotów z rządu, którzy mają w czterech literach zwykłego pacjenta, gdyż oni w swoich rządowych klinikach zawsze znajdą opiekę na najwyżsxcym poziomie. A jak nie przekonują cię merytoryczne argumenty, młody kleryku, to zamknij się tego dnia na głucho w domu , bo każdy PRZYZWOITY człowiek będzie w niedzielę wspierał WOSP- bez względu na to, czy ci się to podoba , czy nie! I nieważny jest rodzaj muzyki - liczy się cel- pomoc chorym ludziom!

m
m4rj4n

Widać jazy ludzie pracują w wośpie, taka muzyka tam.... zresztą wszystko co z Owsiakiem taką muzyką stoi.... Jestem ciekaw ile ludzi będzie...

G
Gość

Ale na disco polo przychodzili ludzie którzy dawali kasę, a teraz zobaczymy jak metalowcy sypną kasą.

m
mały hubcio

przyjeżdzają legendy polskiego rocka , koncert za darmo ale pełno i diotów , którym źle . Mam propozycję jedźcie do janowa do panderozy, albo do innych pogorzałek tam doznacie uniesienia i estetycznych spełnień.... tam wasza zdolność percepcji dozna spełnienia! CHCIAŁBYM PODZIĘKOQWAC ORGANIZATOROM! WSPANIAŁY KONCERT!!!!!!!!!

m
magda

A co to znaczy, żę zawsze już na WOŚP mają grać zespoły disco polo, pop i dance? Przez parę lat tak było i wtedy to ludzie słuchający rocka nie mieli na co iść. Teraz jak zaproszono kilka zespołów rock i metal to jest wielki krzyk. ile razy do Białegostoku na jakieś akcje przyjeżdżają takie zespoły, a ile razy discopolowcy??? Pomyślcie prze chwilę i nie wyobrażajcie sobie, ze zawsze już tak będzie. Bardzo się cieszę, że przyjadą takie zespoły, wreszczcie może się coś zmeini w tej stolicy disco polo.

n
na moje oko

Na moje oko, szef białostockiego WOŚP jest fanem rocka i metalu i ma paru kumpli co mają jakieś tam swoje garażowe kapele i zamiast ściągnąć porządnych wykonawców, to wziął swoich kolegów ze studiów czy liceów którzy coś tam krzyczą do mikrofonu i robią dużo huku gitarowego.. porażka..

T
Tutejszy

Dobrze, że chce się Wam chcieć... Pozdrawiam wszystkich Wośpków...

T
Tomek
CYTAT(franki @ 9.01.2010, 10:09:12)
Ale lipa zespoły muzyczne do baaaani


dobrze już wiemy, że zespoły do bani a organizatorzy to idioci. Skończcie w koncu wypisywać to samo pod każdym artykułem dotyczącym WOŚ.
f
franki

Ale lipa zespoły muzyczne do baaaani

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3