Więcej nagród w XIII Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
To było pierwsze takie wrześniowe spotkanie. Przed nami jeszcze dwa, na których będziemy rozmawiać z podlaskimi przedsiębiorcami o zmianach, jakie pojawią się w XIII edycji naszego rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Jedną z nich jest wprowadzenie kategorii Najlepszy Pracodawca. Zostanie on wyłoniony w wyniku badania przeprowadzonego przez Direction Group Marka Masalskiego. - Gorąco polecam - dzieliła się swoją opinią Elena Łukanowa, prezes Adampolu. - Ten człowiek potrafi wydobyć to, czego sami o sobie nie wiemy w firmie. Autor
Duża, średnia, mała, może nawet mikro? Wkażdej z tych kategorii przyznamy nagrody firmom osiagającym największe przychody.

Zmiana jest odpowiedzią na uwagi przedsiębiorców, którzy zauważali, że główne trofea trafiają do ograniczonej grupy firm spośród setki tych największych. I nie sposób było temu zaprzeczyć. Bo jeśli między liderem o największym przychodzie w regionie a już nawet trzecim przedsiębiorstwem na liście jest różnica 2 miliardów przychodu, to trudno ten dystans przeskoczyć. Dlatego uznaliśmy, że nagradzając kilka firm w poszczególnych kategoriach wielkości , w sposób bardziej widoczny docenimy osiągnięcia regionalnych przedsiębiorców. I pokażemy zmiany w podlaskiej gospodarce.

Najlepszy Pracodawca

Kolejna znacząca zmiana związana jest z kategorią zatrudnienie. Rozstajemy się z nagrodami związanymi tylko z kryteriami liczbowymi (wzrost, dynamika wzrostu, wielkość zatrudnienia). Zmianę robimy biorąc pod uwagę ogólne trendy rynkowe, potwierdzone badaniami preferencji osób poszukujących pracy oraz sytuację regionu, z którego uciekają młodzi, wykształceni ludzie. I wprowadzamy na galę Złotej Setki kategorię Najlepszy Pracodawca.

Goście naszego dzisiejszego biznes-lunchu z zainteresowaniem słuchali prezentacji poświęconych zmianom, jakie zaproponowaliśmy im w tym roku
Goście naszego dzisiejszego biznes-lunchu z zainteresowaniem słuchali prezentacji poświęconych zmianom, jakie zaproponowaliśmy im w tym roku

W badaniu (które przeprowadzi współpracująca z nami firma Direction Group Poland i które będzie podstawą przyznania nagrody w tej kategorii) uwzględniana będzie zarówno ocena firmy dokonana przez jej pracowników, jak i działania pracodawców na rzecz rozwoju ludzi u nich zatrudnionych. Ankiety związane z tym działaniem będziemy rozsyłać do firm.

O istocie tego badania i korzyściach z niego wynikających dla firm - bardziej długofalowych niż sam udział w rankingu Złotej Setki - będziemy informować podczas kilku wrześniowych spotkań lunchowych z przedsiębiorcami. Zaplanowane są one jeszcze na 14 i 23 września. Odbywają się w restauracji Lipcowy Ogród (nasi goście mieli możliwość wyboru dogodnego dla siebie terminu).

Jest z nami PwC i Bisnode Polska

Inne nagrody, jakie przyznamy, to znane już: Awans Roku (najznaczniejsza zmiana miejsca na wyższe w setce), Debiut Roku (dla firmy, która wejdzie do setki na najwyższe miejsce) i Firma Roku (pod uwagę brana jest dynamika przychodu, stopa zwrotu kapitału własnego, rentowność przychodów, bieżąca płynność finansowa, dynamika wzrostu majątku trwałego.

W tym roku naszym partnerem pozyskującym dane do rankingu jest Bisnode Polska, lider branży informacji gospodarczej. Podstawą rankingu będzie jak zwykle Krajowy Rejestr Sądowy, ale do rankingu mogą także oczywiście dołączyć firmy, które albo nie mają obowiązku składać tam raportów finansowych lub obawiają się, że ich raport nie będzie jeszcze dostępny w KRS do końca października.

W takiej sytuacji bardzo prosimy zainteresowane Złotą Setką firmy o przesłanie na adres autorki tekstu podpisanego skanu Bilansu oraz Rachunku Zysków i Strat ze Sprawozdania Finansowego oraz informacji o zatrudnieniu ogółem i na terenie województwa podlaskiego, za 2015 rok. Dane te przekażemy do Bisnode.

To nie koniec - w tej edycji Złotej Setki będą też konkursy związane z kolejnymi tytułami dla liderów podlaskiego biznesu: Eksporter Roku oraz Największy Polski i Zagraniczny Inwestor Roku. W tym przypadku naszym partnerem jest znana firma PwC - wiodąca globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze.

I po raz siódmy - w oparciu o współpracę z podlaskimi organizacjami około biznesowymi i Kapitułą rankingu wyłonimy Menedżera Roku 2015.


Więcej nagród w XIII Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw

Kolejne informacje związane z przygotowaniem XIII edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw będziemy co tydzień przedstawiać w Kurierze Porannym, na portalu poranny.pl/strefa-biznesu oraz na Facebooku na profilu Podlaskie Strefa Biznesu. Ranking zostanie podsumowany i nagrody wręczone 18 listopada br. podczas balu biznesu. Wyniki i laureatów Złotej Setki zaprezentujemy w dodatku, który będzie opublikowany 21 listopada.

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie