Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztay dla gimnazjalistów Kot(d) dla tolerancji

mat.organizatora
Warsztaty są próbą zmiany stereotypowego postrzegania Innego jako Obcego – uzmysłowienia, że inność jest wartością godną ochrony i szacunku.
Warsztaty są próbą zmiany stereotypowego postrzegania Innego jako Obcego – uzmysłowienia, że inność jest wartością godną ochrony i szacunku. mat.organizatora
Centrum im.Ludwika Zamenhofa zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych na warsztaty na temat wielokulturowości pt. Kot(d) dla tolerancji.

Celem warsztatów jest kształtowanie i rozwijanie postaw otwartości i tolerancji wobec odmienności - kulturowej, religijnej, etnicznej. Warsztaty są próbą zmiany stereotypowego postrzegania Innego jako Obcego - uzmysłowienia, że inność jest wartością godną ochrony i szacunku.

Warsztaty adresowane są do młodzieży gimnazjalnej z Białegostoku i okolic.

Warsztaty są nieodpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Zapisywać się można do 1 marca pod nr tel. (85) 67 67 361.

Warsztaty zaplanowane są jako cykl weekendowych (sobotnich) spotkań: 6, 13, 20, 27 marca oraz 10, 17, 24 kwietnia. Zajęcia (min. plastyczne, literackie, językowe) będą odbywały się na przemiennie w siedzibie Centrum i w przestrzeni miejskiej.

Warsztaty poprowadzą specjaliści (nauczyciele, wykładowcy z Uniwersytetu w Białymstoku, społecznicy) zajmujący się na co dzień problematyką wielokulturowości.

Anna Janina Kloza - nauczycielka języka polskiego w VI LO, wykładowca na kulturoznawstwie, współautorka projektów o wielokulturowym Białymstoku, min. ,,Żyliśmy razem przez wieki, czyli Polacy i Żydzi w Białymstoku" oraz ,,Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami. Wielokulturowy Białystok czyli romskie, białoruskie i żydowskie impresje". Trenerka z zamiłowaniem realizująca swoje pasje.

Katarzyna Niziołek - pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat roli sztuki w aktywizacji obywatelskiej. Jest prezesem Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku. Angażuje się w działalność społeczną, m. in. w obszarze dziedzictwa kulturowego, lokalnej historii, animacji kultury i edukacji nieformalnej. W 2009 r. została nagrodzona w akcji "Przystanek Młodzi" - za dyskusje o wielokulturowości i tolerancji oraz za działania na rzecz historii lokalnej.

Radosław Poczykowski - nauczyciel akademicki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, działacz społeczny, od kilku lat związany z Fundacją Uniwersytetu w Białymstoku UNIVERSITAS BIALOSTOCENSIS. Wraz z Fundacją współorganizował projekty "Supełek - chronimy pamięć naszego miasteczka", "Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku", "Co nas łączy/Co nas różni? Białystok w oczach obcokrajowców", "Ładniej? PRL w przestrzeni miasta" oraz "Białostocki Audiobus. Dźwiękowy przewodnik do słuchania w autobusach komunikacji miejskiej".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny