Wang Zeng Yi. Udany rewanż Wandżiego

Zawodnik Dojlid Białystok Wang Zeng Yi zrewanżował się Słoweńcowi Bojanowi Tokicowi za porażkę w Rio de Janeiro
Polscy pingpongiści przegrali w Działdowie 1:3 ze Słowenią w pierwszym meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

W biało-czerwonych barwach znakomicie zaprezentował się jedynie Wang Zeng Yi. Zawodnik Dojlid Białystok po emocjonującym pojedynku pokonał w pięciu setach Bojana Tokica.

Popularny Wandżi podchodził do stołu, gdy Polska przegrywała 0:1, bo Jakub Dyjas uległ 2:3 Darko Jorgicowi. Chińczyk z polskim paszportem był bardzo mocno umotywowany, bo chciał wziąć rewanż na Tokiciu za porażkę podczas niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W turnieju indywidualnym Słoweniec wyeliminował naszego gracza w 2. rundzie.

- Obaj potraktowaliśmy ten pojedynek bardzo poważnie i cieszę się, że wygrałem - ocenia Wandżi.

Zawodnik Dojlid świetnie serwował i wygrał dwa sety. Potem Słoweniec poprawił swoją grę i wyrównał. Na szczęście ostatnie słowo należało do reprezentanta Polski, który zwyciężył 3:2 (11:6, 12:10, 6:11, 7:11, 11:8). Potem było już jednak tylko gorzej.

RELACJA LIVEAtletico - Bayern. Liga Mistrzów. Gdzie obejrzeć mecz? [LIVE, STREAM, ONLINE]
W naszej grupie gra jeszcze Belgia.

Polska - Słowenia 1:3. Jakub Dyjas - Darko Jorgic 2:3; Wang Zeng Yi - Bojan Tokic 3:2; Daniel Górak - Deni Kozul 2:3; Dyjas - Tokic 0:3.