Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów
3 z 32
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Austria - wakacje 2020...
fot. Diego Delso, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

Podróże za granicę KORONAWIRUS. Wyjazdy zagraniczne - gdzie czeka nas kwarantanna? [PRZEWODNIK]

Austria - wakacje 2020

Polacy znaleźli się w gronie 31 krajów, których obywatele nie muszą przechodzić kwarantanny. Do Austrii nie wjadą na razie podróżujący z Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Hiszpanii.

Przyjazd i przylot do Austrii obywateli Polski możliwy jest bez ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19, jeżeli następuje z państw uwzględnionych na liście krajów bezpiecznych. Dodatkowo osoba przyjeżdżająca do Austrii w okresie 10 dni poprzedzających przekroczenie granicy nie mogła przebywać w innym państwie niż uznanym za bezpieczne.

Do krajów bezpiecznych należą:

Andora, Belgia, Dania, Niemcy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, San Marino, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Republika Czeska, Węgry, Watykan, Zjednoczone Królestwo, Cypr, Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary (pozostała część Hiszpanii ujęta jest na liście państw o podwyższonym ryzyku epidemicznym).

Osoby przyjeżdżające do Austrii z tych państw zobowiązane są do przedłożenia przy wjeździe zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego negatywny wynik badania molekularno–biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zaświadczenie nie może być starsze niż 72 godziny w chwili przekroczenia granicy, wzór zaświadczenia poniżej. Jeśli przeprowadzenie badania przed przyjazdem do Austrii nie było możliwe, osoba przekraczająca granicą zobowiązana jest do wykonania go na własny koszt w terminie 48 godzin od chwili przekroczenia granicy. Osoby nieposiadające badania molekularno–biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2 zobowiązane są do poddania się 10 dniowej kwarantannie. Kwarantanna może zostać zakończona, o ile wynik testu na obecność SARS-CoV-2 będzie negatywny.

Posiadanie testu na SARS-CoV-2 lub poddanie się kwarantannie nie jest konieczne, jeśli osoba przybywająca do Austrii z państwa o podwyższonym ryzyku epidemicznym natychmiast opuści ten kraj. Zasada ta ma praktyczne znaczenie przede wszystkim wobec osób podróżujących przez Austrię w tranzycie – np. w przypadku międzylądowania w Austrii lub przylotu do Austrii oraz natychmiastowego opuszczenia tego kraju samochodem pozostawionym na lotnisku.

Do krajów obszaru podwyższonego ryzyka należą:

Egipt, Albania, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Ekwador, Hiszpania (z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich oraz Balearów) , Indie, Indonezja, Iran, Kosowo, Meksyk, Mołdowa, Czarnogóra, Nigeria, Macedonia Północna, Pakistan, Peru, Filipiny, Portugalia, Rumunia, Federacja Rosyjska, Szwecja, Senegal, Serbia, Afryka Południowa, Turcja, Ukraina, Stany Zjednoczone, Prowincja Hubei (Chiny).

Przyjazd do Austrii z krajów nieujętych na liście państw bezpiecznych i państw podwyższonego ryzyka

Przyjazd i przylot do Austrii obywateli Polski podlega obostrzeniom w przypadku, gdy ma miejsce z państw nieujętych w wykazie krajów bezpiecznych lub o podwyższonym ryzyku epidemicznym związanym z sytuacją epidemiczną COVID-19. W stosunku do tych osób wymagane jest przedłożenie przy przekroczeniu granicy zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego negatywny wynik badania molekularno–biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zaświadczenie nie może być starsze niż 72 godziny w chwili przekroczenia granicy. Osoby nieposiadające badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 zobowiązane są do poddania się 10 dniowej kwarantannie. Kwarantanna może zostać zakończona, o ile wynik testu na obecność SARS-CoV-2 będzie negatywny.

Posiadanie testu na SARS-CoV-2 lub poddanie się kwarantannie nie jest konieczne, jeśli osoba przybywająca do Austrii z państwa nieujętego w wykazie natychmiast opuści ten kraj. Zasada ta ma praktyczne znaczenie przede wszystkim wobec osób podróżujących przez Austrię w tranzycie – np. w przypadku międzylądowania w Austrii lub przylotu do Austrii oraz natychmiastowego opuszczenia tego kraju samochodem pozostawionym na lotnisku.

Zobacz również

Były piłkarz Legii Warszawa nareszcie znalazł klub! Powrócił do domu

Były piłkarz Legii Warszawa nareszcie znalazł klub! Powrócił do domu

Holender Anton Fase nie jest już piłkarzem ŁKS

Holender Anton Fase nie jest już piłkarzem ŁKS

Polecamy

W nowej grze Marvela pokierujemy bohaterami, ale i złoczyńcami

W nowej grze Marvela pokierujemy bohaterami, ale i złoczyńcami

Słodki gumowy miś nie taki niewinny. Co z nim nie tak?

Słodki gumowy miś nie taki niewinny. Co z nim nie tak?

Mistrz Wielkiego Szlema pospieszył na ratunek. WIDEO

Mistrz Wielkiego Szlema pospieszył na ratunek. WIDEO