Wakacje w USA - odkryj Zachodnie Wybrzeże w dwa tygodnie!

Artykuł sponsorowany
Bardzo ciężko znaleźć osobę, która nie chciałaby chociaż raz w życiu odwiedzić Stanów Zjednoczonych. To teren niezwykle różnorodny, niezwykły i niewątpliwie zachęcający do eksplorowania go. My bardzo mocno polecamy podróż samochodem po Zachodnim Wybrzeżu. Fascynujące widoki i tamtejsza przyroda, z którą będziecie mieli okazję obcować - tego nie da się porównać z niczym innym! Jeśli wydaje Ci się, że dwa tygodnie na Stany Zjednoczone to za mało, udowodnimy Ci że nie niekoniecznie!

Dla kogo taka podróż?

Oczywiście nie każdego usatysfakcjonuje wycieczka, na której większość czasu spędzi się w samochodzie. Jednak podróż tym środkiem transportu po Zachodnim Wybrzeżu zadowoli miłośników przyrody, parków narodowych oraz olbrzymich wolnych przestrzeni. Jeśli obcowanie z naturą to coś co was wycisza, uspokaja i pozwala odpocząć - taka forma podróżowania na pewno jest dla Was! Dodajmy do tego klimatyczną muzykę w samochodzie i możecie poczuć się jak w najlepszym SPA, tyle że dla duszy :). Taki sposób podróżowania to świetna propozycja dla grupy przyjaciół, ale też dla rodziny z dziećmi. Przy czym podróżując z maluchami, warto trasę zaplanować tak, aby nie spędzać zbyt dużo czasu w samochodzie.

Kiedy najlepiej jechać?

Tego typu roadtrip najlepiej zaplanować na wiosnę (przełom marca i maja) lub na jesień (przełom sierpnia i listopada). Latem jest tam bardzo gorąco i są tłumy turystów. Amerykanie podróżują głównie podczas letnich wakacji. Osoby, które są zainteresowane trekkingiem w Górach Skalistych, powinny pamiętać, że wiosna tam przychodzi dosyć późno, z kolei zima zaczyna się dosyć wcześnie.

wakacje w USA

Ile to kosztuje?

Oczywiście mowa o kosztach orientacyjnych, jednak taki standardowy koszt osobę to około 1500 $. To podzielone na dwie osoby orientacyjne koszty wynajęcia samochodu, tankowania, tanich noclegów przy drodze oraz wyżywienia w przydrożnych restauracjach. Oczywiście do tej kwoty należy doliczyć koszt biletów lotniczych. Bilet to koszt około 2000 - 2500 złotych na osobę.

Wynajem samochodu - konkrety

Wynajęcie samochodu to niewątpliwie najbardziej opłacalna opcja podróżowania. Koszt za dobę to około 40-50 dolarów (już z wliczonym ubezpieczeniem). Oczywiście przy założeniu wypożyczenia i oddania samochodu w tym samym miejscu. Decydując się na roadtrip polecamy wybór trasy z parkami narodowymi i zielenią. Oczywiście można wybrać trasę przez tereny pustynne, których w tej części USA nie brakuje, jednak po kilku godzinach praktycznie identycznego krajobrazu można się po prostu znudzić i zniechęcić.

Przykładowa trasa

Jeżeli planujecie przylot do San Francisco, polecamy wypożyczenie tam samochodu na około 12 dni i rozpoczęcie podróży od skierowania się na wschód. Dzięki temu zwiedzanie zaczniecie od Yosemite National Park. To niezwykły park położony w środkowej Kalifornii, na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Jego powierzchnia to około 3030 km2. W parku Yosemite warto spędzić około dwóch dni. Następnie warto przejechać do Death Valley National Park. Jego powierzchnia jest bardziej imponująca, bo wynosi aż 16 628 k,2! Teren ten obejmuje kamienną pustynię z najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej. Po wrażeniach zapewnionych przez jeden z największych parków, polecamy udać się do jednego z najbardziej wyczekiwanych punktów podróży, czyli do Wielkiego Kanionu. Jak tam będzie szczególnie polecamy North Rim (mniej turystyczne a co za tym idzie mniej znane miejsce w Grand Canyon National Park. Miejsce to jest niezwykłe (w sumie jak wszystko wokół Grand Canyon) jednak gdy się tam dotrze ma się wrażenie,że panuje tam nieco inny,chłodniejszy klimat!. Już sam dojazd tam wśród świerkowego lasu i trawiastych polan, na których możecie zobaczyć stada pasących się bizonów robi ogromne wrażenie! Jak zobaczycie już North Rim, wybierzcie się również do South Rim. W związku z tym na zwiedzanie Wielkiego Kanionu warto zarezerwować sobie dwa dni.

Planując kolejne elementy trasy, warto naszym zdaniem zboczyć do Sedony. Jest to małe klimatyczne miasteczko położone niedaleko Farmington, które znane jest z niezwykłych, czerwonych formacji skalnych. Będąc w Stanach nie sposób pominąć słynnego Las Vegas, jednak osoby nie zainteresowane kasynami i całonocnymi imprezami nie bardzo mają tam czego szukać. Jednak warto się tam wybrać dla samego doświadczenia klimatu tego miasta i zobaczenia słynnego Vegas na własne oczy.

Na trasie będzie jeszcze chwila na krótką wizyta w Los Angeles, stamtad drogą nr 1 wzdłuż oceanu będziecie mogli kierować się już w stronę San Francisco, ewentualnie jest możliwa trasa przez Sequoia National Park do Kings Canyon National Park do Kings Canyon. Tak zwany park sekwoi słynie z gigantycznych drzew. Atrakcją na pewno jest drzewo, w którego pniu jest przejazd dla samochodów. Robi to ogromne wrażenie. Dalej na wysokości San Francisco Bay warto skierować się w stronę San Jose i Doliny Krzemowej i dojechać do San Francisco malowniczą drogą wzdłuż zatoki drogą 101.

A poza parkami narodowymi i przyrodą...

...warto spędzić chwilę czasu w miastach – Los Angeles naszym zdaniem nie jest, wbrew pozorom, warte dłuższego zwiedzania, ale z pewnością warto kilka dni spędzić w San Francisco oraz, pojeździć kilka godzin po Dolinie Krzemowej.

Na zwiedzanie Wielkiego Kanionu warto zaplanować co najmniej dwa dni – jeden dzień na część północną, gdzie będziecie mogli wejść na Skywalk i spojrzeć w przepaść przez szklaną podłogę, a drugi dzień natomiast na część południową, zdecydowanie liczniej odwiedzaną przez turystów. Oprócz spaceru wzdłuż Kanionu możecie udać się również na przelot helikopterem nad jego krawędziami.

Zwiedzanie Death Valley inaczej niż przez okna samochodu będzie raczej trudne ze względu na surowy klimat, ale w Yosemite jest to jak najbardziej wskazane. Odwiedzicie tam najbardziej znane miejsca – Yosemite Falls, Tunnel View, Mariposa Grove, Bridalveil Fall i Glacier Point gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć niesamowity zachód słońca. Jeżeli chodzi o nocleg warto zaplanować go w samym parku lub niedaleko wejścia do niego.

Czas na relaks!

Znajdzie się również coś dla miłośników plażowania i odpoczynku! Jeśli chcecie odpocząć na plaży możecie śmiało rozważyć kilkudniowy relaks na jednej z kalifornijskich plaż. Miejsc do wyboru jest kilka - wszystko w zależności od preferencji oraz budżetu. Jednak na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jedne z najpopularniejszych plaż to Catalina Island, Crystal Cove State Park i Santa Monica.

Naprawdę warto

Jeżeli jeszcze się zastanawiacie czy warto zwiedzać tę część Stanów samochodem, my przekonujemy, że naprawdę warto. Tylu przepięknych widoków co tam nie widzieliście chyba nigdzie indziej, a klimat miast, które odwiedziliśmy jest nie do podrobienia. Nawet Las Vegas nas zaciekawiło, choć to kompletnie nie nasz klimat. Dla wszystkich cudów przyrody, które zobaczycie podczas podobnego road tripu naprawdę warto!

Dodaj ogłoszenie