MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W zespole szkolno-przedszkolnym przy ul. Porzeczkowej powstanie zadaszone boisko. Dzięki wsparciu z rządowego programu Olimpia

OPRAC.: wal
Ta inwestycja jest długo wyczekiwana i spełnia marzenia przede wszystkim młodzieży, która chętnie garnie się do sportu - mówił senator Mariusz Gromko przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jarzębinowej.
Ta inwestycja jest długo wyczekiwana i spełnia marzenia przede wszystkim młodzieży, która chętnie garnie się do sportu - mówił senator Mariusz Gromko przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jarzębinowej. Urszula Łobaczewska
Ta inwestycja jest długo wyczekiwana i spełnia marzenia przede wszystkim młodzieży, która chętnie garnie się do sportu - mówił senator Mariusz Gromko przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jarzębinowej. To tu powstanie zadaszone boisko dzięki wsparciu z rządowego programu Olimpia.

O ministerialne wsparcie starało się między innymi miasto Białystok. Otrzymało wsparcie na budowę boiska z zadaszeniem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Projekt o wartości 3,2 mln zł, uzyskał dofinansowanie w wysokości 1,821 mln zł. Miasto wnioskowało o dofinansowanie w wysokości 2,220 mln zł.

- To oznacza, że z obiektu będzie można korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody - mówił senator Mariusz Gromko.

Wicewojewoda Tomasz Madras dodał, że młode pokolenie w porównaniu do jego generacji ma znaczenie lepsze warunki do uprawnia sportu.

Najmłodsze pokolenie Polaków będzie miało warunki do uprawiania sportu, do fizycznego rozwoju, będzie mieć warunki lepsze niż mieliśmy my - zauważył Tomasz Madras, wicewojewoda podlaski.

- Uczniowie będą mogli w większym stopniu angażować się w różne dyscypliny sportowe - mówiła Beata Falkowska, dyrektor placówki.

Uznania w oczach ekspertów ministerstwa nie znalazł drugi wniosek władz Białegostoku: budowa hali do tenisa stołowego przy Zespole Szkół rolniczych.

od 16 lat

Program Olimpia w Podlaskiem

Celem programu „Olimpia” jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. W całym kraju ministerstwo sportu na program Olimpia rozdysponowało 730 mln zł na 360 hal. W ramach programu dofinansowaniem mogły być objęte dwa rodzaje zadań:

  • budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;
  • budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

W województwie podlaskim takie obiekty powstaną w Kleosinie, Łomży, Suwałkach, Jasionówce, Sokółce, Wysokim Mazowieckim, Sokółce, Gibach, Pniewie, Podgórżu, Sztabinie, Augustowie, Ciechanowcu.

Czytaj też:W mieście Łomża oraz gminie powstaną cztery nowe hale sportowe o lekkiej konstrukcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny