MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Politechnice Białostockiej obchodzono Dzień Elektryka. Zobacz co się działo i obejrzyj zdjęcia. Były targi, grill i konkursy

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Nie zabrakło atrakcji ruchowych, był m.in. konkurs przeciągania liny
Nie zabrakło atrakcji ruchowych, był m.in. konkurs przeciągania liny Dariusz Piekut/ Politechnika Białostocka.
We wtorek (11 czerwca) na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej odbywał się Dzień Elektryka. Było to święto społeczności uczelni oraz partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego, które zorganizował Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej. Nie zabrakło konkursów wiedzy czy prezentacji studenckich kół naukowych.

Dzień Elektryka na Wydziale Elektrycznym to platforma wiedzy i inspiracji – powiedział witając gości w auli WE Tomasz Tumiel z Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, która to organizacja była pomysłodawcą całego przedsięwzięcia.

W oficjalnej inauguracji wydarzenia wzięły udział władze uczelni, wydziału, pracownicy, studenci, a także firmy z regionu i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Białystok. Wydarzenie zainaugurowała Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej, podkreślając charakter święta, łączącego wiele środowisk oraz historię Wydziału Elektrycznego, który podobnie, jak cała uczelnia, obchodzi w tym roku swoje 75-lecie.

Studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej dają duże możliwości

Z kolei Bogusław Butryło, dziekan Wydziału Elektrycznego, zwrócił uwagę na potencjał naukowy oraz możliwości współpracy z biznesem, jakie oferuje Wydział Elektryczny, zarówno w obszarze technologii dla przemysłu, sieci telekomunikacyjnych, czy odnawialnych źródeł energii.

Międzynarodowy Dzień Elektryka obchodzimy, aby uczcić jednego z najznamienitszych fizyków André Marie Ampère, który stworzył podstawy elektryki – mówił Bogusław Butryło. - Elektryka cały czas się rozwija, przeobraża się. Otacza nas z każdej strony i w związku z tym gorąco zachęcamy, aby zgłębiać jej tajniki, poznawać nowe technologie, rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, które będą przydatne w ciągu najbliższych kilkunastu, kilkudziesięciu lat.

Bogusław Butryło zaprosił równocześnie do udziału w rekrutacji na 5 kierunków studiów I stopnia:

  • cyfryzacja przemysłu,
  • ekoenergetyka,
  • elektronika i telekomunikacja,
  • elektrotechnika
  • oraz elektrotechnika – studia dualne

to oferta edukacyjna Wydziału Elektrycznego, który cieszy się dobrą renomą w zakresie kształcenia kompetentnych kadr dla firm z regionu i nie tylko. To zasługa świetnych wykładowców, ale i innowacyjnego zaplecza naukowo-dydaktycznego.

Wydział Elektryczny posiada laboratoria wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – wyjaśniał Jarosław Szusta, prorektor ds. studenckich PB. - Oferta edukacyjna Wydziału Elektrycznego, tak jak i innych kierunków Politechniki Białostockiej, jest tworzona przy współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Rozmawiamy z firmami i na ich potrzeby staramy się dostosowywać i modyfikować nasze programy studiów, tak, żeby nasi absolwenci mogli bardzo dobrze odnaleźć się na tym dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny