W podlaskich szpitalach leczeni są migranci, którzy nielegalnie wdarli się na teren RP. Płaci za nich Straż Graniczna. I to słono

Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
wot
Udostępnij:
Od początku kryzysu migracyjnego podlaskie szpitale udzieliły pomocy medycznej kilkuset cudzoziemcom. Za ich leczenie nie zapłaci jednak NFZ, bo to osoby bez ubezpieczenia. Szpitale wystawiają więc rachunki Straży Granicznej, która regularnie pokrywa koszty związane zarówno z opieką doraźną nad migrantami, jak i hospotalizacją czy zabiegami.

Na karetki i leczenie osób, które były zatrzymywane za nielegalne przekroczenie granicy oraz osób w ośrodkach, do których wzywane były karetki i umawiane były do specjalistów, Podlaski Oddział Straży Granicznej wydał w tym roku już 625 422 zł. I mamy już do opłacenia kolejne dwie faktury na łączną kwotę 300 tys. zł. Można więc powiedzieć, że to już prawie milion, a mamy przed sobą jeszcze grudzień, który dopiero się zaczyna – mówi mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

I dodaje: – Dla porównania, w całym 2020 roku, wydaliśmy na ten cel 131 tys. zł.

Do podlaskich szpitali od początku kryzysu migracyjnego trafiło kilkuset cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę białorusko-polską i potrzebowali pomocy medycznej. Placówki wystawiają faktury za leczenie, a często także hospitalizację, Straży Granicznej, bo za nieubezpieczonych cudzoziemców nie zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Podliczamy zgodnie z cennikiem szpitala wszystkie świadczenia, których udzieliliśmy nieubezpieczonym cudzoziemcom i przesyłamy do Straży Granicznej – mówi Tomasz Musiuk, wicedyrektor SP ZOZ w Hajnówce.

To właśnie do tego podlaskiego szpitala w ostatnich tygodniach trafiło najwięcej migrantów, którzy potrzebowali pomocy medycznej. Od połowy sierpnia do ostatniego weekendu było to ponad 230 osób.

– Około połowa tych osób musiała być hospitalizowana, łącznie z zabiegami operacyjnymi. Pozostali byli przyjmowani na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie udzielana była im tylko pomoc doraźna – opowiada dyrektor.

O konkretnych kwotach, które jego placówka naliczyła Straży Granicznej za leczenie migrantów, mówić nie chce. Bardziej rozmowni w tej kwestii są za to szefowie innych szpitali.

– Są to kwoty rzędu od 400 zł do 3 tys. zł za jednego cudzoziemca – mówi Mirosław Reczko, dyrektor szpitala w Bielsku Podlaskim.

Podkreśla przy tym, że to koszty za pacjentów, którym pomoc była udzielana wyłącznie na SOR-ze albo w szpitalu spędzili tylko jedną noc.

– Mieliśmy tylko jeden przypadek dłuższego pobytu. Kobieta, która miała Covid-19, leczona była u nas około dziesięciu dni – opowiada dyrektor bielskiej placówki. – W sumie do tej pory trafiło do nas około czterdziestu cudzoziemców. Były to najczęściej osoby mniej lub bardziej pobite przez służby białoruskie. Ale były też osoby, które przez dłuższy czas przebywały w lesie. Były przemarznięte, czasami z odmrożeniami, odwodnione, wygłodzone, z dolegliwościami żołądkowymi. W ogromnej większości te osoby na początku w ogóle nie przyjmowały jedzenia. Pierwsza próba nakarmienia doustnego kończyła się zawsze wymiotami.

Za październik jego placówka wystawiła Straży Granicznej fakturę na kwotę 29 782 zł, która została już opłacona.

– Świadczenia udzielone w sierpniu i we wrześniu, odpowiednio o wartości ponad 12 tys. zł i 48 tys. zł zostały opłacone przez Straż Graniczną, świadczenia z października o wartości blisko 44 tys. zł zostały zafakturowane i czekają na opłacenie, a z listopada nie zostały jeszcze rozliczone – informuje z kolei Jerzy Kułakowski, dyrektor SP ZOZ w Sokółce.

Od 6 sierpnia w tej placówce udzielono w sumie świadczeń 98 migrantom, z czego 54 osoby były hospitalizowane, a 44 cudzoziemcom udzielono świadczeń w trybie ambulatoryjnym. Ostatni migranci trafili do szpitala w Sokółce 22 listopada, obecnie nie przebywa tam żaden migrant.

Inaczej jest w Hajnówce, gdzie aktualnie jest ośmiu migrantów. I jak zapewnia szef szpitala w Hajnówce, widać pewien spadek cudzoziemców, którzy trafiają do placówki. Ale nie ukrywa, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że można się to jeszcze zmienić.

Medyczna pomoc świadczona osobom, które nielegalnie wdarły się na teren RP, nie zamyka się jedynie w szpitalach. To też wyjazdy karetek Pogotowia.

– Od 10 sierpnia do 28 listopada zespoły ratownictwa medycznego z województwa podlaskiego 499 razy udzieliły pomocy migrantom, którzy w sposób nielegalny znaleźli się na terytorium Polski. Z powodu zwiększonej liczby wyjazdów, rozszerzono do 24 godzin dyżur zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Krynkach – mówi Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego.

Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Wideo

Komentarze 44

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2 grudnia, 9:16, Gość:

A ja czekam już pół roku żeby się dostać do specjalisty !!! kur.. jego mać !!! Nasz Kraj zawsze lizał [email protected]ę tym co nie trzeba ! Rodacy na ostatnim miejscu !!

czy wiesz ile czekalo sie do specjalisty przed kryzysem z migrantami?

tyle samo co teraz !

G
Gość
2 grudnia, 9:16, Gość:

A ja czekam już pół roku żeby się dostać do specjalisty !!! kur.. jego mać !!! Nasz Kraj zawsze lizał [email protected]ę tym co nie trzeba ! Rodacy na ostatnim miejscu !!

Akurat nasz kraj radzi sobie z kryzysem jak może. Wręcz aż nie mogę wyjść z podziwu, że nie dajemy sobie wepchnąć tej muzułmańskiej masy, tak jak dali sobie Niemcy czy Grecy. A gdybyśmy nie pomogli tym imigrantom, którzy już jakimś cudem się przedarli przez granicę, to organizacje międzynarodowe by nas zniszczyły.

G
Gość
1 grudnia, 13:41, Gość:

tak dla jasnosci - wszyscy płacimy za polskie szpitale. I to słono. Nawet gdy z nich nie korzystamy. To dopiero jest skandal !

1 grudnia, 15:57, Gość:

Dokładnie. A jak już musimy skorzystać to od półtora roku najczęściej możemy tylko pocałować klamkę bo rządzące pisiory troszczą się tylko i wyłącznie i słupki poparcia i swoje kieszenie. To jest SKANDAL!

1 grudnia, 18:48, Gość:

PeOwcy chcieli zlikwidować większość szpitali. ZaPOmniałeś padalcu?

1 grudnia, 19:41, Gość:

kłamiesz pisdzielcu

Bredzisz [wulgaryzm]ie...

G
Gość
A ja czekam już pół roku żeby się dostać do specjalisty !!! kur.. jego mać !!! Nasz Kraj zawsze lizał [email protected]ę tym co nie trzeba ! Rodacy na ostatnim miejscu !!
G
Gość
1 grudnia, 19:51, Gość:

1 grudnia, 18:47, Gość:

Cysterny jeżdżące PO Polsce bez kontroli KAS, doprowadzenie setek firm podwykonawców przy budowie dróg do upadku, kiedy nie dostały pieniedzy za swoją pracę, amber gold, czyściciele kamienic.

Mało?

""Afera SKOKów. Afera z okradzeniem dolnośląskiego PCK i finansowania kampanii wyborczej Anny Zalewskiej. Aferalna wycinka puszczy Białowieskiej. Aferalne zniszczenie stadniny w Janowie Podlaskim. Afera z tzw. komisja Macierewicza i wydatki milionowe na jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. Aferalne milionowe przelewy z funduszu dla osób poszkodowanych przestępstwem na wielebnego Rydzyka. Afera z rzekomą budową promu w stoczni w Szczecinie. Afera podkarpacka i afera latania samolotem rządowym przez marszałka sejmu w sprawach prywatnych. Afera kampanii plakatowej oczerniającej sędziów. Afera Piebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie. Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą. Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta. Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości. Afera zakupu jachtu regatowego za 20 mln. zł. Nie wiadomo gdzie jest co się z nim dzieje. Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową. Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło, podobno płyta CD pękła. Afera mafii lekowej. Afera dwóch wież Kaczyńskiego w Warszawie. Afera KNF i Czarnecki i Getin Bank i Idea Bank. Afera w NBP dwórki Glapy. Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego. Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom. Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny. Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała. Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów – miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego! W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia. Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansów po odkryciu afery VAT! Afera z pensją po aresztowaniu – Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję. Afera bezprawnego druku kart wyborczych zlecone przez Sasina za 70 mln. zł. Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działań w tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj. Afera Get Back. Afera z zakupem respiratorów i strata 100 mln. zł. O Obajtku nawet nie ma co wspominać"

Ale można wspomnieć o Mejzie .

1 grudnia, 21:40, Gość:

To jest nic w POrownaniu z kwotami złodziei peowskich.

2 grudnia, 6:28, Gość:

PiSprdolisz jak PiSpotłuczony . Jakich złodziei ? Ziobro trzęsie sędziami a nikt z tych złodziei nie siedzi . PiSzczujska PiSpropaganda dla wiernych p(i)sów .

"

Grzegorz Piątek. - To całe faszystowskie g***o, w którym w tej chwili się znajdujemy, też się kiedyś skończy. "

2 grudnia, 06:36, Gość:

Teraz udowodniłeś że jesteś debilem. Dla was czerwona popelino wszyscy co nie są po waszej stronie to faszysci. A ty kretynie wiesz gdzie się narodził faszyzm, czy dalej będziesz wciskał wszystkim marksistowsko-leninowe popłuczyny?

Nic nie udowodniłem dla ciebie , bo jesteś imbecylem niezdolnym do przeprowadzenia jakichkolwiek dowodów .

G
Gość
2 grudnia, 06:36, AB:

Wszelkie [wulgaryzm],dewiacja i zboczenia rodzą się-powstają w chazarskich kiepełach.

OOO . Łukaszenkowy [email protected] rusza do błyszczenia swymi psychozami .

A internauci prosili "Gość

wczoraj, 20:05

Nie wiem czy was, komentatorzy(Abadon, alina itp itp), wypuścili ze szpitala psychiatrycznego omyłkowo czy uciekliście, ale proszę: przestańcie się tu udzielać. Może jakieś forum dla osób obłąkanych poszukajcie czy coś. Będzie nam wszystkim czytelnikom Porannego niezmiernie miło odpocząć od waszych wypocin. Dziękuje "

G
Gość
1 grudnia, 20:10, Stanisław:

Ludzie po co ten krzyk, lament, wypominanie rządowych afer. Od Magdalenki kraj jest notorycznie okradany. Nie ważne czy to AWS, SLD, PO czy Pis jesteśmy dymani przez wszystkich "rządzących". Co oni nam tak naprawdę dali? Wy się kłócicie a oni przy zamkniętych drzwiach dzielą i kradną. Opozycja przeciwko pisowi, pis przeciw opozycji a jak chodzi o powyżki dla tych nierobów, wszyscy zgodni i jednym głosem "Tak"

No Stanisław . Zwykle gadasz jak potłuczony , ale tym razem w sedno . Święte słowa . AAAle co im ty dałeś? Kasę ? Nie dobrowolnie . Głosy ? Kogoś z tych pasożytów wybrałeś . Nie głosowałeś ? Co zrobiłeś by twoja rodzina i znajomi nie głosowali . Gdyby poszło 10 % do urn kupujących pierdanarrację "obowiązek" żaden Sejm nie miałby mandatu na żadne zmiany . Bo zawsze chodzi o zmiany . Lecz same zmiany w wykonaniu bolszewickich pisdzielców są tylko pretekstem do ugruntowania władzy i gnębienia opozycji . Przekupić ciemny lud i Skopać opozycję .

A
AB
Wszelkie [wulgaryzm],dewiacja i zboczenia rodzą się-powstają w chazarskich kiepełach.
G
Gość
1 grudnia, 19:51, Gość:

1 grudnia, 18:47, Gość:

Cysterny jeżdżące PO Polsce bez kontroli KAS, doprowadzenie setek firm podwykonawców przy budowie dróg do upadku, kiedy nie dostały pieniedzy za swoją pracę, amber gold, czyściciele kamienic.

Mało?

""Afera SKOKów. Afera z okradzeniem dolnośląskiego PCK i finansowania kampanii wyborczej Anny Zalewskiej. Aferalna wycinka puszczy Białowieskiej. Aferalne zniszczenie stadniny w Janowie Podlaskim. Afera z tzw. komisja Macierewicza i wydatki milionowe na jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. Aferalne milionowe przelewy z funduszu dla osób poszkodowanych przestępstwem na wielebnego Rydzyka. Afera z rzekomą budową promu w stoczni w Szczecinie. Afera podkarpacka i afera latania samolotem rządowym przez marszałka sejmu w sprawach prywatnych. Afera kampanii plakatowej oczerniającej sędziów. Afera Piebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie. Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą. Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta. Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości. Afera zakupu jachtu regatowego za 20 mln. zł. Nie wiadomo gdzie jest co się z nim dzieje. Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową. Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło, podobno płyta CD pękła. Afera mafii lekowej. Afera dwóch wież Kaczyńskiego w Warszawie. Afera KNF i Czarnecki i Getin Bank i Idea Bank. Afera w NBP dwórki Glapy. Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego. Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom. Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny. Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała. Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów – miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego! W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia. Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansów po odkryciu afery VAT! Afera z pensją po aresztowaniu – Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję. Afera bezprawnego druku kart wyborczych zlecone przez Sasina za 70 mln. zł. Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działań w tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj. Afera Get Back. Afera z zakupem respiratorów i strata 100 mln. zł. O Obajtku nawet nie ma co wspominać"

Ale można wspomnieć o Mejzie .

1 grudnia, 21:40, Gość:

To jest nic w POrownaniu z kwotami złodziei peowskich.

2 grudnia, 6:28, Gość:

PiSprdolisz jak PiSpotłuczony . Jakich złodziei ? Ziobro trzęsie sędziami a nikt z tych złodziei nie siedzi . PiSzczujska PiSpropaganda dla wiernych p(i)sów .

"

Grzegorz Piątek. - To całe faszystowskie g***o, w którym w tej chwili się znajdujemy, też się kiedyś skończy. "

Teraz udowodniłeś że jesteś debilem. Dla was czerwona popelino wszyscy co nie są po waszej stronie to faszysci. A ty kretynie wiesz gdzie się narodził faszyzm, czy dalej będziesz wciskał wszystkim marksistowsko-leninowe popłuczyny?

G
Gość
1 grudnia, 19:51, Gość:

1 grudnia, 18:47, Gość:

Cysterny jeżdżące PO Polsce bez kontroli KAS, doprowadzenie setek firm podwykonawców przy budowie dróg do upadku, kiedy nie dostały pieniedzy za swoją pracę, amber gold, czyściciele kamienic.

Mało?

""Afera SKOKów. Afera z okradzeniem dolnośląskiego PCK i finansowania kampanii wyborczej Anny Zalewskiej. Aferalna wycinka puszczy Białowieskiej. Aferalne zniszczenie stadniny w Janowie Podlaskim. Afera z tzw. komisja Macierewicza i wydatki milionowe na jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. Aferalne milionowe przelewy z funduszu dla osób poszkodowanych przestępstwem na wielebnego Rydzyka. Afera z rzekomą budową promu w stoczni w Szczecinie. Afera podkarpacka i afera latania samolotem rządowym przez marszałka sejmu w sprawach prywatnych. Afera kampanii plakatowej oczerniającej sędziów. Afera Piebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie. Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą. Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta. Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości. Afera zakupu jachtu regatowego za 20 mln. zł. Nie wiadomo gdzie jest co się z nim dzieje. Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową. Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło, podobno płyta CD pękła. Afera mafii lekowej. Afera dwóch wież Kaczyńskiego w Warszawie. Afera KNF i Czarnecki i Getin Bank i Idea Bank. Afera w NBP dwórki Glapy. Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego. Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom. Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny. Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała. Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów – miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego! W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia. Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansów po odkryciu afery VAT! Afera z pensją po aresztowaniu – Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję. Afera bezprawnego druku kart wyborczych zlecone przez Sasina za 70 mln. zł. Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działań w tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj. Afera Get Back. Afera z zakupem respiratorów i strata 100 mln. zł. O Obajtku nawet nie ma co wspominać"

Ale można wspomnieć o Mejzie .

1 grudnia, 21:40, Gość:

To jest nic w POrownaniu z kwotami złodziei peowskich.

PiSprdolisz jak PiSpotłuczony . Jakich złodziei ? Ziobro trzęsie sędziami a nikt z tych złodziei nie siedzi . PiSzczujska PiSpropaganda dla wiernych p(i)sów .

"

Grzegorz Piątek. - To całe faszystowskie g***o, w którym w tej chwili się znajdujemy, też się kiedyś skończy. "

G
Gość
Czyli bez kolejki do specjalisty i na zabieg tak jak obiecywano w kampani wyborczej.
G
Gość
Czyli bez kolejki tak jak obiecywano w kampani wyborczej.
G
Gość
1 grudnia, 13:41, Gość:

tak dla jasnosci - wszyscy płacimy za polskie szpitale. I to słono. Nawet gdy z nich nie korzystamy. To dopiero jest skandal !

1 grudnia, 15:57, Gość:

Dokładnie. A jak już musimy skorzystać to od półtora roku najczęściej możemy tylko pocałować klamkę bo rządzące pisiory troszczą się tylko i wyłącznie i słupki poparcia i swoje kieszenie. To jest SKANDAL!

1 grudnia, 18:48, Gość:

PeOwcy chcieli zlikwidować większość szpitali. ZaPOmniałeś padalcu?

1 grudnia, 19:41, Gość:

kłamiesz pisdzielcu

A folskdojcz tfusk nie mówił wam przypadkiem, że ziemia jest płaska???

G
Gosc
Wpuścić dziennikarzy , dzieci i matki leczcie i wysyłać spowrotwm a.reszte wypycha,.lewica jest też pier dopięta i oni Simona mola nam na bohatera chcieli wciskać
G
Gość
1 grudnia, 13:41, Gość:

tak dla jasnosci - wszyscy płacimy za polskie szpitale. I to słono. Nawet gdy z nich nie korzystamy. To dopiero jest skandal !

1 grudnia, 15:57, Gość:

Dokładnie. A jak już musimy skorzystać to od półtora roku najczęściej możemy tylko pocałować klamkę bo rządzące pisiory troszczą się tylko i wyłącznie i słupki poparcia i swoje kieszenie. To jest SKANDAL!

1 grudnia, 18:48, Gość:

PeOwcy chcieli zlikwidować większość szpitali. ZaPOmniałeś padalcu?

1 grudnia, 19:41, Gość:

kłamiesz pisdzielcu

Obsra.łeś się POdleśna ruska onuco?

Dodaj ogłoszenie