MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W piątek kapituła wyłoni laureatów tegorocznego rankingu Superfirma. Poznamy ich na gali w piątek 28 maja. Dziękujemy za zgłoszenia!

(peż)
Początek 500-kilometrowej trasy z łap do Poznania. Darek Strychalski biegł po brakujące 5 tysięcy złotych na operację Asi Serdyńskiej, cierpiącej na zanik mięśni.
Początek 500-kilometrowej trasy z łap do Poznania. Darek Strychalski biegł po brakujące 5 tysięcy złotych na operację Asi Serdyńskiej, cierpiącej na zanik mięśni. zbiory prywatne
Społeczna odpowiedzialność biznesu - to główne kryterium oceny przedsiębiorstw w rankingu Superfirmy. Kapituła tegorocznej edycji wybierze laureatów już w piątek.

Prawie 2800 kilometrów - tyle będzie miała trasa, na jaką 6 czerwca wybiegnie Darek Strychalski, niepełnosprawny ultramaratończyk z Łap. Będzie wiodła spiralnie przez całą Polskę od Gdańska poczynając i dalej "ślimakiem" do środka mapy. Bieg potrwa 40-45 dni. Jeden z odcinków przebiegnie Asia Serdyńska, pierwsza podopieczna Fundacji "Zwycięzca", którą pan Darek założył, żeby swoją biegową pasją nie tylko dawać sobie siły, ale też pomagać innym.

Biegiem przez Polskę Darek Strychalski będzie też  zbierał punkty kwalifikacyjne umożliwiąjące mu start w sierpniowym ultramaratonie w Himalajach. Przymierza się do trasy na 222 km. Trzeba ją pokonać w 48 godzin. Bieg zaczyna się na wysokości ponad 3350 m n.p.m., a najwyższy punkt na trasie to szczyt Khardung La - 5363 m n.p.m. Temperatura może się wahać od -10 do 40 st. C.

Da radę? Organizatorzy biegu wierzą, że da. Widzieli film Zwycięzca pokazujacy zmagania pana Darka z upiorną trasą w Dolinie Śmierci w Stanach i sami wysłali zaproszenie temu niezwykłemu człowiekowi. 

Jego historię będzie można przeczytać w piątkowym Magazynie Gazety Współczesnej, a sam Darek Strychalski będzie gościem specjalnym tegorocznej Gali Superfirm 2015. Motywem przewodnim naszego spotkania będą bowiem właśnie fundacje - ich rola w życiu społecznym i gospodarczym Polski. porozmawiamy o tym zarówno z panem Darkiem, jak i Heleną i Dominiką Czarneckimi, założycielkami Fundacji im. Rodziny Czerneckich; Marzeną Jakubowicz, prezes Fundacji Arhelan czy Katarzyną Łotowską szefową Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Naszym gosciem będzie także Marek Siergiej, prezes białostockiego Promotechu, który dostał tegoroczną Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP wlaśnie w tej kategorii. 

Najważniejsi tego dnia na Gali będą jednak uczestnicy i laureaci tegorocznej edycji Superfirm. To jutro - 22 maja - wybierze ich Kapituła rankingu na podstawie informacji zawartych w nadeslanych ankietach. Dostaliśmy je od ponad 30 firm i  banków. Bardzo dziękujemy.

Równo za tydzień - 28 maja - wlaśnie  na Gali Superfirm - poznamy tegorocznych zdobywców tytułu Superfrma i (po raz pierwszy w historii rankingu) tytułu Bank Superodpowiedzialny.

Gala odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.To ta uczelnia jest partnerem merytorycznym naszego tegorocznego rankingu.

Kapitalni przedsiębiorcy
Wzorem dwóch poprzednich edycji współorganizatorem Superfirm 2015 jest Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.
Dlatego poznamy nie tylko firmy, które w swoich powiatach wyróżniają się działaniami zgodnymi z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (im przyznamy tytuły Superfirm), ale także poznamy ludzi, którzy najlepiej w 2014 roku wykorzystywali fundusze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 
Wskażą ich Powiatowe Urzędy Pracy z woj. podlaskiego, a uhonorowani będą tytułami Kapitalnych Przedsiębiorców.

b

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny