Od 1 grudnia jedyną obowiązującą formą zwolnienia są zwolnienie elektroniczne. Tylko 1 i 2 grudnia lekarze wystawili ponad 10,7 tys. elektronicznych zwolnień, a 3 grudnia tych zwolnień jest aktualnie ponad 63 tys. i liczba stale rośnie.

System elektronicznych zwolnień lekarskich oznacza, że pracodawca, który ma założony profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, natychmiast dowie się, że pracownik jest na zwolnieniu lekarskim.

- Staramy się, by lekarze i pracodawcy bezproblemowo przeszli od zwolnień papierowych do zwolnień elektronicznych. Dlatego systematycznie prowadzimy szkolenia z obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich – wyjaśnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik ZUS województwa podlaskiego.

Najbliższe szkolenie z e-ZLA dla pracodawców odbędzie 6 grudnia o godz. 10 w siedzibie Oddziału ZUS w Białymstoku przy ul. Młynowej 29 (budynek B) w sali 302 na III piętrze.

Kontakt: Ewa Nowak, tel. 85 7486 698

Czytaj także: Od soboty papierowe zwolnienia lekarskie znikają? Nie do końca. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o e-zwolnieniach