W meczu o 7. miejsce Ślepsk Malkow Suwałki pokonuje Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1

Ręce same składają się do oklasków. Ślepsk Malow Suwałki pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie Sylwia Dąbrowa
W pierwszym meczu o 7. miejsce Plus Ligi siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1. Rewanż w czwartek, 8 kwietnia w Zawierciu.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po pokonaniu Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1, są o dwa sety od zajęcia siódmego miejsca w Plus Lidze.

Faworytem rywalizacji są siatkarze z Zawiercia. To oni dwa razy okazali się lepsi od suwalczan w sezonie zasadniczym wygrywając 3:1 i 3:0. Jednak podopieczni trenera Andrzeja Kowala w pierwszym meczu o 7. miejsce byli zespołem zdecydowanie lepszym od rywali. Przede wszystkim grali bardzo ambitnie i nie było dla nich straconych piłek. Pierwszy set zakończył się walką na przewagi, w której lepszymi okazali się goście. Ale to był jedyny set wygrany w piątek przez Aluron CMC Wartę. W pozostałych partiach dosłownie królowali siatkarze z Suwałk. Drugiego seta efektownym asem serwisowym zakończył Andreas Takvam. W końcówce trzeciego seta genialnie bronił piłki Paweł Filipowicz, a kończył atakami Kevin Klinkenberg i Ślepsk Malow wygrał go 25:21.

Czwarty set toczył się także pod dyktando suwalczan, którzy narzucili od początku bardzo wysokie tempo. Od stanu 8:7 podopieczni trenera Kowala zdobyli siedem punktów z rzędu (15:8). Tak wysokie prowadzenie nieco uśpiło gospodarzy. Siatkarze z Zawiercia doszli ich na cztery punkty 22:28, 23:19, ale ostatnie piłki znów należały do Ślepska Malow, który zakończył mecz efektownym blokiem.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek, 8 kwietnia, o godz. 20.30 w hali w Zawierciu. Jeśli Aluron Warta CMC zwycięży 3:0 lub 3:1, o siódmej pozycji zdecyduje złoty set.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19)
Ślepsk: Tuaniga, Bołądź, Takvam, Sapiński, Waliński, Klinkenberg, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Warda, Rudzewicz
Aluron: Gjorgiev, Bociek, Flavio, Kania, Halaba, Muagututia, Andrzejewski (libero) oraz Cavanna, Malinowski, Niemiec
MVP: Paweł Filipowicz