W meczu na szczycie Olimpia lepsza od Dębu

(kw)
Gracze Olimpii (białe koszulki) wygrali z Dębem i są blisko awansu do II ligi
Gracze Olimpii (białe koszulki) wygrali z Dębem i są blisko awansu do II ligi Wojciech Wojtkielewicz
Olimpia Zambrów wygrała 2:0 z Dębem Dąbrowa Białostocka i jest coraz bliżej awansu do II ligi, bo potknął się Huragan Morąg.

- Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy więcej sytuacji - komentuje grający trener zambrowian Wojciech Kobeszko.

Olimpia objęła prowadzenie już w16. minucie, po strzale Michała Świderskiego, któremu podawał Filip Jurczuk. Po przerwie autor trafienia asystował Tomaszowi Dzierzgowskiemu, który ustalił wynik potyczki. Po bezbramkowym remisie Huraganu w Braniewie z Zatoką przewaga Olimpii nad ekipą z Morąga wzrosłą do trzech punktów.

- Mimo to patrzymy tylko na siebie. Jeśli dalej będziemy zdobywać punkty, to wyniki innych zespołów nie będą nas interesować - zaznacza Kobeszko.

Ze strefy spadkowej wydostała się Wissa Szczuczyn, po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Czarnymi Olecko. Z walki o utrzymanie się nie rezygnuje Promień Mońki. Drużyna Zbigniewa Skoczylasa zremisowała 0:0 w Działdowie ze Startem.

WYNIKI 25. KOLEJKI

Czarni Olecko - Wissa Szczuczyn 1:3 (1:3).
Bramki: 0:1 - Berezowski (31), 0:2 - Stachelski (41), 0:3 - Mleczek (45), 1:3 - Szarnecki (45).

Motor Lubawa - Warmia Grajewo 1:3 (1:2).
Bramki: 1:0 - Piceluk (9), 1:1 - Arciszewski (17), 1:2 - Milczarek (33-karny), 1:3 - Górski (74).

Start Działdowo - Promień Mońki 0:0.

Olimpia Zambrów - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Świderski (16), 2:0 - Dzierzgowski (65).

Pogoń Łapy - Mazur Ełk 2:3 (1:1).
Bramki: 1:0 - Hryniuk (16), 1:1 - Chwaszczewski (32), 2:1 - Sipko (55-karny), 2:2 - Komorowski (68), 2:3 - Adasiewicz (81).

Zatoka Braniewo - Huragan Morąg 0:0, Mrągowia Mrągowo - MKS Korsze 4:1, Vęgoria Węgorzewo - Concordia Elbląg 5:6.