Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W czwartkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego polecamy:

Redakcja

Dyrektorzy parków narodowych muszą wycenić ich wartość
Ile jest warta woda i koryto rzeki czy łąka, na której rosną chronione storczyki - nad tym głowią się teraz dyrektorzy podlaskich parków narodowych. Ministerstwo Środowiska nakazało bowiem oszacować wartość cennych przyrodniczo terenów, którymi zarządzają.
na stronie 1.

Sensacyjne zeznania biegłej
To lekarka, która przeprowadzała sekcję zwłok ofiar. Według niej, przyczyną śmierci ojca i syna nie były urazy spowodowane podczas wypadku. Obaj mieli się zachłysnąć paliwem. Wczoraj zeznawali też inni eksperci.
na stronie 2.

Nie czuje się winny
- Polska jest praworządnym krajem. Każdy ma prawo do obrony - mówi Jarosław Dworzański. Wczoraj odpierał zarzuty prokuratury w Olsztynie. W przyszłym tygodniu jego sprawą zajmie się sejmik. Nadzwyczajna sesja zaplanowana jest na wtorek.
na stronie 3.

E-karta pomoże w walce z gapowiczami
Jej wprowadzenie ma ograniczyć liczbę osób podróżujących bez biletu - przekonywały wczoraj radnych z komisji infrastruktury władze Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Z kolei kierowcy autobusów niepokoją się, jak poradzą sobie ze sprzedażą biletów pasażerom.
na stronie 4.

Nie ma sposobu na handlarzy papierosami z przemytu
Mimo że walkę z handlarzami papierosów bez polskiej akcyzy prowadzi kilka służb w naszym mieście, nielegalny interes kwitnie. Spowodowane jest to niskimi grzywnami, zbyt małą liczbą patroli i przyzwoleniem społecznym na łamanie prawa.
na stronie 5.

Uczniowie mają w II LO szkolną telewizję
Wszystko zaczęło się od szkolnego radiowęzła, ale muzyka rozbrzmiewająca na korytarzu nie wystarczyła. Uczniowie II LO podczas przerw na ekranach telewizorów mogą oglądać ciekawe filmy ze szkolnych wydarzeń.
na stronie 6.

Wojna w Konowałach
Po wyborach sołtysa na tablicy ogłoszeń pojawiła się lista z nazwiskami mieszkańców, którzy głosowali na sołtysa i tych, którzy byli przeciwni jego kandydaturze. Podzieliła ona wieś na dwa obozy. Przeciwnicy twierdzą, że sołtys przez kolejne cztery lata nie będzie bronił ich spraw.
na stronie 7.

Jeżdżą na czerwonym
To jedyne przejście dla pieszych w Kleosinie z sygnalizacją, ale nawet kilkanaście razy dziennie kierowcy łamią tu przepisy. Zagrażają bezpieczeństwu dzieci uczęszczających do pobliskiego gimnazjum.
na stronie 8.

Rodzice będą mieli łatwiej
Ustawa upraszcza zasady zakładania żłobków i klubów dla dzieci, zachęca do tworzenia tego typu placówek przy zakładach pracy, a także do legalnego zatrudniania niań.
na stronie 9.

Jagiellonia Białystok
Zgodnie z przewidywaniami Ekstraklasa SA odwołała zaplanowane na 26 lutego spotkanie Jagi ze Śląskiem Wrocław. Obie drużyny zobaczymy w akcji we wtorek - 8 marca.
na stronie 19.

i dodatkowo 12-stronicowa wkładka poświęcona Jagiellonii Białystok i ekstraklasie piłkarskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny