Visła Bydgoszcz - BAS Białystok. Trzy punkty dla gospodarzy

Adam Muśko
Mecz Visła Bydgoszcz - BAS Białystok
Mecz Visła Bydgoszcz - BAS Białystok Arkadiusz Wojtasiewicz
Siatkarze BAS Białystok przegrali 1:3 wyjazdowy mecz z Visłą Bydgoszcz.

Wynik nie zaskoczył, bo przed meczem obie drużyny dzieliła niemal cała ligowa tabela. BAS z dziewięciu meczy wygrał tylko jeden, a bydgoszczanie mieli na koncie 9 zwycięstw na 10 rozegranych spotkań.

Gospodarze na parkiet posłali zmienników, mimo to bez większych problemów wygrali dwa pierwsze sety. Lepiej białostockiej ekipie poszło w trzeciej odsłonie. Grając z dużym poświęceniem w obronie i lepiej na siatce BAS wygrał do 23.

W czwartym secie bydgoska ekipa wróciła do swojej dobrej gry, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Trzy punkty zostały w Bydgoszczy.

BKS VISŁA BYDGOSZCZ - BAS BIAŁYSTOK 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19)
VISŁA
: Lipiński (2), Kosiba (18), Kowalski (10), Karpińskii (13), Łaba (7), Kaźmierczak (9), Bonisławski (libero) oraz Strzeżek (6), Masny.
BAS: Stanisławajtys (5), Bączek (10), Lesiuk (6), Wnuk (9), Laskowski (8), Witkoś, Podborączyński (libero) oraz Kudraszou (11), Jankiewicz (2), Tokajuk (6), Abramowicz, Kacperkiewicz (9) i Ostaszewski (libero).

Inne mecze 12. kolejki Tauron I ligi mężczyzn:
MCKiS Jaworzno - AZS AGH Kraków 0:3 (18:25, 25:27, 22:25), Krispol Września - ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (19:25, 26:28, 16:25), BBTS Bielsko-Biała - Olimpia Sulęcin 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:21), Lechia Tomaszów Mazowiecki - Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:21, 23:25, 26:24, 15:9), Mickiewicz Kluczbork - Avia Świdnik 3:1 (36:34, 21:25, 25:12, 25:20), LUK Politechnika Lublin - KPS Siedlce 3:0 (25:12, 25:21, 25:14).