VIII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku

Redakcja
VIII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
VIII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
5 września 2014 r., w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się doroczny koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, podczas którego wyróżniono szereg firm i instytucji.

Oprócz nagród przyznano także stypendia dla uzdolnionych artystycznie dzieci, ufundowane przez Izbę Handlowo-Przemysłową w Białymstoku oraz firmę doradczą CRIDO TAXAND. Stypendium otrzymały dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku.

FIRMY I INSTYTUCJE WYRÓŻNIONE PODCZAS KONCERTU:

PRONAR Sp. z o.o. - Laureat tytułu „DUMA PODLASIA 2014”
Firma PRONAR Sp. z o.o. z siedzibą w Narwi otrzymała nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie promocji podlaskiej oferty z branży maszyn rolniczych na arenie krajowej i międzynarodowej. PRONAR Sp. z o.o. to obecnie prężnie działające podlaskie przedsiębiorstwo, zatrudniające blisko 1600 osób, posiadające produkcję prowadzoną w kilku fabrykach. Przyszłościowe plany inwestycyjne zakładają otwarcie kolejnych zakładów wyspecjalizowanych w konkretnym segmencie maszyn.
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 7, tel. (85) 652 56 45, fax (85) 664 74 11

PRONAR Sp. z o.o. oprócz bycia laureatem DUMA PODLASIA 2014 wielokrotnie zdobywał liczne nagrody m.in.: Orły Biznesu (2014), Superfirmy (2012), Najaktywniejsza firma w województwie podlaskim (2011), Polskie Godło Promocyjne TERAZ POLSKA (2011), Perły Polskiej Gospodarki (2011) i wiele innych.

Metal-Fach Sp. z o.o. - Laureat tytułu „DUMA PODLASIA 2014”
Przedsiębiorstwo Metal-Fach Sp. z o.o zostało docenione za szczególne działania promujące podlaską ofertę z branży maszyn rolniczych na arenie krajowej i międzynarodowej.
Metal-Fach Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych w Polsce i na świecie. Historia firmy METAL-FACH Jacek Kucharewicz rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy firma zajęła się produkcją urządzeń grzewczych przeznaczonych do spalania biomasy.
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 7, tel. (85) 652 56 45, fax (85) 664 74 11

SaMASZ Sp. z.o.o. - Laureat tytułu „DUMA PODLASIA 2014”
Przedsiębiorstwo SaMAsz Sp. z o.o. otrzymało nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie promocji podlaskiej oferty z branży maszyn rolniczych na arenie krajowej i międzynarodowej.
Sieć Partnerów Firmy SaMASZ obejmuje w Polsce 65 firm handlowo-usługowych i ponad 100 firm za granicą, co w aktywny sposób przekłada się na budowanie pozytywnego wizerunku podlaskich przedsiębiorców z branży maszyn rolniczych na światowych rynkach.

PEPEES S.A. Łomża S.A. - Laureat tytułu „DUMA PODLASIA 2014”
Nagroda została przyznana za wybitne osiągnięcia w promowaniu podlaskiej oferty z branży przetwórstwa spożywczego na arenie krajowej i międzynarodowej.
Obecnie PEPEES S.A. to największy zakład przetwórstwa ziemniaka skrobiowego w Polsce i jedyny krajowy producent glukozy krystalicznej. Oferta produktowa firmy znajduje wykorzystanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, paszowym, chemicznym, włókienniczym czy papierniczym. Do Partnerów firmy zaliczają się liczne firmy farmaceutyczne oraz tak znaczące marki jak Nestle Polska, Grupa Animex, Sokołów S.A., Jeronimo Martins Polska czy Tesco. PEPPES S.A. współpracuje także z firmami z zagranicy m.in. Łotwy, Korei Południowej czy Hiszpanii.
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 7, tel. (85) 652 56 45, fax (85) 664 74 11

MALOW Sp. z o.o. - Laureat tytułu „DUMA PODLASIA 2014”
Wyróżnienie przyznano za działania mające na celu promocję podlaskiej oferty eksportowej z branży mebli metalowych na arenie międzynarodowej.
Przedsiębiorstwo MALOW sp. z o.o. jest jednym z największych przedsiębiorstw produkujących meble metalowe: biurowe, socjalne, warsztatowe, medyczne, meble do autoserwisów i autosalonów, regały przesuwne, sejfy, meble gastronomiczne a także szafki basenowe.
Działania przedsiębiorstwa zostały docenione przez szerokie grono klientów i specjalistow, co zaowocowało otrzymywaniem wielu prestiżowych nagród, do których należą m.in.: I, II, III, IV i V Diament, Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki i wiele innych.

UNIBEP S.A. - Laureat tytułu „DUMA PODLASIA 2014”
Nagrodę przyznano z tytułu promocji podlaskiej oferty eksportowej z branży usług budowlanych na arenie międzynarodowej.
Przedsiębiorstwo UNIBEP S.A. należy do prężnie działających i rozwijających się firm budowlanych. Zajmuje ugruntowaną pozycję w segmencie budownictwa mieszkaniowego (znajduje się obecnie w ścisłej czołówce w aglomeracji warszawskiej- udział w rynku wynosi ponad 6%.) Przedsiębiorstwo posiada oddziały: MAKBUD, UNIHOUSE, UNIDEVELOPMENT S.A oraz spółki zagraniczne.
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 7, tel. (85) 652 56 45, fax (85) 664 74 11

Zespół studentów Hyperion 2 Politechniki Białostockiej, konstruktorzy łazika marsjańskiego University Rover Challenge 2014
Konstruktorów łazika Hyperion 2 z Politechniki Białostockiej wyróżniono za promocję środowisk akademickich i potencjału intelektualnego województwa podlaskiego na arenie krajowej i międzynarodowej.
Podlascy studenci zdobyli wiele prestiżowych nagród: w minionym roku zostali zwycięzcą zawodów University Rover Challenge 2013 w USA, otrzymali także tytuł Podlaskiej Marki Roku 2013. Konstruktorzy łazika byli też laureatem konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Generacja Przyszłości”, zdobyli Złote Klucze Kuriera Porannego w kategorii Młodzi Najlepsi, nagrodę Białostockiej Izby Przemysłowo-Handlowej za promocję środowisk akademickich i potencjału intelektualnego województwa podlaskiego, a także MocArty stacji RMF Classic w kategorii Rzecz z Klasą.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
Nagroda została przyznana za inicjowanie przedsięwzięć kulturalnych o uznanej renomie, tworzących istotną wartość intelektualną województwa podlaskiego. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu jest organizatorem wielu interesujących imprez o zasięgu ponad lokalnym, mających wieloletnie tradycje.
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 7, tel. (85) 652 56 45, fax (85) 664 74 11
Do imprez o szczególnej randze należą wydarzenia takie jak: „Niedziela Palmowa - Konkurs Palm Wielkanocnych”, „Jarmark Św. Wojciecha”, „Podlaskie Święto Chleba”, „Wykopki pod Wiatrakiem”, „Konkurs gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego”, ,,Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim”, ,,Jesień w polu i zagrodzie”, ,,Odpust na św. Antoniego” i inne.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została wyróżniona za inicjowanie i realizację przedsięwzięć mających na celu rozwój i promocję potencjału inwestycyjnego województwa podlaskiego.
Głównym celem działalności Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. jest umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. W strukturach SSSE funkcjonują: Podstrefa Suwałki, Podstrefa Ełk , Podstrefa Gołdap, Podstrefa Białystok, Podstrefa Łomża, Podstrefa Małkinia Górna, Podstrefa Grajewo, których efektywne działania służą przyspieszeniu wzrostu gospodarczego na obszarze Polski północno-wschodniej.
Na uwagę zasługuje fakt, iż Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jest jednym z najlepiej przygotowanych infrastrukturalnie i najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce. Dynamiczny i efektywny rozwój jest możliwy dzięki lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie wschodniej granicy Unii Europejskiej, bliskość granic Rosji, Litwy i Białorusi. Oferuje bogatą ofertę inwestycyjną, kompleksową obsługę procesu inwestycyjnego, a także możliwość skorzystania z najwyższych w kraju ulg podatkowych.

Ministerstwo Gospodarki
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 7, tel. (85) 652 56 45, fax (85) 664 74 11
Ministerstwo Gospodarki zostało nagrodzone za tworzenie warunków i praktycznych narzędzi promujących polską ofertę eksportową na rynkach zagranicznych. W szczególności doceniono fakt, iż Ministerstwo Gospodarki wypracowało szereg instrumentów bezpośrednich jak i pośrednich, mających na celu wspieranie aktywności polskich przedsiębiorców za granicą (przede wszystkim sprzedających i inwestujących).
Instrumenty bezpośrednie oferują dofinansowanie różnego typu organizacji, branżowych przedsięwzięć promocyjnych (pokazów, degustacji, wystaw, szkoleń i warsztatów), uzyskiwania certyfikatów, świadectw oraz atestów niezbędnych na rynkach zagranicznych, organizacji seminariów i konferencji, wydawnictw i materiałów promujących eksport. Jednym z najnowszych instrumentów jest „Paszport do eksportu” skierowany do przedsiębiorstw z sektora MSP, rozpoczynających działalność eksportową lub potencjalnych eksporterów. Projektowane nowe instrumenty umożliwią wsparcie ogólnych oraz branżowych programów promocyjnych. Wypracowane instrumenty pośrednie to między innymi portale, dostarczające informacje na temat warunków i możliwości eksportu na różne rynki, a także możliwości wsparcia przez Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (działających w 42 krajach) oraz Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów (w 16 województwach).
Nagrodę przyznano Ministerstwu Gospodarki także za wdrażanie nowych narzędzi wspierających arbitraż gospodarczy. Zainicjowane przedsięwzięcie ma na celu upowszechnianie polubownych form rozwiązywania sporów gospodarczych pomiędzy podmiotami gospodarczymi, poprzez docelowe utworzenie oddziałów Centrów Arbitrażu i Mediacji na terenie każdego z województw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

r
[email protected]
Cześć wszystkimJeśli jestem ten dzień jest po prostu porozmawiać z tym człowiekiem i jak on ma skutecznie wnieść radość w moim famille.voici mój problem istnieje od, że dwa lata moja żona i ja to była oddzielna bo nie było dobra praca dla powstają te potrzeby i że jest gdzie indziej, ale powiem ci, że masz przyjaciela, który zna ten potężny mężczyzna w przejściu i przez przypadek natknąłem się na tego znajomego i mówię mu o moich zmartwień i wszystko, co jest poza to, co dostałem w kontakcie z tym panem, że moja pomoc i biorąc nic ode mnie i że to było po zaspokojeniu siebie daję mu to, co ja " mają w récompense.aujourd'hui Mieszkam bardzo szczęśliwe życie obok mojej żony i enfants.il jeszcze zrobić, że mam dobrą pracę i dobre wynagrodzenie, jak żyjemy tu i dlaczego nie ty ten człowiek może wiedzieć, że jest hojny i posiada blisko radości w sercu człowieka jest jej adres powiedz mu tylko, że jest Sossou Medard wysłał cię, bo obiecałam mu to zrobić wystarczy client.voici adres: [email protected] dziękuję i duże szanse na Ciebie
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie