VI Międzynarodowy Kongres "Eko Forum", czyli dwa dni rozmów o przyrodzie w Supraślu

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W połowie września (13 i 14.09) malowniczy Supraśl przywita uczestników VI „EKO FORUM”. Przez dwa dni, w aurze złotej polskiej jesieni, to niewielkie uzdrowiskowe miasteczko będzie żyło duchem ekologii na światowym poziomie. Klimat tego miejsca – jak pokazały ubiegłoroczne doświadczenia – sprzyja praktycznym i teoretycznym refleksjom na prośrodowiskowe tematy.

To największe w północno-wschodniej Polsce branżowe wydarzenie zgromadzi gości z Polski i zagranicy, przedstawicieli rządu, biznesu, ekspertów, a także lokalne samorządy. Będzie to też największa w regionie konferencja w formule hybrydowej, którą wprowadzono, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Po podpisaniu listu intencyjnego w sprawie budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu i wręczeniu „Eko Certyfikatów”, w Domu Ludowym odbędą się prezentacje okolicznościowe, które przygotowały: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ENEA Ciepło Sp. z.o.o.) oraz panel dyskusyjny pod hasłem „Elektroenergetyka”.

Z kolei naukowo-techniczna część konferencyjna „TEFEN 2020” z blokami tematycznymi poświęconymi elektromobilności oraz technologiom smart city – dzięki wsparciu Politechniki Białostockiej – będzie transmitowana online.

Organizatorzy zadbali także o uzupełnienie segmentu merytorycznego atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi. W czasie niedzielnych (13.09) Targów Elektromobilności prezentowane będą pojazdy elektryczne i hybrydowe, stacje do ich ładowania oraz rozmaite urządzenia z dziedziny OZE. Na supraskim rynku będzie też trwał jarmark żywności ekologicznej.

- Ideą tego spotkania jest promowanie prośrodowiskowej tematyki oraz innowacji w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. Podlasie dysponuje dużym potencjałem w tym zakresie i dynamicznie odpowiada na zmieniającą się strukturę rynku energii, podejmując dobre praktyki związane z elektroenergetyką i elektromobilnością – podkeśla Krzysztof Jan Stawnicki, Prezes Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii, współorganizator „EKO FORUM”.

W agendzie zaplanowanego na 13 i 14 września spotkania znajduje się wiele zagadnień i problemów, przed którymi staje region, Polska i świat. Oto Program VI Międzynarodowego Kongresu Supraśl, 13-14 września 2020:

NIEDZIELA - 13.09.2020 r. (Rynek w Supraślu)

 • 11.00-16.00 - Wystawa Elektromobilności oraz Zlot Samochodów Elektrycznych (w programie prezentacja pojazdów elektrycznych, hybrydowych, stacji do ładowania, urządzeń solarnych oraz jarmark produktów ekologicznych)

WYSTAWCY:
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Powiat Białostocki, Powiat Sokólski, Uzdrowisko Supraśl, Fast Event, OZEON, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, T&T PROENERGY, Autopomoc Polska, TRYBECO

PONIEDZIAŁEK - 14.09.2020 r. (Dom Ludowy – Supraśl, ul Józefa Piłsudskiego 11) - Moderator: dr hab. Maciej Zajkowski

 • 9.00-10.00 - Rejestracja uczestników
 • 10.00-10.10 - Otwarcie konferencji: dr Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla
 • 10.10-10.20 - Podpisanie listu intencyjnego ws. budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu
 • 10.20-10.30 - Wręczenie Eko Certyfikatów
 • 10.30-11.00 - Prezentacje okolicznościowe: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej / PGW Wody Polskie
 • 11.00-11.15 - Budowa lokalnego rynku energii: ENEA Ciepło Sp. z o.o.
 • 11.15-13.00 - Panel dyskusyjny: "EKOENERGETYKA"
 • 13:00-13.30 - Przerwa kawowa

III KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA „TEFEN 2020”- transmisja online

 • 13.30-14.30 - Blok Tematyczny: "ELEKTROMOBILNOŚĆ"
 • 14.30-15.30 - Blok tematyczny: "TECHNOLOGIE SMART CITY"
 • 15.30-16.00 - Podsumowanie konferencji
 • 16.00 - Lunch

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie