Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu.
Dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Dziś został ogłoszony laureat Złotej Pinezki w województwie podlaskim - Pałac Branickich w Białymstoku.
To jedna z najlepiej zachowanych rezydencji epoki saskiej w Polsce. Na miejscu można podziwiać nie tylko jej eleganckie komnaty, ale także niezwykle zadbane i liczące sobie prawie 10 hektarów ogrody pałacowe. Właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map i otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google.
Letnie rauty prezydenta. Tak ucztowały elity Białegostoku. Z...
Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiono przyznać statuetki - Złote Pinezki. To tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia.
Pałac Branickich obecnie mają już ponad 6 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.
Miasto Białystok uzupełnia bordiury kwiatowe w salonie ogrod...
Pałac Branickich to wyjątkowe miejsce, dlatego ogromnie się cieszymy, że docenili go również użytkownicy Map Google. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania - mówi Magdalena Muskała z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku.
Do tej pory przyznano 3 Złote Pinezki. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, a w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach.
Rzeźba przedstawiająca alegorię Wiosny w Ogrodzie Branickich...
W województwie podlaskim największe wzrosty odnotowały takie miejsca jak: Rezerwat Pokazowy Żubrów (wzrost o 121% rok do roku), Góra Zamkowa (74% r-d-r), Biebrzański Park Narodowy (74% r-d-r) czy Twierdza Osowiec (58% r-d-r).
Najmocniejsze paszporty 2020r. Polski na 14. miejscu