Uzdrowiciel z Katowic Beniamin Wantulok powraca w nowej roli. "Pan Jezus uzdrawia. Sprawdź to" - mówi. Reklamuje się na billbordzie

MJ

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Uzdrowiciel z Katowic Beniamin Wantulok powrócił w nowej roli. Publikuje serię filmów, w których mówi o wierze w Jezusa Chrystusa, nawraca do modlitwy i odważnie mówi o tym, czego nie akceptuje w Kościele. Reklamuje się na bilbordzie: "W szpitalu ci nie pomogli? Przyjeżdżam, modlę się, a Jezus Chrystus uzdrawia każdą chorobę i wzbudza ludzi z martwych" - reklamuje się na jednym z katowickich bilbordów Beniamin Wantulok. Jak twierdzi - "kiedyś lubił ostry melanż i używki", ale się nawrócił i teraz pomaga chorym.

Uzdrowiciel z Katowic

Beniamin Wantulok za swoją działalność nie bierze pieniędzy. Pochodzi z Wisły, a obecnie mieszka w Katowicach. Na co dzień pracuje w marketingu. Jak tłumaczy Dziennikowi Zachodniemu - przed nawróceniem nie prowadził się dobrze. Był narkomanem i nadużywał alkoholu mniej więcej od 14. roku życia. "Lubiłem ostry melanż i używki" - mówi Beniamin. Dodaje także, że często zastanawiał się nad sensem istnienia, chciał go zrozumieć. Nawrócił się w wieku 21 lat. Twierdzi, że natknął się na Boga przypadkiem i realnie doświadczył Jezusa.

Od kilku miesięcy Beniamin Wantulok na YouTube zamieszcza filmy kaznodziejskie. Zwraca w nich uwagę na potrzebę modlitwy, odważnie mówi o tym, co w Kościele mu nie pasuje.

Jeszcze rok temu było o nim głośno, gdy w mediach zaistniał jako uzdrowiciel z Katowic.

Nie przegap

Z Kościołem jednak zarówno wcześniej, jak i teraz, wiele go nie łączy.

Szanuję ludzi idących za Jezusem, ale nie uznaje Kościoła jako instytucji - to sztuczny twór uprzedmiotowiający Boga. Dla mnie Kościół to nawróceni ludzie - tłumaczy Beniamin Wantulok.

Z niektórymi księżmi utrzymuje jednak kontakt. Głównie z tymi, którzy wierzą w uzdrawianie. Jak twierdzi - nie wszyscy go skreślili.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Na zdjęciu na katowickim bilbordzie ma koloratkę, choć duchownym nie jest. Jak wyjaśnia nam - jej zadaniem jest przyciąganie potrzebujących, a nie podawanie się za księdza. Na sugestię, że taki strój może wskazywać na stan duchownych, odpowiada, że nic nie może poradzić na to, iż w Polsce koloratka kojarzy się z księdzem.

Uzdrowiciel z Katowic: Nie jestem nikim wyjątkowym

Choć szczegółowej statystyki osób uzdrowionych Beniamin Wantulok nie prowadzi, to wylicza, że od czasu nawrócenia, czyli momentu, kiedy spostrzegł, że modlitwa ma sens, mógł pomóc już około 200 osobom. Wideo z niektórych uzdrowień publikuje nawet na Facebook'u.

W jaki sposób Wantulok uzdrawia chorych? "Modlę się w imieniu Jezusa, Bóg to robi. Ja wierzę w moc modlitwy - mówi Baniamin. Dodaje, że nie odmawia regułek, tylko modli się własnymi słowami, aby Bóg uzdrowił daną chorobę.

Uzdrowiciel z Katowic Beniamin Wantulok powraca w nowej roli...

ZOBACZ METODY UZDRAWIANIA

Swoją działalność prowadzi również... przez telefon. - "Nie ograniczam w żaden sposób Boga. Nie zawsze jest możliwość dojechania, a Bóg może wszystko" - tłumaczy. Po chwili wyjaśnia - "nie jestem nikim wyjątkowym, to nie jest specjalny dar".

Komentarz ks. dr Grzegorza Strzelczyka

O komentarz w sprawie działalności Beniamina Wantuloka poprosiliśmy księdza doktora Grzegorza Strzelczyka z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

- Szczerą chęć pomocy cierpiącym i modlitwę za nich trudno uznać za coś złego. Ale kiedy dochodzi do tego wzbudzanie w chorych nadziei na cudowne uzdrowienie, które może nieraz skutkować nawet porzucaniem przez nich koniecznej pomocy medycznej, to – nawet przy najlepszych intencjach modlącego się – może dojść do wyrządzenia komuś dużej krzywdy - mówi nam ks. dr Grzegorz Strzelczyk.

Zobacz koniecznie

Według duchownego słynny już bilbord wskazuje, że tak może się dziać w przypadku działalności Pana Wantuloka.

- Odpowiedź na pytanie „W szpitalu Ci nie pomogli?” obietnicą uzdrowienia „z każdej choroby” celuje w zdesperowanych chorych - dodaje.

Ksiądz doktor Strzelczyk odniósł się również do koloratki widocznej na zdjęciu.

- Koloratka może wprowadzać w błąd, że chodzi o oficjalną działalność któregoś z Kościołów chrześcijańskich, w których używany jest taki strój. Pan Wantulok na pewno nie jest duchownym katolickim i nie działa w imieniu katolickiej wspólnoty.

- Nie oceniam intencji, ale przewidywalne skutki tej działalności mogą być dla chorych opłakane - podsumowuje teolog i prezbiter archidiecezji katowickiej.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Komentarze 34

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lazarus
25 marca 2019, 06:48, X:

Ich jest trzech. Działają na FB. Działanie przypomina sekty protestanckie. Często piszą, że nie uznają dogmatów Maryjnych. "Chwalą" się sukcesami z tych "cudów" filmikami na FB, a ja w tym nic cudownego nie dostrzegam poza chęcią naciągania ludzi i odsuwania ich od Boga i Kościoła. Do tego jeden z nich wykazuje niespotykaną agresję w komentarzach wobec ludzi,którzy uczestniczą w Mszach Świętych w Kościele Katolickim. Podkreślam żaden Pastor, a żyjemy w epoce dialogu miedzy Kościołem Katolickim i Protestanckimi nie wyraża się źle o Kościele Katolickim tylko jest wzajemny szacunek a tu go nie ma. Do tego te wątpliwej jakości czapeczki jakie sprzedają. Jak dla mnie to bardzo podejrzane. Sprawdzajcie co czytają Wasze dzieci na FB,bo ta działalność pachnie sektą niestety. A dobrych intencji próżno szukać u tych trzech młodych ludzi. Na razie działają tylko na Śląsku, ale to może być dla nich za mało.

Chwalą się uzdrowieniami Jezusa. To po pierwsze. Po drugie, protestantyzm nieraz idzie w parze z KRK, ponieważ jest to oparte o fałszywą ekumenię. Poklepujecie się tam po ramieniu a tak naprawdę nie ma między wami zgody, bo jaka niby ma być zgoda? Protestantyzm nie uznaje np. kultu królowej niebios (słusznie, tak swoją drogą, bo o tym jest w Biblii i jest to bałwochwalstwo) więc ten szacunek jest fałszywy. Trzy, noszą te czapki bo chcą by ludzie się dowiedzieli o Jezusie. Cztery, Kościół to wszyscy tzw. narodzeni na nowo, w których mieszka Duch Święty, a nie tylko Katolicy, tak jak twierdzisz. Pięć, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Znalazł się agresor, ale tak samo w KRK znajdziesz wielu takich agresorów, choćby słynne moherowe berety nieraz takie są.

L
Lazarus
7 lutego 2019, 10:14, Lena:

Tacy samozwańcy jak ten "uzdrowiciel" mogą dużo złego zrobić ludziom. To przykre, że część społeczeństwa wierzy w takie głupoty. Widziałam ten bilbord, na którym stoi przebrany za księdzo-lekarza. Coś takiego nadaje się do prokuratury! Jest to świadome wprowadzanie ludzi w błędne myślenie. To żaden uzdrowiciel tylko zwykły kłamca. Tylko patrzeć jak jakąś sektę zmajstruje. I wtedy będzie płacz. Szkoda tylko, że jak zwykle za późno!!!

Oskarżając kogoś bezpodstawnie o kłamstwo, sama możesz mieć kłopoty z prawem, ponieważ zalicza się to przepisów prawa odnośnie publicznego i bezpodstawnego oczerniania kogoś. Pamiętaj o tym.

L
Lazarus
1 października 2018, 05:39, Ada:

A może po peostu sprawdzić czy rzeczywiście pomaga a nie od razu zgnoić. Zbadać naukowo efekty i wtedy wydać wyrok.

Rozsądny komentarz Ada. Bardzo logiczny!

G
Gość

Skoro istnieje Bóg, to nie powinien nikt skończyć żadnej szkoły czy studiów!!! Biologia, historia i geografia - PAŁA

W
Wielebny

Nigdy nie jest ceniony prorok we własnym kraju.

n
nauka!
1 października 2018, 05:39, Ada:

A może po peostu sprawdzić czy rzeczywiście pomaga a nie od razu zgnoić. Zbadać naukowo efekty i wtedy wydać wyrok.

28 stycznia, 08:03, olesno:

Naukowo to nawet istnienia Boga nie mozna potwierdzić :)

28 stycznia, 9:10, Gość:

bo bozi nie ma - wymyślili ją slabi psychicznie którzy potrzebują mieć nad sobą jakiegoś aniołka stróża :)

Z pełną świadomością słów mogę stwierdzić że w pana bozie wierzą głupcy

28 stycznia, 11:50, Tesla:

a powietrze ty widziałeś kiedyś ? no nie ale w nie wierzysz tak jak w prąd elektryczny. Dotknij kabla pod napięciem to zrozumiesz, że trzy wymiary uznaje tylko ciemnota.

Ale prąd i powietrze, mimo że nie widać, jesteś w stanie udowodnić kilkoma prostymi doświadczeniami. Bozi nie. Taka to różnica choć i jednego i drugiego nie widać...

G
Gość

Pora by ludzie zaczęli wreszcie używać mózgu

1
28 stycznia, 13:02, realista:

Powietrze ma swój skład chemiczny. a bozia z czego zrobiona? z aniołków? a aniołki z czego?

FIZYKA, CHEMIA - dziedziny 21 wieku potrafiące WSZYSTKO w sposób anukowy wytłumaczyć.

BOZIA NIE ISTNIEJE, nie wierzcie w bajeczki

Cudownych a więc niewytłumaczalnych uzdrowień było na świecie wiele. Od czasów Chrystusa do dzisiaj. Najgorszy ten ślepiec, który nie chce przejrzeć.

e
esterka

mamy Bogi , Nowogrodzka mieszka --też to, leczy wszystko

r
realista

Powietrze ma swój skład chemiczny. a bozia z czego zrobiona? z aniołków? a aniołki z czego?

FIZYKA, CHEMIA - dziedziny 21 wieku potrafiące WSZYSTKO w sposób anukowy wytłumaczyć.

BOZIA NIE ISTNIEJE, nie wierzcie w bajeczki

G
Gość
1 października 2018, 05:39, Ada:

A może po peostu sprawdzić czy rzeczywiście pomaga a nie od razu zgnoić. Zbadać naukowo efekty i wtedy wydać wyrok.

28 stycznia, 08:03, olesno:

Naukowo to nawet istnienia Boga nie mozna potwierdzić :)

Nie można potwierdzić istnienia nieistniejącego...

G
Gość
27 stycznia, 13:26, Stanley Blade:

U nas na Podkarpaciu jest Jarosław, na Mazowszu - Tworki, na Pomorzu - Kocborowo, a tam na Śląsku co mają i gdzie?

Lubliniec ;)

L
Lekarz

Widać zabrakło miejsca na psychiatrii.

T
Tesla
1 października 2018, 05:39, Ada:

A może po peostu sprawdzić czy rzeczywiście pomaga a nie od razu zgnoić. Zbadać naukowo efekty i wtedy wydać wyrok.

28 stycznia, 08:03, olesno:

Naukowo to nawet istnienia Boga nie mozna potwierdzić :)

28 stycznia, 9:10, Gość:

bo bozi nie ma - wymyślili ją slabi psychicznie którzy potrzebują mieć nad sobą jakiegoś aniołka stróża :)

Z pełną świadomością słów mogę stwierdzić że w pana bozie wierzą głupcy

a powietrze ty widziałeś kiedyś ? no nie ale w nie wierzysz tak jak w prąd elektryczny. Dotknij kabla pod napięciem to zrozumiesz, że trzy wymiary uznaje tylko ciemnota.

P
Polak
27 stycznia, 13:26, Stanley Blade:

U nas na Podkarpaciu jest Jarosław, na Mazowszu - Tworki, na Pomorzu - Kocborowo, a tam na Śląsku co mają i gdzie?

Na śląsku jest Rybnik.

Dodaj ogłoszenie