Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UwB na targach w Kijowie

(adek)
UwB na targach w Kijowie
UwB na targach w Kijowie Emilian Aksiucik
Po Wilnie i Mińsku - czas na Kijów. Uniwersytet w Białymstoku, w dniach 11-13 kwietnia 2013 r., pierwszy raz prezentuje swoją ofertę na targach "Освіта та кар'єра" (edukacja i kariera) w stolicy Ukrainy. To największa edukacyjna impreza wystawiennicza w tym kraju. Jak informują organizatorzy targów - liczba odwiedzających szacowana jest na 10 tysięcy.
UwB na targach w Kijowie
UwB na targach w Kijowie Emilian Aksiucik

UwB na targach w Kijowie
(fot. Emilian Aksiucik )

UwB reprezentuje w Kijowie m.in. dr Jarosław Matwiejuk - Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Uniwersytetami Europy Wschodniej.

- To naprawdę ogromne targi. Otworzył je minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe na Ukrainie. Przez stoiska przewijają się setki młodych ludzi. Białystok jako miejsce do studiowania wzbudził u wielu ogromne zainteresowanie: uczniowie i studenci, którzy z nami rozmawiają podkreślają, że z Ukrainy do nas jest po prostu blisko, a to ważne kryterium. Szczególnie zaciekawiły ich studia na europeistyce, które będą prowadzone jednocześnie w języku angielskim i rosyjskim. To zupełnie nowa, wręcz unikatowa propozycja na edukacyjnym rynku. - relacjonuje dr Matwiejuk.

UwB na targach w Kijowie
UwB na targach w Kijowie Emilian Aksiucik

UwB na targach w Kijowie
(fot. Emilian Aksiucik )

Przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku informują o nowościach przygotowanych na rok akademicki 2013/2014 przede wszystkim z myślą o studentach zza wschodniej granicy Polski. To europeistyka II stopnia (w języku angielskim z możliwością wyboru części przedmiotów w języku rosyjskim), międzynarodowe stosunki gospodarcze I i II stopnia (w języku angielskim), a także nowe, prowadzone w całości w językach obcych filologie: angielska (I stopnia) i rosyjska (I i II stopnia). Namawiają też do studiowania na kierunkach realizowanych przez uczelnię w języku polskim - w roku 2013/2014 w ofercie na studiach I i II stopnia jest w sumie 27 takich kierunków.

Polska prezentacja na targach w Kijowie została przygotowana w ramach projektu Study in Poland realizowanego z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

- Z raportu przygotowanego na potrzeby programu "Study in Poland" wynika, że to właśnie młodzi Ukraińcy stanowią największą grupę wśród studentów obcokrajowców w Polsce - mówi Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku. - W roku akademickim 2011/12 w naszym kraju studiowało ich ponad 6300. To właśnie Polska - obok Rosji i drugich w kolejności Niemiec - jest wśród krajów najczęściej wybieranych przez Ukraińców jako miejsce na zagraniczne studia.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny