UwB i PB razem. Jarosław Gowin na wspólnej inauguracji...

  UwB i PB razem. Jarosław Gowin na wspólnej inauguracji uczelni [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  O pieniądzach na naukę, o nowej ustawie dotyczącej uczelni wyższych i o tym, że pomoże, jeśli rektorzy białostockich uczelni postanowią je połączyć – mówił m.in. Jarosław Gowin. Był gościem na inauguracji roku akademickiego PB i UwB. Po raz pierwszy wspólnej.
  5 mld złotych – tyle w ciągu przyszłego roku na naukę obiecuje Jarosław Gowin
  1/55
  przejdź do galerii

  5 mld złotych – tyle w ciągu przyszłego roku na naukę obiecuje Jarosław Gowin ©Wojciech Wojtkielewicz

  Były immatrykulacje, dyplomy dla najlepszych studentów i tegorocznych doktorantów, byli naukowcy, Gaude Mater, przemówienia... I dwa senaty, i dwóch rektorów. Bo w Operze i Filharmonii Podlaskiej rok akademicki zainaugurowały dwie największe białostockie uczelnie – Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku.
  Zobacz galerię
  Jednak i najwięcej uwagi przyciągnął gość specjalny – wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Bo to on obiecywał, opowiadał o planach i możliwościach.

  Uniwersytet i politechnika się łączą. Na razie na inauguracji

  5 mld złotych – tyle w ciągu przyszłego roku na naukę obiecuje Jarosław Gowin. To o 2 mld więcej. A oprócz tego rząd planuje wydać obligacje skarbu państwa na łączną kwotę 3 mld zł do podziału między wszystkie uczelnie publiczne.

  Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku już wczoraj symbolicznie te pieniądze dostały. Każda z nich po około 30,5 mln zł. Faktycznie pieniądze mają trafić do uczelni już po Nowym Roku. – Na razie w formie obligacji skarbu państwa, ale będzie można je zamienić na żywą gotówkę – obiecuje Jarosław Gowin. Zastrzega jednak, ze to są pieniądze przeznaczone na inwestycje. Z drugiej strony – obiecuje podwyżki dla pracowników naukowych.

  Więcej przeczytasz we wtorkowym (9 października) wydaniu Kuriera Porannego oraz na: plus.poranny.pl

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo