MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga na utrudnienia w ruchu. W Białymstoku zostanie wyłączona sygnalizacja. Policja będzie kierować ruchem

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" odbędą się w Białymstoku
Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" odbędą się w Białymstoku KMP Łomża
Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" są powodem wyłączenia sygnalizacji na jednym z białostockich skrzyżowań. Aby nie sparaliżować ruchu na osiedlu przypominamy kierowcom co oznaczają poszczególne gesty i pozycje policjanta.

Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" w Białymstoku

Spis treści

We wtorek (16.05.2023) w Białymstoku odbędą się eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego". Od godz. 11.30 na skrzyżowaniu ulic Pogodnej, Składowej i Transportowej będzie wyłączona sygnalizacja świetlna.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na tym skrzyżowaniu, ponieważ policjanci drogówki zaprezentują tam umiejętności kierowania ruchem. Dlatego warto zapoznać się ze znaczeniem sygnałów i wiedzieć co oznaczają gesty policjantów. Wówczas unikniemy stresu związanego z przejazdem przez skrzyżowanie, na którym policja kieruje ruchem.

Przeczytaj też: Kierowanie ruchem przez policjanta. Co oznaczają sygnały policjanta ręcznie kierującego ruchem? (zdjęcia, wideo)

Co oznaczają sygnały policjanta kierującego ruchem?

Zgodnie z artykułem 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku, Prawo o ruchu drogowym - Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe:

  • Zakaz wjazdu na skrzyżowanie - Jeżeli policjant kierujący ruchem na skrzyżowaniu jest zwrócony przodem lub tyłem do pojazdów lub pieszych i ma do tego wyciągnięte poziomo obie ręce, to oznacza, że wydaje zakaz wjazdu kierowcom i poruszania się pieszym.
  • Zmiana kierunku ruchu - Kierowanie ruchem przez policjanta oznacza konieczność umożliwienia przejazdu kierowcom z różnych stron. Policjant z jedną podniesioną ręką to dla kierowców znak, że powinni zachować szczególną ostrożność – Uwaga za chwilę nastąpi zmiana kierunku ruchu.
  • Zatrzymanie ruchu - Pozycje przyjmowane przez policjanta kierującego ruchem mogą wzywać kierowcę do zatrzymania się. Taki sygnał wyda kierowcom policjant, który podniesie rękę w taki sposób, że wewnętrzna strona dłoni jest kierowana w ich stronę.

Jak reagować na sygnały policjanta ręcznie kierującego ruchem? - wideo (Bielskie Drogi)

W tym samym czasie na terenie KPK w Białymstoku będą odbywać się kolejne konkurencje tj. jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem.

Zobaczcie więcej:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny