Urszula Łapińska nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku

uz
nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku
nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku sniadecja.pl
Udostępnij:
Zarząd Województwa Podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego odwołał we wtorek Sławomira Kosidłę ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Jednocześnie powołał na to stanowisko Urszulę Łapińską.

Urszula Łapińska, urodzona 30 września 1964 roku w Białymstoku, ukończyła studia na wydziale lekarskim białostockiej Akademii Medycznej, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbą zdrowia.

Urszula Łapińska

Pracowała m.in. w białostockim szpitalu klinicznym i w Podlaskiej Regionalnej Kasie Chorych. W latach 2003-2007 była dyrektorem podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a następnie zastępcą dyrektora Podlaskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Przez ostatnie dwa lata pracowała jako zastępca dyrektora departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim. Jest też wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Sławomir Kosidło odwołany

Powodów odwołania jest wiele - mówi Cezary Cieślukowski, członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia. Jednaj jako główną przyczynę podaje pogarszającą się sytuację finansową szpitala.

- Strata szpitala rośnie w błyskawicznym tempie - argumentuje.

Zarząd województwa odwołał Sławomira Kosidłę, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Zakład za ubiegły rok odnotował blisko 20 milionów złotych strat. Zarząd zarzuca też dyrektorowi brak konsekwencji w realizowaniu programu naprawczego. A jego działania polegały głównie na likwidowaniu kolejnych usług medycznych.

Nowym szefem Śniadecji została Urszula Łapińska. Dotychczas była zastępcą dyrektora w marszałkowskim departamencie zdrowia.

- Jest to osoba, która zna problematykę szpitala i wie, jakie należy podjąć działania - mówi Cezary Cieślukowski.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 15

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
ktoś
Nowa Pani Dyrektor powinna zainteresowac sie trochę oddziałem intensywnej terapii doroslych.W jak sposób sa tam traktowani pracownicy przez pania koordynująca. istny mobing.
L
L
Nie wiem czy najlepszym pomysłem restrukturyzacji szpitala ma być zamykanie kolejnych oddziałów, tak jak ma się to stać w najbliższym czasie z pediatrią i neurologią dziecięcą w Szpitalu Wojewódzkim. Likwidacja to nie jest żaden plan, to są działania doraźne. Spowodują co najwyżej zamieszanie na rynku pediatrycznych usług medycznych, wydłużając kolejki do diagnostyki dzieci w klinicznym szpitalu dziecięcym.
Zeszłoroczna likwidacja chirurgii, ortopedii i laryngologii dziecięcej w żaden sposób nie uzdrowiła sytuacji finansowej szpitala. Czy uzdrowi ją zupełna likwidacja pediatrii w Wojewódzkim? Czas pokaże.

Zastanawiające jest, że w wielu dużych miastach wojewódzkich, takich jak np. Warszawa, na gwałt organizowane są nowe łóżka pediatryczne, po likwidacyjnym boomie sprzed kilku lat. Na wschodzie, w Polsce B wiatr likwidacji (czy restrukturyzacji?) wieje jednak dalej.

Może rzeczywiście powinno być tak, że kolejki dla chorych dzieci do szpitala powinny być porównywalne do kolejek dla dorosłych, może rzeczywiście powinniśmy przyzwyczaić się do widoku łóżek z chorymi dziećmi na korytarzu, może faktycznie komfort bycia matki przy chorym dziecku to coś, na co naszego województwa nie stać, w końcu jesteśmy Polską B.

Pani dyrektor Łapińska usilnie stara się wprowadzić powyższy scenariusz w życie.
Czy naprawdę chcemy tego dla naszych dzieci?
R
Robert
Niewiedza jest matką głupoty,jak te wszystkie komentarze,ale to takie Polskie.Członkiem Rady Powiatu jest Słwomir Gołszewski szef Bloku Operacyjnego !
R
Robert
Gołaszewski jest pazerny, jemu tylko chodzi o kasę, nie wierzę, że robi coś dobrze, bo to cwany tylko dla własnych interesów. Dodam jeszcze , że jest przewodniczącym Rady Powiatu Bialóst. to może za dużo tych funkcji płatnych dla jednego?????
R
Robert
Znam osobiście Łapińską i wiem że ona poradzi sobie ze szpitalem.Jest konkretna,stanowcza,i wie czego chce.Może wreszcie zacznie się coś dziać w tym zadłużonym przez Kosidłe szpitalem.Życzę jej powodzenia
G
Gość
Gołaszewski jest pazerny, jemu tylko chodzi o kasę, nie wierzę, że robi coś dobrze, bo to cwany tylko dla własnych interesów. Dodam jeszcze , że jest przewodniczącym Rady Powiatu Bialóst. to może za dużo tych funkcji płatnych dla jednego?????
D
Daniel
Jeśli chodzi o Gołaszewskiego to zgadam się z ta opinią,powinien zająć się swoim gabinetem,jeszcze mu mało.Nie zna się na niczym.Ja bym jeszcze zwolnił parę kierowników nie umiejących zarządzać swoimi komórkami,kierownik powinien dbać o swoich pracowników i stawać w ich obronie,a nie jeśli coś nie tak to na pracownika zwalać i dbać tylko o swoją dupę.Mam nadzieję że nowa pani dyrektor pozna pewnych kierowników i będzie wiedziała co z nimi zrobić np.A.K,O.B,A.H,
Życzę jej powodzenia.
A
A. H
Już podoba mi się nowa pani dyrektor,wydaje mi się że dla niej zależy na ekonomi szpitala,przykładem może być jej opinia na temat np.kuchni jeszcze szpitalnej.Czy ten przetarg nie był podstawiony pod jedną firmę?,Tak być nie może!
Pracownicy niemedyczni też są potrzebni,lekarz,pielęgniarka sama naprawi awarię,czy sama ugotuje dla pacjenta.Trzeba się nad tym zastanowić
M
Magda R.
A ja wierzę w p. Łapińską, bo jest konkretna i dobrze zorganizowana. Trzymam za nią kciuki
K
Katarzyna
Panie Cieslukowski: idealista z Pana, naiwniak? Tego szpitala nie da się już naprawić. Dziura załatana w jednym miejscu powoduje rozerwania w innym. Jeśli Pani Urszula potrafi "wyprowadzić " szpital na niby-prostą, to można będzie ją nazwać cudotwórczynią. Oby nie było tak jak onegdaj z NFZ (za czasów jej dyrektorowania), gdy to nadwyżki Pani Urszula odprowadziła do ministerstwa, zamiast rozdzielić na regionalną służbę zdrowia. Jeśli tak ma wyprowadzać szpital to gratuluję pomysłów.
A zatrudnianie swoich? Każdy dyrektor wchodząc do nowej instytucji wkracza ze swoją prawą ręką-Księgowym!!!... a dalej następni. Zatem czas na zmiany. Przydała by się wymiana (wręcz konieczna) zastępcy dyrektora d.s lecznictwa. Zasiedział się chłop za długo. Czas już trzeźwieć!
L
Leszek
Znam osobiście Łapińską i wiem że ona poradzi sobie ze szpitalem.Jest konkretna,stanowcza,i wie czego chce.Może wreszcie zacznie się coś dziać w tym zadłużonym przez Kosidłe szpitalem.Życzę jej powodzenia
m
marcin
Miejmy nadzieję że nowa pani dyrektor będzie lepsza niż Kosidło. Nie będzie likwidować żadnych oddziałów oraz nie będzie otwierać nowych stanowisk przy czym zatrudniać swoich znajomych
J
Jacek
Kosidło to dupek który zatrudniał swoich ludzi a zwalniał innych pracowników,mam nadzieję że teraz tak nie będzie,
G
Gość
,,A jego działania polegały głównie na likwidowaniu kolejnych usług medycznych.'' na wniosek
i polecenie Urzędu Marszałkowskiego oraz radnych np. chirurgia dziecięca.
g
gość1
Biedni ci pracownicy Szpitala, oj biedni.teraz się zacznie jazda bez trzymanki: podsłuchy, knucia, intrygi. Ideologia nowej pani dyrektor: to zarządzanie poprzez konflikt.A konfliktów nawet jak nie było to je stworzy. Bo w tej materii to mistrzyni, nie ma sobie równych.To już koniec szpitala.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie