MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urszula Jabłońska znowu dyrektorką departamentu kadr urzędu marszałkowskiego. Mariusz Nahajewski w gabinecie marszałka

Tomasz Maleta
Tomasz Maleta
Mariusz Nahajewski zasilil Gabinet marszałka Artura Kosickiego
Mariusz Nahajewski zasilil Gabinet marszałka Artura Kosickiego Wojciech Wojtkielewicz/Archiwum
Urszula Jabłońska ponownie kieruje departamentem kadr Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Z kolei w gabinecie marszałka zatrudniony został Mariusz Nahajewski, były radny, ojciec budżetu obywatelskiego w Białymstoku.

Urszula Jabłońska od trzynastu lat związana jest z samorządem w Łapach. Od 2007 do 2014 roku pełniła funkcję sekretarza gminy Łapy. W latach 2010-2014 była radną sejmiku województwa podlaskiego. W 2014 roku została wybrana na burmistrza Łap. Cztery lata później, popierana przez PiS, starała się o reelekcję. Jednak w drugiej turze wyborów samorządowych w listopadzie 2018 roku przegrała z Krzysztofem Gołaszewskim. W 2019 roku Urszula Jabłońska wygrała konkurs na dyrektora departamentu organizacji i kadr w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Poza tym pełni funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej w Łapach z ramienia PiS.

Czytaj też: Burmistrz Łap Urszula Jabłońska zablokowała internautę na FB. Według niego za pytania o Unię Europejską

Niespodziewanie jesienią ubiegłego roku Urszula Jabłońska została wicedyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej.

- Wzorem innych instytucji kultury, również w przypadku Opery i Filharmonii Podlaskiej, zasadne jest rozdzielenie funkcji artystycznej i finansowo-organizacyjnej. Stąd, dyrektor OiFP prof. Ewa Iżykowska – Lipińska zawnioskowała o zatrudnienie Urszuli Jabłońskiej na stanowisko zastępcy dyrektora, odpowiedzialnego za sprawy finansowo-organizacyjne - informowała w październiku 2019 Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego, któremu podlega ta instytucja.

Teraz okazuje się, że czas zatrudnienia Urszuli Jabłońskiej w operze dobiegł końca.

- W dobie pandemii koronawirusa, instytucje kultury, takie jak OiFP, które musiały poważnie ograniczyć swoją działalność, powinny oszczędzać - mówi Izabela Smaczna-Jórczykowska. - Umowa pani Urszuli Jabłońskiej w OiFP była zawarta na czas określony i niedawno się zakończyła. Przedłużenie umowy wiąże się z kosztami, które w tej trudnej sytuacji instytucja powinna redukować.

Czytaj też:Miotła marszałkowska

Kadrowo wzmocnił się gabinet marszałka. Zastępcą dyrektora został Mariusz Nahajewski

- Pracuję w nim od 23 kwietnia - mówi i odsyła do rzeczniczki marszałka.

Izabela Smaczna-Jórczykowska informuje:

- Mariusz Nahajewski jest zatrudniony w UMWP na zastępstwo w gabinecie marszałka.

Mariusz Nahajewski, to były radny białostocki. W radzie miasta zasiadł w kadencji 2010-2014 z listy PO. Bardzo mocno angażował się w ideę powołania w Białymstoku budżetu obywatelskiego. De facto w 2013 roku stał się jego twarzą. Na początku 2014 roku razem z innymi ówczesnymi radnymi PO Jackiem Chańko, Katarzyną Siemieniuk, Janiną Czyżewską, Piotrem Jankowskim utworzył w radzie miasta klub Białostoczanie 2014. Kilka miesięcy później secesjoniści z PO zasili PiS i z list tej partii startowali w wyborach do rady miasta jesienią 2014 roku. Mariusz Nahajewski nie zdobył ponownie mandatu, podobnie jak w 2018 roku. Po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych PiS w 2015 roku, wiosną 2016 roku został zastępcą szefa białostockiego biura powiatowego Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Odszedł z niego z 2017. Potem był zastępcą dyrektora w Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku.

Czytaj też: Podlascy Misiewicze?

Jego nazwisko na stronie białostockiego oddziału terenowego widniej wśród zastępców dyrektora (obok Henryka Dębowskiego, radnego miejskiego PiS), ale - jak poinformowano w biurze ośrodka - został z tej funkcji odwołany 15 kwietnia 2020 roku. Tydzień później Mariusz Nahajewski zasilił gabinet marszałka województwa podlaskiego. Przypomnijmy, że gabinet marszałka nie ma dyrektora. Pełniącym jego obowiązki jest Robert Jabłoński.

Z kolei w białostockim Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na dokumentach wystawianych od drugiej połowie kwietnia widniej podpis zastępcy dyrektora Grzegorza Czochańskiego. To były dyrektor Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Funkcję pełnił od marca 2018 do marca 2020 roku. Nie wziął udziału w konkursie na nowego szefa stadniny, który ogłoszono na przełomie zimy i wiosny.

Czytaj też:Dymisja po aukcji arabów

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny