Up To Date 2019. Festiwal potrwa cztery dni. W filharmonii, na stadionie, w pałacu i Kręgu!

(dor)
Up To Date 2019 festiwal zdradza, jakie będą dodatkowe atrakcje podczas 10. jubileuszowej edycji Jerzy Doroszkiewicz
10. Up To Date festiwal to cztery dni wypełnione muzyką, ale też spotkaniami ze sztuką. W atmosferze poszanowania dla natury i na dywanach z Agnelli.

- Będziemy mieli swoje dywany z napisem „Strefa ciszy” – emocjonuje się Cezary Chwicewski, dyrektor kreatywny festiwalu. Bo z tak znaną marką chce współpracować wiele instytucji. Specjalne dywany tka białostocka Agnella, a dzięki nim słuchanie koncertów muzyki ambient, relaksacyjnej, idealnej do słuchania w pozycji leżącej, będzie przyjemniejsze. – I każdy będzie wiedział, że na ambiencie się nie gada –śmieje się Chwicewski.

Up To Date Festival 2019. Kto przyjedzie na stadion miejski?...

Tegoroczny, aż czterodniowy festiwal, rozpocznie pełen multimedialnych wizualizacji koncert Lumiere w filharmonii przy Podleśnej. Wspomniane dywany przydadzą się w Auli Magna Pałacu Branickich, gdzie przez piątek i sobotę zorganizowany zostanie Centralny Salon Ambientu zaś w niedzielę koncert zamknięcia pełen kreatywnych dźwięków m.in. Alessandro Cortiniego, klawiszowca Nine Inch Nails.

10. Up To Date Festival. Helena Hauff, Alessandro Cortini, P...

Główne koncerty odbędą się na stadionie miejskim w ramach scen Pozdro Techno, Beats i Czwartej Sceny Czwórki. Wśród wydarzeń towarzyszących na stadionie oczywiście będzie akcja „Wyślij pocztówkę do babci”, będzie działało Kino Oko, prezentujące filmy z Żubroffki, a osoby powyżej 50. roku życia będą mogły wejść na stadion za darmo. W tym roku w strefie gastronomicznej napoje będą podawane w kubkach do wielorazowego użytku.

Nowy mural Up To Date. Wyślij Pocztówkę do Babci gotowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wśród wydarzeń towarzyszących warto zdobyć wejściówki na performans przygotowany przez Galerię Arsenał w Akademii Teatralnej, czy wziąć udział w spektaklu technopoemacie „Jawić się” w UCK. Oficjalne afterparty w niedzielną noc 8 września odbędzie się w Kręgu!

Więcej o Up To Date 2019 od organizatorów

Wszystko rozpocznie się Koncertem Otwarcia, w czwartek 5 września. W Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej wystąpią Robert Henke z projektem Lumière III oraz Anthony Linell & Ali M Demirel.

Piątek i sobota to tradycyjnie dwa Centralne Salony Ambientu (Opera i Filharmonia Podlaska oraz Aula Magna Pałacu Branickich) i 3 sceny na krytych parkingach Stadionu Miejskiego (Beats. Stage by Burn Energy Drink, Pozdro Techno i Czwarta Scena Czwórki). Łącznie na tych czterech festiwalowych scenach wystąpi blisko 60 artystów! Wśród nich m.in. Richard Devine live, Kevin Richard Martin pres. Sirens live, Akira Rabelais live, DBridge, Sleeparchive live, Piernikowski, SOKÓŁ, Helena Hauff, PRO8L3M, IC3PEAK, Dopplereffekt live.

10. edycję festiwalu kończymy w niedzielę. W Auli Magna Pałacu Branickich wystąpią Alessandro Cortini live i Richard Devine live.

Oficjalne zakończenie dziesiątej edycji UTDF nie będzie jednak tym „najbardziej ostatecznym”. Up To Date Festival to fantazja. A kiedy ją odpalać, jeśli nie na afterze? Na oficjalne after-party po festiwalu zapraszamy do Klubu Rozrywki Krąg. To miejsce, w którym nasi dziadkowie i rodzice niejedno kółeczko w tańcu zakręcili, kontynuując tym samym trwającą od zarania dziejów kulturę „biforów”, „rejwów” oraz „afterów”. Zapraszając Was do Kręgu, złożymy tym samym hołd wszystkim rejwerom dawnych lat, którzy tańczyli za naszą i Waszą wolność. Tej niezwykłej nocy wystąpią: Alden Tyrell live, Solid Blake, Seltron400 oraz Monster.

KULTURA I SZTUKA NA UP TO DATE FESTIVAL


Żywa Biblioteka
– w której pojawią się Żywe Książki. Naprzeciwko siebie staną wypożyczany i pożyczający. Wszystko po to, by poprzez rozmowę poznać się, redukując jednocześnie dystans i uprzedzenia.

Spektakl „Jawić się” – to technopoemat korzystający z wyposażenia sali teatralnej, sensoryczna kąpiel, w którą widz zatapia się jak w przestrzeń obrazu. Jest kontynuacją poszukiwań potencjału ciała jako podstawowego medium teatru, a samego spektaklu jako zaprojektowanej sytuacji, w której mogą zajść autonomiczne wobec niego zdarzenia.

Scena Arsenał X Up To Date Festival 2019, edycja 1 – podstawą peformansu jest scenariusz napisany kolektywnie, w oparciu o materiały zebrane podczas warsztatów zorganizowanych przez kolektyw Kem z udziałem zaprzyjaźnionych osób. Dotyka on performatyki języka i skupia się na momentach językowej przemocy, czułości, przyjemności i wyrażaniu oporu w kontekście obecnych zmian zachodzących w debacie publicznej względem mniejszości. Performans powstał w 2019 roku w ramach konkursu Spojrzenia Deutche Bank i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Scena Arsenał to propozycja doświadczenia, nie reprezentacji. Kuratorki: Ewa Tatar, Sylwia Narewska, Aleksandra Kluczyk.

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku, ul. H. Sienkiewicza 14
7-8.09 (sobota – niedziela), godz. 16.00, 17.00
Liczba miejsc ograniczona; rezerwacje: a.kluczyk@galeria-arsenal.pl

Wysokie canvasy
– konferencja łącząca design i muzykę. Kluczem tematycznym tej edycji jest hasło „Upakuj muzykę”. Pierwsze takie wydarzenie na prawo od Wisły od razu stało się częścią ekosystemu Up To Date Festivalu. Kierujemy je do wszystkich osób zainteresowanych fenomenem designu, typografii, brandingu, które od zawsze muzyce towarzyszą.

Wyślij Pocztówkę do Babci
– po Wrocławiu, Warszawie i Płocku pocztówkowy kramik UTDF wraca do domu. Już po raz trzeci prosto z Festiwalu będzie można pozdrowić babcię, dziadka, mamę czy tatę wysyłając do nich pocztówkę!

50+ – powracamy z akcją 50+ na festiwalu Up To Date. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć „naszej” kultury muzycznej. Byłoby nam niezwykle miło, gdybyście chcieli na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami. Wejdźcie w tę samą przestrzeń i wspólnie cieszcie się muzycznym światem, który dla Was stworzymy.

Let's Talk About Jesus Is A Noise Commander – Projekt, który artysta określa mianem „heavy performance”. Intensywne, fizycznie wykańczające performansy trwają po kilka minut. Pozbawione są scenariusza, oparte na spontanicznych, intensywnych interakcjach z przedmiotami zgromadzonymi w pobliżu miejsca akcji. Zdarza się, że po „przedstawieniu” Jakub Gliński jest na tyle poturbowany, że ląduje w szpitalu...
Z okazji X-lecia Up To Date Festival przedstawi nieaktywny od 10 lat projekt trash-noisowy „Jesus Is A Noise Commander”.
6.09.2019, teren Stadionu Miejskiego

KINO OKO – organizatorzy Festiwalu ŻUBROFFKA, czyli ekipa z Białostockiego Ośrodka Kultury i DKF-u GAG zaprasza do KINA OKO! W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni dowiedziemy, że klip muzyczny może być małym arcydziełem filmowym, a nawet "opium dla mas"! :)
Zaprezentujemy wideoklipy artystów z północno-wschodniej Polski (akcja FILMOWE PODLASIE ATAKUJE!), słowackiego Festiwalu Azyl i konkursu Music Video ŻUBROFFKI.
Dodatkową atrakcją będzie specjalny pokaz filmów z żubroffkowego konkursu „Na Skraju”, dzięki któremu można będzie się zanurzyć w rzeczywistości eksperymentu i videoartu!
6-7.09.2019, teren Stadionu Miejskiego

UP TO DATE FESTIVAL SHOP – w naszym festiwalowym sklepie pojawią się nowe wzory ubrań wypracowane na bazie tegorocznej identyfikacji wizualnej festiwalu. Będzie eklektycznie i rave'owo. Czujemy, że odbiorcy pokochają nasze nowe ciuchy. Zapraszamy do Up To Date Shop w godzinach 20.30-02.30 – będzie tam na Was czekać ekipa szalonych sprzedawców, u których wszelkie negocjacje cenowe oraz ciekawe bartery są mile widziane!

WIZUALNA SFERA UP TO DATE FESTIVAL

Festiwalowe sceny to miejsca, gdzie muzyka przeplata się ze sztuką. Od pierwszej edycji Festiwalu do scenografii i wizualizacji przykładaliśmy szczególną uwagę. Dziś przedstawiamy tych, którzy odpowiadają za to, jak Festiwal prezentuje muzykę.

Karolina Maksimowicz
– z wykształcenia architekt. Główna projektantka strony wizualnej Up To Date Festival. Karolina współtworzy stage design, aranżuje przestrzeń festiwalu, produkuje kolekcje ubrań festiwalowych, projektuje i wykonuje instalacje artystyczne i promocyjne. Poza festiwalem zajmuje się również scenografią do różnych wydarzeń kulturalnych, aranżacją wnętrz, projektowaniem i produkcją mebli i przedmiotów użytkowych oraz realizacją niestandardowych projektów. Na UTDF 2019 Karolina przygotowała projekty scen Beats. i Czwartej Sceny Czwórki.

Osmo Nadir – artysta interdyscyplinarny, projektant i kompozytor. Tworzy instalacje audiowizualne, kinetyczne, video art oraz projekty na styku dyscyplin. Buduje własne instrumenty muzyczne i optyczne. Nadir, urodzony w 1985 roku na Podlasiu, należy do nowego pokolenia artystów związanych z rewolucją informacyjną, która rozpoczęła się w latach 2000. W 2014 r. roku otrzymał „Talent Trójki” wręczany artystom przez Program Trzeci Polskiego Radia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk wizualnych. Autor scenografii sceny Pozdro Techno utrzymanej w stylistyce pomieszczeń kontrolnych pierwszych elektrowni jądrowych wznoszonych w latach 50. w byłym Związku Radzieckim. Muzykę dopełnią projekcje live stworzone z obrazów reakcji chemicznych, które Nadir nagrywał przy użyciu mikroskopu polaryzacyjnego oraz mikroorganizmów rejestrowanych za pomocą własnoręcznie zbudowanych instrumentów optycznych.

SILNI LOKALNIE

Up To Date Festival i PSS Społem Białystok ponownie łączą siły. Kompot gratis do każdego posiłku we wszystkich barach PSS Społem w Białymstoku dla każdego festiwalowicza – wystarczy okazać festiwalową opaskę!

X edycja to także nowe znajomości. Agnella, jeden z największych producentów tkanych dywanów na świecie, wpiera Up To Date Festival. Przygotujcie się na nowe doznania, bowiem przestrzenie sal koncertowych Centalnego Salonu Ambientu wypełnią dywany z naturalnego włókna.


BOGATY MARKETPLACE I FOOD COURT

W przerwie pomiędzy koncertami i w oczekiwaniu na kolejne w strefie MARKET PLACE czekają na was m.in. CZWÓRKA POLSKIE RADIO, Strefa clippera, Giouno Jewellery, magazyn „Filatelista”, stoisko Wyślij Pocztówkę do Babci, Wosh Wosh, UTDF Shop i Łomża Jasne Pełne.

Łączymy również siły z Cechową, by stworzyć pierwszy w Polsce festiwalowy bar mleczny. Odrobina domowej atmosfery również od strony gastronomicznej to coś, co dopełni już mocno rodzinny klimat UTDF. Oprócz klasycznych pozycji barowych z twistem, spodziewać się można wersji wegetariańskich podlaskich klasyków. Do tego odpowiedni wystrój i voila!

BILETY I KARNETY

Sprzedaż biletów online:
www.biletomat.pl
www.going.pl
www.empikbilety.pl
www.festicket.com

Punkty sprzedaży stacjonarnej:
Sieć sklepów Empik,
Bułka z Masłem, Białystok ul. Lipowa 4,
Miodosytnia, Białystok ul. Henryka Sienkiewicza 26,
Baristacja, Białystok ul. Sienkiewicza 7,
GramOffOn, Białystok ul. Malmeda 17,
Pan Pacman, Białystok ul. Nowy Świat 2,
Kawiarnia Zachodnia, Białystok ul. Zachodnia 2F/u4

Spod Ekranu. 365 recenzja wideo

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3