Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Napiszcie ciekawy projekt i zdobądźcie pieniądze dla szkoły

(kali)
W czasie wolnym od nauki można np. zabawić się w fotoreportera, a potem zorganizować w szkole wystawę
W czasie wolnym od nauki można np. zabawić się w fotoreportera, a potem zorganizować w szkole wystawę fot. Mariusz Kapała
Wszystkie szkoły, które zgłosiły się do programu ,,Szkoła bez przemocy", będą mogły starać się o dofinansowanie swoich pomysłów.

Najlepsze projekty, będące wartościową alternatywą i ciekawym sposobem na życie młodych ludzi, zostaną nagrodzone. Przewiduje się przyznanie 80 dotacji o łącznej kwocie 400 tys. zł. Bezpośrednim beneficjentem programu będzie szkoła. W tym roku organizatorom ,,Szkoły bez przemocy" chodzi przede wszystkim o budowanie społeczności szkolnych, zaangażowanie do współpracy uczniów, nauczycieli, rodziców.

Mam pomysł na wolny czas
Zaproszenie do programu grantowego będzie kierowane do każdego z uczestników społeczności szkolnej. Przykładowe komunikaty:

Uczniowie: poprzez moje zainteresowania i pasje przeciwstawiam się przemocy i agresji; ja już wybrałem, wiem jak spędzić mój czas wolny, tym samym przeciwdziałam i przyczyniam się do rozwiązywania problemu przemocy w szkole.

Nauczyciele: mam pomysł, jak zorganizować moim uczniom zajęcia pozalekcyjne; potrafię ich nauczyć, jak ciekawie i pożytecznie spędzać czas w szkole, zarażam uczniów moją pozytywną pasją.

Rodzice: chcę się włączyć w przeciwdziałanie przemocy i agresji w szkole mojego dziecka; mam swoje pasje i zainteresowanie, którymi chcę zarazić moje dziecko i jego przyjaciół, chce się włączyć w pomoc moim dzieciom - tym samym przeciwdziałać przemocy w szkole.

Będzie raport i szkolenia

Autorem projektu może być zarówno nauczyciel jak i uczeń lub rodzic. Musi on być jednak złożony za wiedzą i zgodą szkoły. Formalne granty przyznawane będą szkole. W zgłoszeniu konkursowym uczestnicy będą musieli przedstawić projekty, angażujące wszystkich jej uczestników. Każda szkoła może złożyć maksymalnie trzy projekty (po jednym przez każdą z grup adresatów). Jak będą one oceniane? Pod uwagę będą brane: wspólnota w działaniu, kontynuacja projektu co najmniej przez cały rok, innowacyjność pomysłu, plan promocji i prezentacji efektów projektu, rola zaplanowanych działań w budowaniu społeczności szkolnych, znaczenie działań dla zmiany oblicza szkoły, racjonalność założeń budżetowych względem działań.

Szkoły, które przystąpiły do programu ,,Szkoła bez przemocy", otrzymają plakaty z kodeksem, naklejki na drzwi, broszury dla nauczycieli. W trakcie roku przygotowywane będą materiały edukacyjne. Odbędą się też: audyt w szkołach, konferencja metodyczna (w każdym województwie), przedstawiony zostanie raport z badań i zorganizowany Dzień Szkoły bez Przemocy (2 czerwca 2008).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska