Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Umowa PFRR z KOM. Bo zagraniczne rynki są potrzebne podlaskim firmom jak rybie woda

peż
Umowę podpisali: Anna Rynkiewicz, prokurent Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju i Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Umowę podpisali: Anna Rynkiewicz, prokurent Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju i Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego podpisała dziś (16 stycznia) szczegółowe porozumienie o wzajemnej współpracy z Klastrem Obróbki Metali. Dotyczy ono wspólnej realizacji przedsięwzięć wspierających podlaskie firmy z branży metalowej.

Pierwszym działaniem na tej liście jest misja gospodarcza członków Klastra Obróbki Metali do Niemiec w kwietniu 2018 r. Jej uczestnicy wezmą udział w międzynarodowych spotkaniach kooperacyjnych podczas Targów Hannover Messe oraz w samych targach. Dodatkowo odbędą wizyty studyjne w niemieckich przedsiębiorstwach. Celem misji jest nawiązanie współpracy oraz zdobycie nowych kontrahentów z Niemiec, a także pozyskanie wiedzy o wysoko rozwiniętych technologiach i procesach wykorzystywanych w niemieckich firmach.

W planach współpracy są także szkolenia specjalistyczne, zaprojektowane specjalnie pod potrzeby członków klastra. Ich uczestnicy otrzymają wiedzę na temat specyfiki interesujących ich krajów oraz wymagań, jakie stoją przed firmami chcącymi działać na tych rynkach.

Czytaj też: Po 10 latach Klaster Obróbki Metali opanowuje już rzeczywistość 4.0 [WIDEO]

Inicjatywy te mają pomóc w promocji podlaskiego biznesu metalowego oraz rozwoju przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych.

- Podlascy przedsiębiorcy potrzebują wyjścia na rynki zewnętrzne jak ryba wody - mówi z przekonaniem Andrzej Parafiniuk. prezes PFRR. - Nasz rynek lokalny czy krajowy nie jest na tyle wystarczający, by nasze firmy mogły się dynamicznie rozwijać. Współpraca różnych organizacji działających dla rozwoju firm może dać efekt takiej skali, która z jednej strony da podlaskim przedsiębiorstwom szansę uczestniczenia w najważniejszych imprezach targowo-wystawienniczych na świecie, a z drugiej, da im odpowiedni prestiż i pozycję negocjacyjną. Z kolei przez sieć Enterprise Europe Network, której Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego jest członkiem, można znaleźć odpowiednich dla siebie partnerów biznesowych w całej Europie i na świecie.

Czytaj też: Świat w Hanowerze pozna Podlaskie wysokich technologii

Międzynarodowe spotkania kooperacyjne
w ramach HANNOVER MESSE 2018 (kwiecień)

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wraz z Klastrem Obróbki Metali organizują spotkania kooperacyjne B2B podlaskich firmy z kontrahentami z zagranicy podczas międzynarodowych targów HANNOVER MESSE 2018. Jest to już trzynasta edycja tej giełdy współpracy. Od 2005 roku odbyło się ponad 26 000 spotkań biznesowych pomiędzy ponad 3 500 firm.

Warunki uczestnictwa
Udział w spotkaniach kooperacyjnych jest bezpłatny dla podlaskich firm, które dokonają rejestracji przed 15.02.2018 r. Dodatkowo firmy te otrzymają wejściówkę na targi HANNOVER MESSE. W celu utrzymania wysokiego poziomu wydarzenia i ograniczenia zjawiska nieodbywających się, a umówionych spotkań, w przypadku rezygnacji z udziału zarejestrowana firma obciążona zostanie opłatą 150 EUR.Koszt udziału w wydarzeniu przy rejestracji po 15.02.2018 r. Wyniesie 119 EUR. Opłata w kwocie 75 EUR zostanie doliczona za każdego dodatkowego uczestnika spotkań z danej firmy.

Zarówno rejestracja, jak i umawianie spotkań, odbywają się poprzez specjalnie przygotowaną platformę internetową.
W przypadku pytań lub problemów z rejestracją więcej informacji udzielą Państwu pracownicy ośrodka Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego:

Magdalena Borys – tel. 668 620 065, e-mail [email protected] Sylwia Gleń – tel. 504 125 332, e-mail [email protected]

Czym jest giełda kooperacyjna?
Pod tą nazwą kryją się po prostu wcześniej umówione spotkania biznesowe. Organizowane są one na całym świecie, najczęściej przy okazji dużych wydarzeń branżowych, takich jak targi, konferencje czy kongresy. Zazwyczaj udział w spotkaniach jest bezpłatny, a dodatkowo możliwe jest zwiedzanie danych targów czy udział w konferencji. Z jednej strony przedstawiciele firmy zdobywają wiedzę na temat nowości w branży, a z drugiej pozyskują bezpośrednie kontakty z firmami, także zagranicznymi.
Giełdy kooperacyjne są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą w jednym miejscu i w krótkim czasie mieć dostęp do wielu partnerów z kraju i z zagranicy i móc wybrać tylko tych, z którymi widzą możliwość rzeczywistej współpracy. Giełda kooperacyjna jest właśnie tak skonstruowana – uczestnicy zamieszczają na specjalnej platformie internetowej krótkie opisy swojej działalności i określają z góry, jaki typ współpracy ich interesuje. Sami decydują, kogo zaprosić na spotkanie B2B, czyje zaproszenie przyjąć, a z którego zaproszenia zrezygnować. Uczestnik, po otrzymaniu harmonogramu, wie, z kim, o której i przy którym stoliku odbędzie spotkania i może się do nich przygotować. Rozmowy trwają maksymalnie pół godziny. Jest to wystarczający czas, by zaprezentować swoją propozycję, wysłuchać propozycji rozmówcy i sprawdzić, czy ta „szybka randka” daje nadzieję na dłuższy związek. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów i umożliwia umówienie wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami.
Organizatorzy dbają o to, by wydarzenie przebiegło bezproblemowo – zakupują dostęp do platformy internetowej umożliwiającej umawianie spotkań on-line, przygotowują indywidualne harmonogramy, aranżują stoisko targowe do potrzeb wydarzenia, oferują wsparcie tłumacza podczas rozmów międzynarodowych. Uczestnikom pozostaje już tylko punktualnie pojawić się na miejscu spotkania, dlatego jest to rozwiązanie tak korzystne dla młodych, niedoświadczonych jeszcze w kontaktach międzynarodowych, firm. Z drugiej strony przedsiębiorstwa z długim stażem na rynkach zagranicznych cenią giełdy kooperacyjne, ponieważ znają tę formę nawiązywania relacji i podkreślają, że umożliwia im ona bezpośredni i wygodny dostęp do nowych partnerów.
Dzięki dotychczasowym działaniom Enterprise Europe Network PFRR udało się skojarzyć około 118 przedsiębiorców w trakcie 482 spotkań.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny