UMFC. Anna Krzysztofik-Buczyńska, Amadeusz Buczyński, Krzysztof Dombek zagrają Barokowe medytacje

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Anna Krzysztofik-Buczyńska
Anna Krzysztofik-Buczyńska Mat. promocyjne
UMFC. Anna Krzysztofik-Buczyńska, Amadeusz Buczyński, Krzysztof Dombek zagrają Barokowe medytacje. Wstęp wolny

Koncert . ”Barokowe Medytacje” rozpocznie się 9 kwietnia 2019 roku, we wtorek, o godz.19 w Sali Koncertowej Filii UMFC w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej 5 - W s t ę p w o l n y

Wystąpią:
ANNA KRZYSZTOFIK-BUCZYŃSKA klawesyn - pozytyw
AMADEUSZ BUCZYŃSKI skrzypce barokowe
KRZYSZTOF DOMBEK wiolonczela barokowa
W programie: J.J.FROBERGER, D.BUXTWHUDE, J.F.HAENDEL, H.I.F.BIBER

Anna Krzysztofik-Buczyńska
Ukończyła z wyróżnieniem: PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu mgr Haliny Gacki-Krzysztofik, OSM I i II st. w Bytomiu w klasie mgr Marii Zegalskiej oraz studia magisterskie i podyplomowe w Filii AMFC w Białymstoku w klasie prof. Jana Kadłubiskiego. Ukończyła z wyróżnieniem jednolite studia magisterskie na UMFC Wydział w Białymstoku w klasie klawesynu prof. Lilianny Stawarz. Jako pedagog (pianistka i klawesynistka) pracuje na stanowisku adiunkta w Filii UMFC w Warszawie - Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Prowadzi zajęcia klawesynu, zespoły kameralne i wykłady o zagadnieniach wykonawczych muzyki dawnej. Jest wieloletnim akompaniatorem w klasie altówki prof. P. Reichetra. Koncertuje, dyrygując od klawesynu lub fortepianu.
Jako muzyk orkiestrowy wchodzi w skład Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując partie fortepianu, klawesynu, czelesty, organów oraz rozmaitych klawiszowych instrumentów elektronicznych.
Jest korepetytorem solistów, z którymi pracuje nad przygotowaniem ich partii operowych lub musicalowych. Jako pianista-akompaniator bierze udział w próbach muzycznych i reżyserskich.
Pracowała przy realizacji oper: St. Moniuszko „Straszny Dwór”, G. Verdi „Traviata”, W. A. Mozart „Czarodziejski Flet”, G. Ph. Telemann „Pimpinone”, G. Bizet „Carmen”, J. Strauss „Zemsta Nietoperza”, G. Puccini „Cyganeria” i „Turandot” a także musicali: Ch. Williams „Korczak”, A. L. Weber „Upiór w operze”, J. Bock „Skrzypek na dachu”, L. Simon „Doktor Żywago” oraz bajek muzycznych: „Adonis ma gościa” J. Lubowicz, „Kot w butach” P. Nazaruk i „Sprawa Kapturka Cz.” P. Klimek.
Jest współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415. Występuje w nim w charakterze solistki i kameralistki, wykonując partie basso continuo na klawesynie i pozytywie.
Od wielu już lat realizuje projekty koncertowe w zakresie muzyki od XVI-wiecznej do współczesnej, wykorzystując umiejętność gry na kilku instrumentach.

Amadeusz Michał Buczyński urodził się w Elblągu. Tam ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec prof. Mariana Wójcickiego, oraz Liceum Muzyczne w klasie prof. Jerzego Hazuki. Następnie studiował w Akademii Muzycznej w Białymstoku w klasie prof. Stanisława Kuka. Jest laureatem wielu konkursów skrzypcowych, m.in. II nagroda na Pomorskich Spotkaniach Muzycznych w Szczecinie, III nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Elblągu. Uczestniczył też w kursach skrzypcowych u wybitnych profesorów m.in. Mirosława Ławrynowicza, Jadwigi Kaliszewskiej, Krzysztofa Węgrzyna, Wolfganga Marschnera, Ariane Mathaus. Przez wiele lat był koncertmistrzem w orkiestrze szkolnej, a następnie akademickiej. Aktualnie jest członkiem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. W trakcie studiów zaczął rozwijać swoje zamiłowanie do muzyki dawnej w różnych zespołach, pracując z Bożenną Sawicką, Agatą Sapiechą, Lilianną Stawarz Cezarym Szyfmanem, Markiem Toporowskim, Piotrem Wilczyńskim. Jest koncertmistrzem założonego przez siebie w 2002 roku zespołu muzyki dawnej CONSORT 415, który obecnie funkcjonuje w ramach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Amadeusz Buczyński gra na skrzypcach będących kopią instrumentu Stradivariusa z 1715 roku, będącego własnością Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Krzysztof Dombek studiował grę na wiolonczeli w AM im. F. Chopina w Białymstoku w klasie prof. A. Zielińskiego. Od 2002 roku pracuje jako wiolonczelista w OIFP-ECS w Białymstoku. Wspólzałożyciel Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415, gdzie realizuje partię wiolonczeli barokowej. Zespół dokonał w 2013 roku białostockiego prawykonania opery barokowej G. F. Telemanna Pimpinone, pod kierownictwem muzycznym prof. Lilianny Stawarz. Współzałożyciel kwartetu LIBERO, dla którego dokonał większości aranżacji muzyki klasycznej i rozrywkowej. Współpraca kwartetu z Kevinem Kennerem w 2011 roku zaowocowała opracowaniem obu koncertów F. Chopina na fortepian z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego. Opracowanie zostało wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2015 roku. Od 1999 zajmuje się redagowaniem materiałów nutowych. Jest autorem edycji kilkudziesięciu kompletów materiałów wykonawczych wydanych m.in. przez PWM. Najważniejsze z nich to: Epizod na maskaradzie M. Karłowicza, Symfonie i inne utwory P. Łukaszewskiego oraz oratorium Znalezienie św. Krzyża F. Nowowiejskiego. Od 2011 roku prowadzi bibliotekę nutową w OIFP-ECS w Białymstoku, gdzie również przygotował redakcje kompletów nut m.in. do oper: Czarodziejski flet W.A. Mozarta i Carmen G. Bizeta. Do wielu z utworów przygotowywał także wyciągi fortepianowe. W 2017 roku dokonał symfonicznej instrumentacji musicalu Doktor Żywago L. Simon na potrzeby polskiej premiery w OIFP-ECS w Białymstoku.

Zobacz prace artystów sztuki współczesnej z całej Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie