Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ul. Upalna: Na komisariacie policji nie ma alkomatu

Izabela Krzewska [email protected]
Od połowy marca do początku kwietnia alkomat nie był dostępny z uwagi na to, że urządzenie zostało oddane do legalizacji. Z kolei od połowy maja nastąpiła awaria alkomatu i jest on w naprawie.
Od połowy marca do początku kwietnia alkomat nie był dostępny z uwagi na to, że urządzenie zostało oddane do legalizacji. Z kolei od połowy maja nastąpiła awaria alkomatu i jest on w naprawie. Archiwum
Od pół roku nie można sprawdzić trzeźwości na komisariacie policji przy ulicy Upalnej w Białymstoku - skarży się nasz Czytelnik.

Co inny dyżurny, to inne tłumaczenie. Raz że alkomat jest w naprawie. Innym razem: że go po prostu nie mają - relacjonuje nasz Czytelnik. - Ludzie są w różnych sytuacjach, a Oni służą obywatelom. Także uważam, że alkomat powinien być i możliwość dmuchnięcia również.

Ma rację, bo w katalogu policyjnych działań profilaktyczno- prewencyjnych znajdziemy badania "na żądanie" osoby dobrowolnie zgłaszającej się na posterunek.

Jak tłumaczy rzecznik podlaskich policjantów Andrzej Baranowski, III komisariat policji w Białymstoku przy ul. Upalnej taki alkomat ma na stanie. Zaprzecza, że od pół roku nie badano tam stanu trzeźwości "na prośbę" obywateli.

- Funkcjonariusze tego komisariatu przeprowadzili w tym roku blisko 270 badań, z czego ponad połowa, dokładnie 158 badań, dotyczyła właśnie badań "na żądanie" osoby - podkreśla.

Przyznaje jednak, że faktycznie od połowy marca do początku kwietnia alkomat nie był dostępny z uwagi na to, że urządzenie zostało oddane do legalizacji. Z kolei od połowy maja nastąpiła awaria alkomatu i jest on w naprawie.

- Nadmienić w tym miejscu należy, że osoba spotykająca się z takim stanem rzeczy może udać się do innego komisariatu bądź samej komendy miejskiej w celu zbadania stanu trzeźwości - dodaje podinsp. Baranowski.

Alkomat, alcoblow, czy inne urządzenia stacjonarne posiada każda białostocka jednostka policji. Zgodnie z poleceniami I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, służby dyżurne muszą przeprowadzić badanie stanu trzeźwości osób dobrowolnie się zgłaszających. O ile są to przypadki pojedyncze i uzasadnione. Krótko mówiąc: tych, którzy zamierzają usiąść za kierownicą. Nie zaś np. imprezowiczów, którzy zamierzają rywalizować w pijaństwie o najwyższe wyniki.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny