Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ul. Palmowa: Kontener stoi tuż obok balkonu

Tomasz Mikulicz
Tu jest pięć metrów. A powinno być dziesięć - pokazuje Mikołaj Kierlak. Kontener stoi w miejscu, w którym nie powinien.
Tu jest pięć metrów. A powinno być dziesięć - pokazuje Mikołaj Kierlak. Kontener stoi w miejscu, w którym nie powinien. Anatol Chomicz
Mieszkańcy bloku przy ul. Palmowej 8 mają przez to problem z nieprzyjemnym zapachem. Zgłaszali problem administracji, ale nic się nie zmienia. Sprawą zainteresowaliśmy straż miejską

Teraz jeszcze nie jest najgorzej, bo tylko śmierdzi. Ale zaraz przyjdzie lato i wokół śmieci będzie latała chmara much - mówi Mikołaj Kierlak.

Mieszka w bloku przy ul. Palmowej 8 - i jak mówi - ma śmierdzący problem. Od strony balkonu (a mieszkanie ma w narożniku na parterze) tuż obok bloku stoi kontener na śmieci.

Pan Mikołaj wyjmuje metrówkę. Wychodzi, że od brzegu kontenera do ściany bloku jest 5 metrów. To o połowę mniej niż wynosi przepisowa norma. Odległości byłyby zachowane, gdyby kontener ustawiany był w wyznaczonym do tego miejscu. Na asfalcie namalowana jest nawet koperta.

- Stale zastawiana jest jednak przez samochody. Dlatego kierowcy z MPO nie mają jak postawić tam kontenera. Ale przecież jakoś ten problem rozwiązać trzeba - rozkłada ręce nasz Czytelnik.

Traf chciał, że w tym miejscu przebiega granica między administracjami spółdzielni Rodzina Kolejowa. Ziemią, gdzie stoi kontener zarządza administracja Dziesięciny II. Blok należy zaś do administracji Dziesięciny I. Małgorzata Średzińska z Dziesięcin II - choć przyznaje, że zna problem - odsyła więc do tej drugiej administracji.

- Sprawy by nie było, gdyby kierowcy nie parkowali na kopercie. Niestety wciąż to robią - mówi Leszek Lemiesz z administracji Dziesięciny I.

Na miejsce wzywana była straż miejską. - Ale co z tego? Strażnicy mówią, że to teren spółdzielni i nie mogą tu wlepiać mandatów - twierdzi Mikołaj Kierlak.

Rzeczniczka straży miejskiej Joanna Szerenos-Pawilcz podkreśla, że funkcjonariusze mogą interweniować na drogach osiedlowych, pod warunkiem, że są one oznakowane jako strefa zamieszkania.

- Wówczas administrator powinien wyznaczyć miejsca do parkowania. Teren osiedla może być też oznakowany jako strefa ruchu. Wtedy obowiązują przepisy, jak na drogach publicznych - wyjaśnia rzeczniczka.

Administrator ma się skontaktować ze strażą miejską, by wspólnie wypracować rozwiązanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny