UKS Dojlidy Białystok. Szanują ten punkt

Porażka Dojlid w hali lidera z Działdowa

Białostockie Dojlidy rozegrały zacięty mecz Lotto Superligi w hali liderującego Dekorglassu Działdowo. Podlaski beniaminek przegrał 2:3, ale solidnie postraszył faworyzowanego rywala.

– Szanujemy ten punkt, który zbliża nas do utrzymania się w superlidze, ale można też mówić o małym niedosycie, bo mogliśmy zwyciężyć i to za trzy oczka – mówi menadżer podlaskiego beniaminka Piotr Anchim.

Przy prowadzeniu 2:1 grali Japończyk Kenji Matsudaira z Dekorglassu i zawodnik Dojlid Paweł Płatonow. Białorusin miał w pierwszym secie cztery piłeczki setowe, ale przegrał 15:17. W drugiej odsłonie Plati prowadził już 9:7, ale znów zachował mniej zimnej krwi od Azjaty i uległ Matsudairze 10:12.

Wcześniej było bardzo dobrze. Na otwarcie spotkania Kapitan gości Wang Zeng Yi źle zaczął potyczkę z Matsudairą. Miał problemy z odbiorem serwisu Japończyka i po dwóch setach przegrywał 0:2. Potem jednak Wandżi odnalazł się. To on zaczął nękać przeciwnika trudnym podaniem i w kolejnych odsłonach był zdecydowanie lepszy.

Potem Płatonow nie dał rady Czechowi Jiriemu Vrablikowi, przegrywając 1:3. Białorusin, który ograł wicelidera rankingu indywidualnego w Białymstoku, w pierwszym secie wyciągnął wynik z 7:10 i zwyciężył 13:11, ale potem pingpongista Dekorglassu rządził i dzielił.

Znakomicie zaprezentował się Aleksander Chanin, który rozprawił się bez straty seta z Patrykiem Chojnowskim. Niestety w decydującym pojedynku Vrablik zmiażdżył Wandziego 11:2, 11:2 i skończyło się porażką Dojlid.
Wyniki 16. kolejki

Dekorglass Działdowo - Dojlidy Białystok 3:2.

Kenji Matsudaira - Wang Zeng Yi 2:3 (11:5, 11:8, 5:11, 8:11, 5:11); Jiri Vrablik - Paweł Płatonow 3:1 (11:13, 11:8, 11:4, 11:7); Patryk Chojnowski - Aleksander Chanin 0:3 (7:11, 11:13, 12:14); Matsudaira - Płatonow 2:0 (17:15, 12:10); Vrablik - Wang Zeng Yi 2:0 (11:2, 11:2).

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2, Unia-AZS AWFiS Gdańsk - AZS Politechnika Rzeszów 3:0, Morliny Ostróda - Polonia Bytom 2:3, Energa-Manekin Toruń - Palmiarnia Zielona Góra 0:3, Kolping Frac Jarosław - Poltarex Pogoń Lębork 3:0.

1. Dekorglass17 35 46:31
2. Unia-AZS Gdańsk 16 32 38:24
3. Bogoria16 32 40:26
4. Morliny16 25 34:32
5. Gwiazda16 24 35:34
6. AZS Rzeszów 16 24 34:37
7. DOJLIDY 16 24 32:30
8. Polonia17 24 34:35