Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uhowo. Mieszkańcy walczą o budowę większego sklepu. Jak sami przyznają sklepy w gminie Łapy są nadmiernie obciążone

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Mieszkańcy Uhowa wskazują ma zbyt małą liczbę sklepów w gminie Łapy.
Mieszkańcy Uhowa wskazują ma zbyt małą liczbę sklepów w gminie Łapy. UM Łapy
Mieszkańcy Uhowa walczą o budowę większego sklepu w swojej miejscowości. Wskazują, że sklepy w gminie Łapy są nadmiernie obciążone. Zwrócili się do nas w tej sprawie z prośbą o interwencję. Mamy odpowiedź burmistrza Łap.

Mieszkańcy walczą o budowę sklepu

W Uhowie bardzo brakuje mieszkańcom większego sklepu gdzie można zrobić zakupy.

Najbliższym większym sklepem jest Biedronka lub Arhelan, natomiast inne są oddalone od nas o 12 km. Mamy w swojej miejscowości Kościół, Szkołę, plażę, Gabinet kosmetyczny, sklep odzieżowy jednak większe zakupy są dla nas problemem - przekazuje pani Marta

Po budowie obwodnicy przez Uhowo przejeżdża bardzo dużo osób, przez co obłożenie sklepów wzrasta.

Koło ronda prowadzącego do Uhowa są działki na sprzedaż. Jest to idealna lokalizacja na większy sklep z parkingiem dla mieszkańców, ale i innych klientów. Dwie Biedronki w Łapach są tak obciążone, że bardzo często brakuje koszyków dla klientów. Dodatkowo półki są puste - mówi mieszkanka Uhowa.

Mieszkańcy przeprowadzili ankietę, według której większość osób jest za budową hipermarketu.

Odpowiedź burmistrza gminy Łapy

Obecnie trwa opracowywanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego całej gminy Łap.

W studium wskazujemy tereny - w tym w Uhowie - pod działalność produkcyjno-usługową, gdzie dopuszcza się zabudowę handlową o pow. powyżej 2000 m². Aktualnie projekt studium jest na etapie końcowych uzgodnień i opiniowania przez właściwe w tym zakresie organy. Następnie projekt studium zostanie wyłożony do publicznego wglądu, a zainteresowani będą mogli składać uwagi. Jeżeli nie zaistnieje konieczność powtórnego wyłożenia, możliwe jest uchwalenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Łapy pod koniec I kwartału 2023 r. - przekazuje burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Tereny w Uhowie zlokalizowane przy obwodnicy wsi nie są własnością gminy Łapy. Potencjalny inwestor musiałby pozyskać ten teren od właścicieli gruntów.

Do chwili obecnej do Urzędu Miejskiego w Łapach nie wpłynął żaden wniosek od potencjalnych inwestorów zainteresowanych budową obiektu handlowego w Uhowie. Nowe obiekty handlowe powstają natomiast w Łapach - wyjaśnia burmistrz.

Burmistrz uświadamia, że gmina nie posiada umocowania prawnego do kreowania tego typu aktywności. Jednak zaznacza, że obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego nie stanowią bariery w działalności inwestycyjnej.

Zobacz też:Złota Setka. Finał XIX Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Kuriera Porannego. Zobacz, co działo się na gali

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny