MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” włączyli się w akcję charytatywną (zdjęcia)

(adek)
Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” włączyli się w akcję charytatywną
Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” włączyli się w akcję charytatywną materiał szkoły
Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” włączyli się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną. Zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli, zbierają pieniądze na pomoc głodującym w Afryce

W ramach akcji szkolni wolontariusze przekonują swoje koleżanki i kolegów z podstawówki, gimnazjum i liceum, że zakończenie roku szkolnego może być okazją do realnego wsparcia potrzebujących w Somalii i w Sudanie. To tam ponad 6 milionów mieszkańców i mieszkanek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i konfliktem zbrojnym w Południowym Sudanie. Wspólne działanie może im pomóc.

- Wszystkie te wyrazy wdzięczności nauczycielom za wspólną całoroczną pracę są niestety bardzo nietrwałe, a wspierając działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Somalii i Sudanie w wymierny sposób pomagamy odzyskać godne warunki życia dorosłym i dzieciom w tych krajach. Nauczyciele całym sercem popierają tę akcję – mówi Ewa Tyburczy, opiekunka szkolnego koła wolontariatu.

Ideą akcji jest, by symboliczne 10 zł, przeznaczone na zakup kwiatka, wrzucić do puszki, a zebraną kwotę przekazać na konto PAH. Wcześniej wolontariusze przeprowadzili wśród koleżanek i kolegów akcję informacyjną - na ścianach szkoły zawisły plakaty promujące akcję i ideę pomagania.

- Pieniądze, które przeznaczylibyśmy na kwiaty mogą zostać lepiej wykorzystane, tym bardziej, że kwiatki prędzej czy później zwiędną i zostaną wyrzucone – mówi Emilia Jasłowska z VIII klasy podstawówki. - Udział w akcji to dobry sposób zachęcenia młodzieży do zaangażowania się w pomoc innym, a przy okazji podziękowania nauczycielom za ich trudną pracę.

W akcję włączają się także nauczyciele i dyrekcja szkoły:

- Podziwiam naszych uczniów za mądrą wrażliwość i staram się z kolegami i koleżankami wspierać ich inicjatywy i działania – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka szkoły.

Akcja „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”, wpisała się na stałe w działalność Polskiej Akcji Humanitarnej. Trzy lata temu na zakończenie roku szkolnego przeprowadzono zbiórkę na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, dwa lata temu zbierano na pomoc mieszkańcom Sudanu i Somalii, cierpiącym z powodu głodu i braku dostępu do wody pitnej. W tym roku zbiórka jest również prowadzona na pomoc mieszkańcom tych krajów.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny