MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zabłysnęli w Szczecinie! Zobacz kto i jakie nagrody otrzymał

Opracowanie:
Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zajęli czołowe miejsca, uzyskując tytuły laureatów i finalistów podczas Finału Centralnego XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zajęli czołowe miejsca, uzyskując tytuły laureatów i finalistów podczas Finału Centralnego XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Materiały ZSR w Bialymstoku
Finał Centralny XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przyniósł wyróżnienia dla naszych! Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zajęli czołowe miejsca, uzyskując tytuły laureatów i finalistów. Wygrana w największym konkursie wiedzy rolniczej w Polsce otwiera reprezentantom ZSR drogę na wymarzone uczelnie.

W Finale Centralnym Zespół Szkół Rolniczych reprezentowali tegoroczni absolwenci oraz uczennica klasy IV TAK. Urszula Szyszko uzyskała tytuł laureata olimpiady, zajmując 2 miejsce wśród wszystkich uczestników bloku weterynaria, Jacek Łuczaj otrzymał tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa, Weronika Drobot uzyskała tytuł finalisty w bloku weterynaria, zaś Anna Gierasimczuk - tytuł finalisty w bloku architektura krajobrazu.

OWiUR to największy konkurs wiedzy rolniczej w Polsce wpisany do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. W drodze do finału centralnego młodzież musiała przejść eliminacje szkolne oraz okręgowe olimpiady. Wysokie noty uczniów na tych etapach zaowocowały zdobyciem przez Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku I miejsca w rankingu szkół w eliminacjach okręgowych XLVII edycji OWiUR. Młodzież tym samym przyczyniła się do powtórzenia sukcesu z roku poprzedniego, kiedy to Zespół Szkół Rolniczych w rywalizacji grupowej również uzyskał I miejsce.

Uczą kolejne pokolenia rolników

Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku to szkoła wspomagająca branżę rolnictwa, ucząca kolejne pokolenia rolników. Placówka proponuje takie kierunki kształcenia i warunki nauki, które umożliwią uczniom w przyszłości odnieść sukces zawodowy. W Technikum nr 4 ZSR kształcącym w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik, technik weterynarii, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik organizacji turystyki, technik informatyk, technik architektury krajobrazu, uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności potrzebne m.in. do wykonywania zawodów niezbędnych dla funkcjonowania obszarów wiejskich, ale też rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Placówka wspiera uczniów w zdobywaniu cennych doświadczeń zawodowych, np. oferując współpracę z przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi czy realizując projekty unijne Erasmus+, umożliwiające odbywanie praktyk zagranicznych. Od wielu lat uczniowie szkoły biorą też udział w kolejnych edycjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny