MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku zakończyli rok szkolny. Pięknej uroczystości towarzyszyła radość z rozpoczęcia wakacji!

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Gościem specjalnym podczas zakończenia roku w II LO był wojewoda podlaski, Jacek Brzozowski
Gościem specjalnym podczas zakończenia roku w II LO był wojewoda podlaski, Jacek Brzozowski Elżbieta Kackieło i uczniowie II LO
W piątek 21 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III, dyrekcja, nauczyciele oraz gość honorowy, Jacek Brzozowski - wojewoda podlaski.

Uroczystość udała się znakomicie. Nie zabrakło wzruszeń i długich pożegnań przed wakacjami. Zewsząd dało się słyszeć szepty, kto co będzie robił w wakacje. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klasy programowo wyższej (642 uczniów), z czego aż 613 z wyróżnieniem - to 95 % uczniów.

Duma z uczniów i podziękowania złożone na ręce nauczycieli i pracowników szkoły

Jestem bardzo dumny z naszych uczniów, którzy oprócz doskonałych wyników nauczania, osiągnięć w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, rozwijają swoje pasje, angażują się w życie szkoły i dzielą się z nami swoimi talentami - mówi Dariusz Bossowski, dyrektor II LO. - Osiągają sukcesy artystyczne i sportowe, pokazują, że potrafią pogodzić naukę i rozwijać swoje zainteresowania.

Dyrektor nie zapomniał też o nauczycielach i pracownikach szkoły.

Dziękuję nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wspaniałą pracę, którą widać nie tylko w klasyfikacji końcowej, ale na co dzień w murach naszej szkoły – podsumował Dariusz Bossowski. - Czas na zasłużone wakacje i odpoczynek.

II LO w Białymstoku to szkoła z tradycjami

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej jest szkołą z chlubną historią i bogatą tradycją. 22 listopada 2019 roku obchodzony był Jubileusz 100-lecia szkoły. II LO swoje początki wiąże z utworzonym w 1915 roku Polskim Gimnazjum Realnym, którego siedziba mieściła się w budynku przy ulicy Warszawskiej 63. Jednak to 22 listopada 1919 roku jest kluczową datą w dziejach szkoły. Wtedy to upaństwowionemu Gimnazjum Żeńskiemu, mieszczącemu się przy ulicy Mickiewicza 1, nadano imię księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Zawiłości historii sprawiły, że po II wojnie światowej szkoła utraciła pierwotne imię, zmieniła siedzibę i stała się szkołą koedukacyjną, a budynek przy ul Narewskiej 11 został oddany do użytku w roku 1971. Z biegiem lat powrócono do misji, która przyświecała jej założycielom i 22 listopada 1999 roku przywrócono szkole imię dawnej patronki. Szkoła może się pochwalić świetną pozycją w rankingach, również tych ogólnopolskich i przygotowuje świetnie młodych ludzi do studiów nie tylko w kraju, ale też i poza jego granicami.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny