Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie będą poszukiwać diamentów. Ruszył nabór do projektu Politechniki Białostockiej

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci mają szansę na stypendium. Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów działające przy Politechnice Białostockiej zachęca do tworzenia innowacyjnych projektów.

Stowarzyszenie „Odkrywcy Diamentów” to inicjatywa Politechniki Białostockiej oraz 11 przedsiębiorstw. Wspólnie pomagają uzdolnionej młodzieży szkolnej i studentom, przyznając im pieniądze na rozwijanie swoich innowacyjnych pomysłów i prezentowanie ich na arenie krajowej i międzynarodowej.

Kapituła Stowarzyszenia poszukuje właśnie prac zawierających ciekawe rozwiązania z zakresu technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania. Pomysły oceniane będą pod względem oryginalności i innowacyjności.

Uczniowie otrzymają pieniądze, które będą mogli przeznaczyć pieniądze m.in. na zakup materiałów i usług niezbędnych do realizacji projektów, a także na opłaty związane z udziałem w konkursach.

O wsparcie mogą ubiegać się zespoły uczniowskie z 7 i 8 klas podstawowych oraz szkół średnich, które pracują pod opieką pełnoletniego mentora. W zgłoszeniu powinny opisać swój pomysł, zespół oraz określić budżet.

O stypendium Programu Odkrywcy Diamentów mogą ubiegać się także studenci oraz kandydaci na studia na Politechnice Białostockiej. Kapituła Programu przyznaje stypendia, bazując na dotychczasowych osiągnięciach uczniów i studentów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza, dostępnego TUTAJ.

Wnioski o wsparcie finansowe, dotyczące zarówno działalności zespołów uczniowskich, jak i studentów, można składać do 7 września tego roku. Dwa dni później odbędzie się spotkanie Kapituły Programu Odkrywcy Diamentów, które zdecyduje o przyznaniu stypendiów.

Dotychczas ze wsparcia finansowego Stowarzyszenia skorzystało już ponad 50 zespołów uczniowskich, które na swoje projekty otrzymały ponad 250 tys. zł. Stypendia „Odkrywców Diamentów” otrzymało 10 studentów Politechniki Białostockiej.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny