Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Tylko nie mów nikomu" ujawnia: Ksiądz-pedofil w parafii Niepokalanego Serca Maryi. Skazany za molestowanie dziewczynek prowadził rekolekcje

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Screen z filmu "Tylko nie mów nikomu"
Screen z filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasz Sekielski, Marek Sekielski
Ksiądz pedofil prowadził rekolekcje w Białymstoku. Dzieci nie było. Fakt ujawnił Tomasz Sekielski w filmie "Tylko nie mów nikomu". Dzień po premierze ksiądz pedofil złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

W Polsce wrze po premierze filmu "tylko nie mów nikomu" Tomasz Sekielski tropiąc księży pedofilów trafił do Białegostoku. Oto, co można zobaczyć na ekranie.

Jest wieczór, 21 grudnia 2018 roku. Białystok. Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi. Tomasz Sekielski mówi do niezidentyfikowanej osoby w pobliżu domu parafialnego: Zamknął się w pokoju. Bo on ma wyrok prawomocny za molestowanie siedmioletnich dziewczynek i dożywotni zakaz kontaktów z dziećmi, wychowywania, nauk religijnych i tak dalej, a tu prowadzi rekolekcje i chcieliśmy z nim porozmawiać. Czy jego przełożeni o tym wiedzą i na jakiej on tutaj jest w ogóle zasadzie.

Film "Tylko nie mów nikomu". Białostocki wątek zaczyna się w 34:48.

Sekielski i jego rozmówca proszą o podejście proboszcza. Tomasz Sekielski się przedstawia i mówi, że chodzi mu o Dariusza Olejniczaka.

- On ma wyrok, prawomocny. I wyciąga z kieszeni kartkę.
- I ma na zawsze, poza tym, że był skazany na dwa lata, ma…
- O kim pan mówi – zadaje pytanie proboszcz. Twarz duchownego, jak i wszystkich rozmówców dokumentalisty, jest zamazana.

- O Dariuszu Olejniczaku – odpowiada Sekielski.

- O księdzu Dariuszu Olejniczaku? - dopytuje proboszcz.
- O tym, co jest u nas na rekolekcjach – podpowiada wcześniejszy rozmówca dokumentalisty.
- Co to jest za wyrok? - dopytuje proboszcz.
- Za molestowanie siedmioletnich dziewczynek – tłumaczy Sekielski.
- Co ty powiesz, człowieku???
- Mówię poważnie. Tutaj jest: na zawsze względem oskarżonego na zawsze środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu nauczyciela oraz wykonywania działalności związanej z wychowaniem, edukacją oraz opieką nad małoletnimi. Byłem w Malborku, on niedawno był w Malborku i miał specjalne nauki dla dzieci w ogóle.

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego wywołał lawinę komentarzy. Przeczytaj je na kolejnych slajdach galerii.

„Tylko nie mów nikomu": Film Sekielskiego wywołuje ogromne e...

W tym momencie ktoś odwołuje księdza proboszcza na bok.

- Bo jest pytanie – zastanawia się Sekielski. - Dlaczego przełożeni jego na to mu pozwolili. Przecież to nie jest tak, że ksiądz sobie wyjeżdża.

Tymczasem ksiądz odchodzi. Sekielski za nim woła: Księże proboszczu, ja mam pytanie jedno. Jaki jest tryb, że taki człowiek przyjeżdża na rekolekcje, tylko tego chciałem się dowiedzieć.

- Nie wiem, jaki jest tryb. Dzięki – odpowiada proboszcz.

Młody człowiek w sutannie uspokaja dokumentalistę, mówi mu: Później.

- Ale z kim później mogę porozmawiać – dopytuje Sekielski. Kamera pokazuje zamykające się drzwi i powraca do ujęć z 17 grudnia 2018 roku z Malborka. Dariusz Olejniczak na ołtarzu udziela komunii świętej. Dorosłym i dzieciom.

Młodzi mężczyźni w sutannach rozmawiają z Sekielskim. Mówią: wydaje mi się, że nie może. I nie wiem, czy nawet nie skończy się to tak, że zaraz stąd wyjedzie. Jeszcze dzisiaj.

Zobacz też: Pedofil zaczepiał uczennicę niedaleko szkoły. Szuka go policja, a rodzice boją się swoje dzieci [ZDJĘCIA, RYSOPIS]

Wychodzi ksiądz proboszcz i rzuca: Niech pan nagrywa. Straszne hieny jesteście!

- Nie hieny, no księże proboszczu. Przyszliśmy grzecznie – zaczyna Sekielski.
- Grzecznie? Czepia się pan księdza? - odpowiada proboszcz.
- Tak.
- Ponieważ siedział w więzieniu, tak? Ma zakaz głoszenia słowa do dzieci. Spotykania się z dziećmi. Tutaj nie ma żadnych dzieci. Nie wiedziałem o tym, że ten ksiądz coś takiego… - odpowiada ks. Snarski
- Byłem w Malborku, gdzie ksiądz Dariusz miał rekolekcje tylko dla dzieci – tłumaczy Sekielski. - Tylko. Mam pokazać nagrania?

W przebitce filmu widać, kiedy ksiądz Dariusz Olejniczak podczas wspomnianych rekolekcji 17 grudnia w Malborku pyta jednego z chłopców na ołtarzu: Może ty będziesz księdzem? Chociaż dzisiaj to nikt nie chce być księdzem, bo w ogóle księża teraz to mają przehukane. Mają złą opinię i w ogóle wszyscy są chorzy, niedobrzy, i najlepiej ich pozamykać w zakładach psychiatrycznych. Albo wyspowiadać i rozstrzelać. To jest taka najlepsza metoda.

Tak kończy się wątek „białostocki” filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi ks. dr Zbigniew Snarski przyznał, że zapraszając na rekolekcje księdza Dariusza Olejniczaka nie wiedział o wyroku.

- Słyszałem o księdzu, że dobrze mówi, gra na gitarze, śpiewa i można go zaprosić na rekolekcje – powiedział nam ks. Snarski. - Nie wiedziałem o jego przestępstwach.

Skomentował również swoje spotkanie z Tomaszem Sekielskim.

- Dotarło do mnie, kogo zaprosiłem i bardzo się zdziwiłem – powiedział ks. Snarski. - Ksiądz Dariusz dalej tych rekolekcji nie głosił. Zdecydowałem, że rezygnujemy z jego posługi i rekolekcje dokończył ktoś inny.

Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj (12 maja 2019 roku) na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

- Prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego – informuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej. - Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem.

Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie.

- Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi – sumuje rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Film "Tylko nie mów nikomu"

Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna

- zapowiadają Tomasz i Marek Sekielski.

Zobacz koniecznie: Pedofilia w Kościele Katolickim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny