MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień Zdrowia Rodzin. Podlaski NFZ zaprasza na cykl spotkań o profilaktyce

agsa
pixabay.com
W Dzień Matki, 26 maja rozpocznie się Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ. Będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych, pomiarów ciała, analizy składu ciała czy rodzinnie wyrobić kartę EKUZ na wakacje. W ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin Podlaski OW NFZ zaplanował cztery wydarzenia profilaktyczne.

W dniach od 26 maja do 2 czerwca 2023 r. w Podlaskim OW NFZ trwać będzie Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ. Każda osoba, która odwiedzi Salę Obsługi Klienta w Podlaskim OW NFZ przy ul. Pałacowej 3, otrzyma karnet z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, a także kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których takie badania można wykonać.

W siedzibie NFZ rozmowa z doradcą i ulotki

W kiosku profilaktycznym każdy zainteresowany wykona najważniejsze pomiary: wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Wydrukowane pomiary będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia z Podlaskiego OW NFZ. Doradcy będą również informować o możliwości skorzystania z kalendarza badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, na stronie Akademii NFZ.

Dodatkowo każda osoba uczestnicząca w Tygodniu Zdrowia Rodzin NFZ otrzyma zestaw materiałów informacyjnych i edukacyjnych m.in.: „Planuję Długie Życie”, magazyn „Ze Zdrowiem” oraz „Przewodnik Pacjenta 2023”.

„Regularnie wykonywane badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie najczęściej występujących chorób i problemów zdrowotnych. I właśnie rozpoczynający się Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ to doskonała okazja, by pochylić się nad swoim stylem życia, a także wprowadzić zmiany lub wykonać badania, które pozwolą cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Oferta profilaktyczna, którą przygotowaliśmy, skierowana jest zarówno do kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Naszym celem podczas Tygodnia Zdrowia Rodzin w NFZ jest przypominanie mieszkańcom województwa, że warto zadbać o siebie, bo to najlepsza inwestycja”.

– mówi Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Harmonogram wydarzeń w ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin w NFZ:

26 maja 2023 r. - Dzień Matki
W Dniu Matki Podlaski OW NFZ zaprasza na dwa spotkania profilaktyczne: w siedzibie NFZ w Białymstoku przy ul. Pałacowej 3, na Sali Obsługi Klienta oraz na Giełdzie przy Andersa – tam konsultanci ds. profilaktyki zdrowotnej będą do dyspozycji w ramach mobilnego stoiska.

Kiedy: 26 maja w godz. 9:00-12:00

Gdzie: Eko Akademia Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. w Białymstoku.

W programie:

 • bezpłatna analiza składu ciała (wiek metaboliczny, BMI, skład ciała),
 • informacje o Internetowym Koncie Pacjenta,
 • instruktaż samobadania piersi na fantomie,
 • informacje o bezpłatnych badaniach w ramach programów profilaktycznych: raka szyjki macicy, raka piersi, raka jelita grubego, chorób układu krążenia, chorób odtytoniowych (w tym POCHP), profilaktyki gruźlicy, Profilaktyki 40PLUS,
 • bezpłatne programy żywieniowe z portalu diety.nfz.gov.pl.

Kiedy: 26 maja w godz. 13:30-15:00

Gdzie: Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ, Białystok, ul. Pałacowa 3, Sala Obsługi Klientów

W programie:

 • konsultacje z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonki,
 • instruktaż samobadania piersi na fantomie,
 • pomiary w kiosku profilaktycznym, omówienie pomiarów z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia,
 • informacje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych NFZ i MZ,
 • przedstawienie oferty portali: DietyNFZ, Akademia NFZ oraz programu „8 tygodni do zdrowia”,
 • informacje o postojach mammobusów w województwie podlaskim,
 • od ręki będzie można wyrobić kartę EKUZ na wakacje dla całej rodziny. Przypominamy, że przychodząc do NFZ z upoważnieniem, możemy wyrobić EKUZ w imieniu innych członków rodziny.

31 maja 2023 r. – Światowy Dzień bez papierosa
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez papierosa. Z tej okazji Podlaski OW NFZ zorganizował w swojej siedzibie przy ul. Pałacowej 3, na Sali Obsługi Klienta bezpłatne badania, pomiary oraz konsultacje, które pomogą zerwać z nałogiem palenia tytoniu. W wydarzeniu weźmie udział Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku.

Kiedy: 31 maja w godz. 10:00-13:00

Gdzie: Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ, Białystok, ul. Pałacowa 3, Sala Obsługi Klientów.

W programie:

 • pomiary w kiosku profilaktycznym, omówienie pomiarów z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia,
 • badania smokolyzerem - urządzeniem pomiarowym dla osób palących papierosy, które sprawdza poziom tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu,
 • porady jak i gdzie rzucić palenie oraz konkursy wiedzy o zdrowiu z nagrodami,
 • informacje związane z e-papierosami, papierosami tradycyjnymi,
 • przedstawienie oferty portalu Akademia NFZ, DietyNFZ oraz programu „8 tygodni do zdrowia”,
 • przedstawienie oferty programów profilaktycznych NFZ,
 • przedstawienie oferty pilotażowego programu profilaktycznego Profilaktyka 40 PLUS,
 • możliwość wyrobienia karty EKUZ dla całej rodziny.

1 czerwca 2023 r. – Dzień Dziecka na wesoło i sportowo
W Dniu Dziecka Podlaski OW NFZ zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do odwiedzenia niebieskiego stoiska profilaktycznego NFZ podczas pikniku edukacyjnego w Tykocinie pod hasłem: „Dzień dziecka na wesoło i sportowo” zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Będzie to wspaniała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i poprzez zabawę pokazać dzieciom od czego zależy zdrowie oraz jak należy o nie dbać.

Kiedy: 1 czerwca w godz. 10:00-14:00

Gdzie: Tykocin, Plac Czarneckiego.

W programie Podlaskiego OW NFZ:

 • warsztaty edukacyjne promujące zasady zdrowego odżywiania i znaczenia picia wody, z wykorzystaniem talerza do komponowania posiłków i zdrowych proporcji jedzenia
 • instruktaż higieny jamy ustnej na fantomie przeskalowanych rozmiarów szczęki
 • edukacyjne kolorowanki oraz quizy, które ułatwią dzieciom poprzez zabawę przyswoić wiele potrzebnych w codziennym życiu informacji o higienie i aktywności fizycznej.

Przy okazji warto przypomnieć, iż od 26 maja będzie trwał również Ogólnopolski Tydzień Karmienia Piersią. Temat: „ Zdrowie Kobiet. Karmienie Piersią” Podlaski OW NFZ przybliży w dniu 31 maja 2023 r. w ramach cyklu „Środa z Profilaktyką”. Każda #ŚrodazProfilaktyką to inny, ważny aspekt zdrowia, podczas którego NFZ edukuje osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny