Tydzień z huśtawką nastrojów

(zol)
Żal hajnowskich siatkarzy po przegranej w Zduńskiej Woli, radość po pięknym meczu z GTPS-em i rozpacz po porażce w Spale.

Takie emocje w ciągu siedmiu dni zafundowali swoim kibicom siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka. Po nieudanym meczu w Zduńskiej Woli, hajnowianie zmierzyli się we własnej hali z jednym z pretendentów do baraży o awans - GTPS Gorzów Wielkopolski, klubem do którego w przerwie zimowej przeniosło się trzech zawodników, występujących w hajnowskiej drużynie : Maciej Wołosz, Grzegorz Szumielewicz i Jacek Malczewski.

Grali jak w transie

Pronar rozegrał prawdopodobnie najlepsze zawody w tym sezonie. Oprócz trzeciego seta nasi grali jak w transie, zdobywając punkt za punktem i nie dając tym samym szans przyjezdnym. W pierwszym secie hajnowianie dość szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, które bez większych problemów, głównie za sprawą Piotra Kacperskiego, "dowieźli" do końca partii, wygrywając do 17. W drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało. W drużynie gości dwoił się i troił ekshajnowianin Maciej Wołosz, jednak jego wysiłki na niewiele się zdały, bo kolejną partię, po zaciętej walce w końcówce wygrali gospodarze. W trzecim secie coś się zacięło w grze naszych. Na początku seta goście "odskoczyli" na kilka punktów i pewnie kontrolowali przebieg gry. Wejście na parkiet Daniela Saczko i Macieja Alancewicza pozwoliło jedynie nieco zmniejszyć rozmiary porażki w trzeciej odsłonie. W czwartym secie okazało się, że pozostawienie tych dwóch zawodników na parkiecie przez trenera Marka Antoniuka było strzałem w dziesiątkę. To właśnie Alancewicz, Saczko i wspomniany wcześniej Kacperski, poprowadzili drużynę do wygrania czwartej partii i całego meczu.

Czy utrzymają I ligę?

Radość z czwartkowego zwycięstwa trwała tylko do soboty, kiedy to nasi siatkarze przegrali z outsiderem ligi - młodzieżową drużyną SMS Spała. Tym samym hajnowianie mają już nikłe szanse na pozostanie w I lidze. Musieliby wszystkie spotkania zagrać na podobnym poziomie, co czwartkowe z GTPS-em i liczyć, że przeciwnicy z dolnej części tabeli nie będą zdobywać punktów. Mimo wszystko jest jeszcze iskierka nadziei...

WYNIKI19. KOLEJKI

SMS PZPS I Spała - Pronar Parkiet Hajnówka 3:1 (25:23, 25:22, 15:25, 25:23). Widzów: 30.

Pronar Parkiet: Woroniecki, Alancewicz, Gołębski, Babińczuk, Wójcik, Kacperski, Łyczko (libero) oraz Aleksandrowicz, Iwaniuk, Zrajkowski.

Inotel Poznań - Bzura Ozorków 3:1
SPS Zduńska Wola - BBTS Bielsko-Biała 2:3
Płomień Sosnowiec - Skra II Bełchatów 3:0
Joker Piła - Avia Świdnik 3:1
AZS PWSZ Nysa - Energetyk Jaworzno 2:3

Pauzuje: GTPS Gorzów Wielkopolski.