MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turniej Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016 w Białymstoku (zdjęcia, wideo)

Adrian Kuźmiuk
Turniej Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016 w Białymstoku
Turniej Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016 w Białymstoku Adrian Kuźmiuk
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza 57 zorganizował Turniej Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016

Turniej Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016 w Białymstoku

- Nasi uczniowie uczą się organizacji, odpowiedzialności i podejmowania trudnych decyzji - mówi Tomasz Kalinowski, organizator KOBA NTG. - To dzięki ich wytrwałości i determinacji udało nam się zorganizować ten turniej.

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku od 18 do 20 marca odbywają się zawody KOBA Network Team Games 2016. To trzecia edycja turnieju gier sieciowych, który w tym roku odwiedziło prawie dwa tysiące osób.

Zawodnicy z całej Polski zmagają się w grach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 16 oraz Heartstone: Heroes of Warcraft.

- Trzy lata temu nasi uczniowie zapytali, czy w Białymstoku można byłoby zorganizować turniej podobny do tych, odbywających się w katowickim spodku - mówi Tomasz Kalinowski. - Postanowiliśmy spróbować.

Wieloma aspektami organizacyjnymi zajęli się sami uczniowie, dla których turniej stał się nie tylko formą rozrywki i sprawdzenia swoich sił w wirtualnym świecie. Nauczyli się współpracować i dążyć do określonego celu wspólnie pokonując przeciwności. Jak twierdzi Tomasz Kalinowski takie doświadczenia z pewnością przydadzą im się w późniejszym życiu zawodowym.

- Podobnej współpracy uczą się podczas gry, gdzie każdy członek drużyny ma do odegrania inną rolę - dodaje. - Musi podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność.

Na turniej można wybrać się jeszcze w niedzielę (20 marca) między godz. 9 do 16. Dla widzów, publiczności oraz opiekunów organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w kąciku retro. Atari 2600, Pegazus, NES czy Gameboy Color to tylko niektóre z nich. Będzie można zagrać w Super Mario Bros, Contra, Lego Racers 64, Tekken 3, Tekken 5 i wiele innych.

Podczas turnieju zaprezentował się również Klub Gier Bitewnych Overwatch: Klub Gier Bitewnych Overwatch na Turnieju Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016 w Białymstoku

Czwarta edycja Coba Network Team Games odbędzie się w przyszłym roku również w ZSTiO w Bialymstoku przy ul. Sienkiewicza 57.

Więcej informacji na stronie: facebook.com/ZSTiOBialystok a także zstio.net.pl oraz ntg.tl1.pl

Klub Gier Bitewnych Overwatch na Turnieju Gier Sieciowych KOBA Network Team Games 2016 w Białymstoku

Klub Gier Bitewnych Overwatch na Turnieju Gier Sieciowych KO...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny