Tur przegrał z Wisłą dwoma punktami

(majkel)
Skrzydłowy Aaron Weres (na zdjęciu z piłką) był w Krakowie najskuteczniejszym zawodnikiem bielskiego Tura Krzysztof Jankowski
Koszykarze Tura nie będą miło wspominać wyjazdów do Krakowa. W meczu ósmej kolejki grupy C przegrali z miejscową Wisłą 74:76. Nie pomogła nawet skuteczność Aarona Weresa i Kamila Zakrzewskiego.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszych. Szybko osiągnęli przewagę i kontrolowali wynik. Po celnym rzucie wolnym Tur prowadził nawet 19:8.
W drugiej kwarcie punkty zdobywali Weres i Wysocki. Po szybkim ataku pod koniec pierwszej połowy, bielszczanie prowadzili 42:29. Jednak w drugiej połowie Tur systematycznie tracił przewagę. Znakomicie w krakowskim zespole prezentował się Jacek Sulowski, który przez cały mecz zdobył 26 punktów. Wisła doprowadziła do nerwowej końcówki. Turowi brakowało skuteczności w ataku i celnie wykonywanych rzutów wolnych. Bielszczanie mieli wiele strat. Celny rzut Tomasza Orlickiego pozwolił miejscowym cieszyć się z prowadzenia 76:73. Wynik meczu ustalił rzut wolny Kordiana Jóźwiuka.

Wyniki

TS Wisła Kraków - BKS Tur Bielsk 76:74 (13:23; 24:23; 22:15; 17:13)
Tur: Weres 21 3x3 (11zb, 1as, 1p, 2b), Zakrzewski 14 2x3 (8zb, 5as, 3p), Kuczyński 9 (7zb, 2as), Wysocki 9 (10zb, 2p), Zabielski 8 (6zb, 1as, 2p), Komenda 6 (1as, 1b), K.Jóźwiuk 5 (2zb, 1as), J.Jóźwiuk 2 (2as).