Tur Bielsk Podlaski - Żuraw Gniewino 77:87 (wideo)

Marcin Krajewski i jego koledzy po raz pierwszy w tym sezonie przegrali u siebie Fot. Wojciech Oksztol
Pierwszej w tym sezonie porażki przed własną publicznością doznał Tur Bielsk Podlaski. Drużyna Andrzeja Sinielnikowa uległa 77:87 Żurawiowi Gniewino.

Ekipa z Gniewina na wyjazdach jest groźna, ale bielszczanie u siebie nie przegrali od ponad roku. Zapowiadał się zatem zacięty mecz. Tymczasem tak nie było, bo goście od początku dyktowali warunki i z każdą minutą powiększali prowadzenie. W pewnym momencie ich przewaga przekroczyła nawet 20 punktów i dopiero w ostatniej kwarcie Turowi udało się odrobić część strat.

Wyniki 10. kolejki

Tur Bielsk Podlaski - Żuraw Gniewino 77:87 (19:26, 20:22, 12:25, 26:14).
Tur: Brzozowski - 26 pkt., Weres - 9, Krajewski - 9, Wysocki - 7, Ćwikowski - 5, Koc - 5, Szczepiński - 5, Iwaniuk - 4, Kalinowski - 4, Rapucha - 3, Łotowski - 0, Wróbel - 0.

Trefl II Sopot - Basket Piła 67:73, PWiK Piaseczno - AZS UWM Olsztyn 87:71, MON-POL Płock - AZS Kutno 58:119, Żyrardowianka Żyrardów - SMS PZKosz Władysławowo 76:78, KK Świecie - Korsarz Gdańsk 70:75, OSSM Warszawa - SIDEn Toruń 72:88.