Tur Bielsk Podlaski: Sezon rozpoczęty bardzo dobrze

(majkel)
Tur wygrał spotkanie ligowe i w Pucharze Polski
Tur wygrał spotkanie ligowe i w Pucharze Polski sxc.hu

Koszykarze Tura imponują formą od początku sezonu. Wygrywają mecz za meczem. Tracą co raz mniej punktów dzięki skutecznej obronie. Na drugoligowych parkietach błyszczy Aaron Weres, który urasta do pozycji lidera zespołu.

Młody zawodnik Tura miał znaczący udział w ostatnich dwóch wygranych pojedynkach. Nasi zawodnicy rywalizowali w Pucharze PZKosz oraz meczu trzeciej kolejki grupy C. Podopieczni Andrzeja Sinielnikowa wygrali z OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 61:70. Grająca młodzież bielskiego zespołu zwycięstwo zapewniła sobie w drugiej kwarcie. Tur miał wtedy przewagę 16 punktów. Przeważał przez całą drugą połowę, a Weres zdobył przez całe spotkanie 14 oczek. Dobrze prezentował się Mirosław Wysocki, który w meczu miał 17 zbiórek, co pozwoliło zająć mu pierwsze miejsce w klasyfikacji pucharu wśród najlepiej zbierających. Na parkiecie pojawił się utalentowany 15-letni Mateusz Bębeniec. Koszykarz Tura wywalczył punkt oraz miał dwa podania otwierające drogę do kosza rywali.

Drugie wyjazdowe spotkanie Bielszczanie rozgrywali w Rzeszowie z tamtejszą Politechniką. Po zakończeniu pojedynku mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w lidze. Dreszczyk niepewności przeszedł po plecach kibiców bielszczan na początku drugiej połowy. Tur pozwolił miejscowym koszykarzom uwierzyć w uzyskanie korzystnego wyniku. Punkty zaczął zdobywać Rafał Glapiński. Wsparty doświadczonym Piotrem Misiem zmniejszył przewagę Tura do dwóch punktów. Doświadczenie naszych zawodników wyszło w czwartej kwarcie. Skuteczne wykonywali rzuty wolne, dzięki czemu utrzymywali bezpieczny punktowy dystans do przeciwnika. Efektowne grający Weres przez cały mecz zdobył 29 punktów.
Bielszczanie mają na koncie po trzech meczach sześć punktów. Zajmują drugie miejsce w tabeli i w porównaniu z koszykarzami Jaworzna mają tylko gorszy bilansem koszy zdobytych do straconych.

WYNIKI

Sokół Ostrów Maz. - Tur Bielsk Podlaski 61:70 (17:13; 11:27; 17:14; 16:16)
Sokół: Piotr Barszcz 23 (12 zb., 4 as.), Radosław Zaręba 20 (5 zb., 3 as.), Łukasz Ryfa 9 (8 zb., 2 as.), Paweł Skarpetowski 5 (7 zb.), Paweł Mazurek 4 (9 zb.);
Tur: Aaron Weres 14 (9 zb., 4 as.), Tomasz Bobowski 12 (4 zb.), Paweł Rusinowicz 10 (5 zb., 2 as.), Mirosław Wysocki 7 (17 zb.), Michał Komenda 7, Kordian Jóźwiuk 6 (4 zb.), Piotr Brzozowski 5 (5 zb., 1 as.), Tomasz Szczepiński 5 (2 as.), Robert Iwaniuk 3 (2 zb., 5 as.), Mateusz Bębeniec 1 (2 as.).
AZS Politechnika Rzeszowska - Tur Bielsk Podlaski 59:70 (9:14; 11:20; 23:15; 16:21)
AZS: Rafał Glapiński 14, Sebastian Biela 11, Piotr Miś 10, Szymon Skop 7, Damian Kielar 7, Zbigniew Doliński 2, Piotr Jagoda 2, Mikołaj Sowa 2, Marek Osniak 2.
Tur: Aaron Weres 29 (8 zb., 3 as.), Mirosław Wysocki 12 (7 zb., 3 as., 3 b.), Kamil Zakrzewski 9 (8 zb.), Łukasz Kucyzński 9 (6 zb., 2 as.), Piotr Brzozowski 5, Arkadiusz Zabielski 5 (5 zb., 7 as., 2 p.), Jakub Jóźwiuk 1 (4 zb., 3 p.).