Tur Bielsk Podlaski – Polonia Warszawa 100:79 (zdjęcia)

(jan)
Tur Bielsk Podlaski – Polonia Warszawa 100:79
Tur Bielsk Podlaski – Polonia Warszawa 100:79 Krzysztof Jankowski
W efektownym stylu koszykarze Tura rozpoczęli walkę o utrzymanie się w II lidze. Rozbili na własnym parkiecie Polonię Warszawa 100:79, a do boju poprowadził ich nowy trener Kamil Zakrzewski.

Dla obchodzącego w najbliższy piątek 39. urodziny Zakrzewskiego to już trzecie podejście do współpracy z Turem, ale pierwsze w roli szkoleniowca.

- Przez lata byłem związany z tą drużyną, więc postanowiłem zaangażować się w momencie, gdy Tur oczekuje mojej pomocy – mówił po meczu z Polonią Kamil Zakrzewski.

Gra Tura słabiej wyglądała w pierwszej połowie, gdy bielszczanie nie zawsze wiedzieli, jak przechytrzyć młodych rywali z Warszawy. Po przerwie przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, czego ukoronowaniem był celny rzut Patryka Bajtusa, ustalający wynik na 100:79.

Odmłodzona Polonia to zdecydowanie najsłabsza drużyna w drugoligowej stawce. O utrzymanie w II lidze Tur będzie nadal walczył w czterozespołowej grupie, w której są jeszcze: Stal Stalowa Wola i trzeci zespół ekstraklasowej Rosy Radom. Wszystkie drużyny zagrają ze sobą mecz i rewanż, ale nie startują z dorobkiem zerowym, bo wliczają im się dotychczasowe wyniki z drugoligowych potyczek. Dzięki temu w grupie walczących o utrzymanie prowadzi Stal z 33 punktami, przed Turem, który ma ich 31. Kolejna Rosa ma 29 oczek, a najsłabsza Polonia – 26.

Aby utrzymać status drugoligowców, Tur musi co najmniej zachować obecne drugie miejsce. Zespoły z miejsc 3. i 4. spadną do III ligi. Rozgrywki mogą zostać przerwane w sytuacji, gdy zespół z miejsca trzeciego nie będzie miał już matematycznych szans na zajęcie pozycji drugiej. Najbliższe mecze Tura to szalenie ważny wyjazd do Radomia (w środę 16 marca o godz. 17:30) oraz mecz u siebie ze Stalą (w sobotę 19 marca o godz. 18:00).