Tur Bielsk Podlaski - Motor Lubawa 0 : 2 (zdjęcia)

(jan)
Karol Car w akcji
Karol Car w akcji Krzysztof Jankowski
Solidnie grający Motor Lubawa okazał się zbyt mocnym rywalem dla Tura i w niedzielę wygrał w Bielsku Podlaskim 2:0 (1:0). Gole goście strzelili po akcjach skrzydłami, wcześniej odbierając w środku boiska piłkę bielszczanom.

W 20. minucie gry Radosław Żero wycofał piłkę do Macieja Keslera, ale ten strzelił niecelnie. Siedem minut później prowadzili już goście. Zawodnicy z Lubawy wywalczyli piłkę i dośrodkowali ją z prawego skrzydła w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył potężny Marek Śnieżawski i strzałem głową skierował ją do siatki obok bezradnego Łukasza Szczepanika.

Najbliżej zdobycia gola gospodarze byli w 42. minucie, gdy po akcji Karola Cara z Keslerem z kilku metrów nie trafił do bramki Żero. Niestety, defensywnym pomocnikom Tura zbyt często przydarzały się straty piłek, które były wodą na młyn dla graczy Motoru. W 62. minucie goście odebrali futbolówkę Andrzejowi Lewczukowi i imponujący techniką osiemnastolatek Cezary Nowiński na lewym skrzydle minął kilku rywali, dośrodkował, a Bazyli Jabłonowski efektownie złożył się do strzału.

Bielszczanie rzucili się do zmasowanego ataku, ale nadal brakowało im skuteczności. W 75. minucie Kesler techniczną sztuczką odebrał piłkę rywalom i spod własnego pola karnego długim podaniem uruchomił Huberta Karwackiego, lecz jego strzał - oddany wślizgiem - obronił bramkarz. Jeszcze w końcówce meczu Car przymierzył z blisko 30 metrów w okienko bramki gości, ale znów na posterunku był Jacek Malanowski.

Kolejny mecz Tur zagra w III lidze w środę o godz. 19 z ŁKS-em w Łomży, a w sobotę bielszczan czeka mecz z Wissą w Szczuczynie (godz. 17).

Tur - Motor Lubawa 0:2 (0:1) - wynik

Bramki: 27' Śnieżawski (głową), 62' Jabłonowski.

Żółte kartki: Car, Lewczuk, Kesler (Tur); Remiszewski, Ludwiczak (Motor). Sędziował Paweł Graczyk (Białystok). Widzów 350.

Tur: Szczepanik - K. Kulikowski, Chilkiewicz (65' Hryniewicki), Marcinkiewicz, Gudewicz - Lewczuk, Car - Kesler, K. Kosiński, Karwacki (81' R. Kulikowski) - Radosław Żero (81' Kozłowski).

Motor: Malanowski - Ksiuk, Wietecha, Kolcz, Lewalski (64' Józefowicz) - Remiszewski (70' Narojczyk), Rzeźnikiewicz, Mederski, Ludwiczak (60' Nowiński) - Śnieżawski (76' Klein), Jabłonowski.

Więcej o lokalnym futbolu w środowym wydaniu Kuriera Bielskiego.