Tur Bielsk Podlaski - MON-POL Płock 96:87: Lepsi od nowicjusza. Wszystko Turze 2010-2011.

Krzysztof Jankowski
Do nowego drugoligowego sezonu zespół Tura przystępuje w mocno zmienionym składzie. Kadra jest bardzo szeroka, ale niekoniecznie lepsza, niż ta z poprzednich rozgrywek. Fot. Krzysztof Jankowski
Koszykarze Tura wygrali na własnym parkiecie z beniaminkiem II ligi MON-POL-em Płock 96:87. Choć zdobyli niemal 100 punktów, swoją grą kibiców nie porwali. Także trener Andrzej Sinielnikow nie był zachwycony postawą swoich koszykarzy.

TUR BIELSK PODLASKI 2010-11

Prezes: Lech Jakubowski; wiceprezes ds. koszykówki: Andrzej Jóźwiuk; kierownik drużyny: Aleksy Olesiuk; trener: Andrzej Sinielnikow.
I:
15. Krzysztof KALINOWSKI - 30.09.1976 183/87; Instal Białystok, Astoria Bydgoszcz, SKS Starogard Gdański, Zastal Zielona Góra, Polpak Świecie, Kager Gdynia, Polonia Przemyśl, MOSiR Krosno
5. Aaron WERES - 1.10.1991 197/80; Tur Bielsk Podlaski, OSSM Warszawa
11. Tomasz SZCZEPIŃSKI - 23.08.1988 187/84; Mostostal Białystok, Żubry Białystok
12. Karol RUDAK - 4.06.1982 193/86; Mostostal Białystok
IV:
8. Tomasz KOC - 1.01.1988 202/78; wychowanek
4. Krzysztof ŁOTOWSKI - 28.02.1988 206/95; Mostostal Białystok, Żubry Białystok
6. Grzegorz TARANTA - 23.03.1985 188/101; Dojlidy Białystok
V:
16. Adam ĆWIKOWSKI - 22.01.1979 204/105; Żubry Białystok, Tur Bielsk Podlaski, Mostostal Białystok
17. Marcin KRAJEWSKI - 2.12.1973 205/111; Dojlidy Białystok, Rodex Białystok, AZS Koszalin, Zastal Zielona Góra, Żubr Białystok
14. Mirosław WYSOCKI - 11.09.1987 212/124; Instal Białystok, Żubry Białystok

Zarząd klubu stawia przed nami zadanie ponownego znalezienia się w czołowej czwórce ligi. Ale my nie mamy potrzebnego do spełnienia tego celu potencjału kadrowego - mówił po spotkaniu trener Sinielnikow.

Szkoleniowiec podkreślał, że zeszłoroczny zespół został zdekompletowany, a letnie nabytki nie zrównoważyły strat.

- W tym składzie możemy walczyć o czołową ósemkę, ale nie o pozycje medalowe - mówił.

Naszych koszykarzy warto jednak pochwalić. W sobotnim meczu z niezbyt silnym rywalem z Płocka Tur od początku miał więcej z gry. Z obwodu rzucali Krzysztof Kalinowski i Piotr Brzozowski, a pod koszem dwa efektowne wsady zaprezentował Mirosław Wysocki. Czapy rywalom rozdawał Aaron Weres, a Łukasz Kiluk rozgrywał i wbiegał pod kosz gości.

Wychowankowie Tura błysnęli zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Tur prowadził już 63:46 po szybkiej wymianie no-look passów przez Kiluka, Weresa i Tomasza Koca.

Problem zaczął się dopiero w ostatniej części gry. Goście zagrali pressingiem, Tur zaczął się gubić, mnożyły się straty, a w zespole rywali raz za razem punktowali Maciej Skowroński i Grzegorz Kożan. Po warszawskiej wpadce, gdy Tur rzucił w czwartej kwarcie tylko dwa punkty, tym razem w tej części gry stracili aż 37 oczek.

- Nasza słaba gra nie wynika ze źle dobranej taktyki, tylko z niskich umiejętności zawodników - mówił po meczu trener Andrzej Sinielnikow.

Ostatecznie przegrana czwarta kwarta nie zaowocowała porażką w całym meczu, ale popsuła wrażenie z wcześniejszych wygranych kwart.

Po meczu:
Tur Bielsk Podlaski - MON-POL Płock 96:87 (28:17, 18:15, 21:18, 29:37)

Tur: Kalinowski 17 (1x3, 9 as), Brzozowski 21 (3x3, 5 as), Weres 26 (1x3), Łotowski 10 (7 zb), Wysocki 6 oraz: Krajewski 9 (9 zb), Koc 4, Kiluk 3, Grygiewicz 2, Rudak 0, Szczepiński 0, Wróbel 0.
MON-POL: Skowroński 24 (1x3, 8 zb, 4 as), Zych 6, Adamczewski 32 (5x3), Firyn 6, Bruździński 0 oraz: Kożan 12 (1x3), Gałecki 3, Nowakowski 2, Świech 2.