Tur Bielsk Podlaski - MKS Skierniewice 74:85

Krzysztof Jankowski [email protected] tel. 85 730 67 86
Powracający do formy po kontuzji Piotr Brzozowski (na zdjęciu z prawej) zdobył w meczu ze Skierniewicami 7 punktów. Jednak nawet jemu, specjaliście od rzutów za trzy punkty, tym razem z dystansu rzucało się kiepsko. W całym meczu Brzoza trafił tylko jedną z czterech prób. Krzysztof Jankowski
Nasi zawodnicy nie sprostali kolejnemu rywalowi z II ligi. Tym razem górą byli koszykarze MKS-u Skierniewice, którzy celniej rzucali z dystansu i zagrali bardziej zespołowo. W efekcie wygrali w sobotę w Bielsku z Turem 85:74.

Solidny zespół ze Skierniewic zdominował w sobotę koszykarzy bielskiego Tura i pewnie wygrał 85:74. O zwycięstwie gości przesądziła trzecia kwarta, w której goście zmietli bielszczan z parkietu wygrywając tę część gry 19 punktami.

- Z taką skutecznością, jaką dziś prezentowaliśmy, nie można wygrać meczu - przyznawał trener Tura Andrzej Sinielnikow.

W naszym zespole zabrakło tym razem doświadczonego Kamila Zakrzewskiego, a młodszym kolegom zdecydowanie nie wychodziły rzuty z dystansu. W całym meczu bielszczanie tylko dwukrotnie trafili za trzy punkty, chociaż oddali aż 19 rzutów. Po razie trafili obaj rzucający obrońcy: Piotr Brzozowski i Tomasz Szczepiński, ale to było za mało na rywali, którym ta sztuka udała się siedem razy.

- Kilka razy nie mogliśmy też trafić w dobrych sytuacjach spod samego kosza - mówił trener Andrzej Sinielnikow.

Na początku meczu wydawało się, że Tur nawiąże wyrównaną walkę z silnym rywalem. Gospodarze mieli zresztą przewagę, co było efektem głównie dobrej postawy Andrzeja Misiewicza. Nasz skrzydłowy kilka razy skutecznie zakończył akcje Tura, trafiał z rzutów wolnych, a nawet asystował przy punktach Łukasza Kuczyńskiego (w całym meczu rozdzielił zresztą aż siedem asyst - najwięcej spośród zawodników w obu zespołach). W efekcie po pierwszej kwarcie Tur prowadził nawet 24:20.

W drugiej odblokowali się goście, ale Tur utrzymywał z nimi kontakt dzięki serii punktów Łukasza Kuczyńskiego. Cztery oczka dorzucił też Robert Iwaniuk, który tym razem wyszedł w pierwszej piątce w roli rozgrywającego.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, po serii zdobyczy Kuczyńskiego, na tablicy wyników widniał remis 42:42, ale goście zdążyli trafić za dwa punkty.
Po przerwie zawodnicy ze Skierniewic rozrzucali się z dystansu, a po zwariowanych atakach gospodarzy piłka lądowała z dala od kosza. Naszym rozgrywającym przytrafiło się też kilka głupich strat przy wyprowadzaniu piłek z własnej połowy. W końcu przewaga gości tak urosła, że Turowi nie pozostało nic innego, tylko też rzucać z dystansu. Niestety, kolejne próby okazywały się nieskuteczne.

Efekt był taki, że po trzeciej kwarcie MKS prowadził już 73:52 i w zasadzie mógł cieszyć się wygranym meczem. Ostatnią część meczu goście grali już na luzie i pozwolili naszym zawodnikom na kilka udanych ofensywnych akcji. W końcówce sporo punktów rzucił Arkadiusz Zabielski, ale było już za późno na odrobienie wszystkich strat. Tur przegrał więc 74:85 i zwiększył swoją stratę punktową do drużyn z górnej połówki tabeli II ligi.