Tur Bielsk Podlaski - Legia Warszawa 96:86

Tur Bielsk Podlaski pokonał Legię Warszawa 96:86
Tur Bielsk Podlaski pokonał Legię Warszawa 96:86 Anatol Chomicz
Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski, pokonując 96:86 Legię Warszawa.

Wynik wskazuje na w miarę spokojne zwycięstwo, a wcale tak nie było, bo przez większość spotkania prowadzili goście.

Legioniści ponieśli dotąd komplet porażek i zgodnie z tym, co przewidywał trener bielszczan Andrzej Sinielnikow, przyjechali do Bielska Podlaskiego z mocnym postanowieniem przełamania złej passy.

- Zaskoczyli nas agresywnym pressingiem na całym boisku i bardzo wysoką skutecznością - relacjonuje drugi trener Tura Aleksy Olesiuk. - Na dodatek słabiej spisywali się tym razam nasi młodzi rozgrywający i nie trafialiśmy rzutów wolnych - dorzuca.

Nic dziwnego, że prowadzeni przez Piotra Nawrota i Rafała Świderskiego goście w pewnym momencie prowadzili już 11 punktami.

W trzeciej kwarcie Tur wziął się do roboty i błyskawicznie odrobił straty, wychodząc nawet na minimalne prowadzenie.

Ale to jeszcze nie był koniec emocji, bo stołeczni koszykarze nie ustępowali. W 35. minucie i kontrze Nawrota Legia prowadziła 76:72. Wtedy nastąpił magiczny finisz gospodarzy. Sygnał do ataku dał celnym rzutem za trzy oczka Aarona Weres, po chwili Tur już prowadził po akcji Piotra Brzozowskiego. Legioniści pogubili się, a na dodatek nie wytrzymali potyczki kondycyjnie. Rozpoczęła się strzelanina za trzy, której goście nie umieli się przeciwstawić i przegrali.