Tur Bielsk Podlaski - Gryf Gródek 2:0

(jan)
Krzysztof Jankowski
Piłkarze Tura Bielsk Podlaski zakończyli letni obóz przygotowawczy i rozegrali dwa mecze sparingowe. W środę w Bielsku pokonali czwartoligowego Gryfa Gródek 2:0, a w czwartek zremisowali 1:1 w Pilikach z beniaminkiem okręgówki Kolejarzem Czeremcha.

W obydwu spotkaniach bielszczanie nie zachwycili kibiców swoją grą, a wszystkie trzy gole zdobyli ze stałych fragmentów gry. W 11. minucie meczu z Gryfem w polu karnym gości starli się Michał Laskowski z Karolem Kosińskim. Zawodnik Tur upadł, a sędzia Kamil Jakubowski odgwizdał rzut karny, co bardzo oburzyło przyjezdnych. Do jedenastki podszedł Mateusz Jakubowski i pokonał Bartosza Dzienisika. W rewanżu sam na sam z Kamilem Osmulskim był Maciej Solecki, ale przegrał pojedynek, a potem po kontrze na bramkarza Tura biegł Sebastian Kozłowski, lecz trafił w poprzeczkę. Druga tercja meczu rozgrywanego w trzech częściach po 30 minut należała do gospodarzy. Mateusz Jakubowski trafił w boczną siatkę, Karol Kosiński spudłował minimalnie po akcji Daniela Daniłowskiego, Rafał Grygoruk przegrał pojedynek z Dzienisikiem, a Karol Car dwukrotnie niecelnie uderzał z dystansu.

Na początku trzeciej tercji Tura przed stratą goli uratował Karol Jakubowski dwukrotnie wybijając piłkę głową ze swojego pola karnego po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Sporo akcji skrzydłami przeprowadzali też młodzi napastnicy: Daniłowski, Grygoruk, Popiołek i Walczuk. Jednak drugi gol padł też po stałym fragmencie. Przed polem karnym Gryfa sfaulowany został K. Kosiński, po czym sam podszedł do piłki i posłał do siatki gości.

Dzień później drugi skład Tura zmierzył się w Pilikach z Kolejarzem Czeremcha. Gospodarze szybko objęli prowadzenie - sędzia Janusz Klimczuk odgwizdał faul na Marcinie Niewińskim, a grający trener Paweł Bierżyn lewą nogą precyzyjnie przerzucił mur ustawiony przez zawodników Kolejarza. Później częściej atakowali czeremszanie i w 40. minucie doprowadzili do wyrównania. Mirosław Samosiuk dośrodkował z rzutu wolnego, Jakub Wołosik wyciągnął się jak struna i wygarnął piłkę z linii bramkowej, ale nadbiegający Andrzej Kaliszewicz wpakował ją z metra do siatki. W 82. minucie goście strzelili nawet drugą bramkę, ale sędziowie uznali, że padła ona ze spalonego.

W najbliższy weekend piłkarzy Tura czekają dwa kolejne mecze. W sobotę w Bielsku podejmą oni trzecioligową Puszczę Hajnówka (godz. 17), a w niedzielę w Pilikach następnego beniaminka okręgówki Husara Nurzec (godz. 18).

Bielsk Podlaski, 23.07.2014, sparing
Tur Bielsk Podlaski - Gryf Gródek 2:0 (1:0, 1:0)
Bramki: 12' M. Jakubowski (karny), 82' K. Kosiński (wolny).
Sędziował Kamil Jakubowski (Bielsk Podlaski).
Widzów 50.
Tur: (I tercja) Osmulski - K. Kulikowski, Wasilewski, Chilkiewicz, zawodnik testowany - Car, Lewczuk, K. Kosiński - Popiołek, M. Jakubowski, Walczuk; (II tercja) Osmulski - Witoszko, Chilkiewicz, K. Jakubowski, R. Kulikowski - Car, zawodnik testowany, K. Kosiński - Grygoruk, M. Jakubowski, Daniłowski; (III tercja) Osmulski - K. Kulikowski, Wasilewski, K. Jakubowski, R. Kulikowski - Popiołek, zawodnik testowany, K. Kosiński, Daniłowski - Walczuk, A. Kiszko (75' Grygoruk).
Gryf: Dzienisik - Humienny, M. Laskowski, Lorenc, Siuchno - Solecki, Osypiuk, Szymaniuk, Borowik, Daniel Owerczuk - Kozłowski oraz: Jurczuk, Rożko, Damian Owerczuk, Czemiel.
Grano 3x30 minut

Piliki, 24.07.2014, sparing
Tur II Bielsk Podlaski - Kolejarz Czeremcha 1:1 (1:0, 1:1)
Bramki: 1:0 - 10' Bierżyn (wolny), 1:1 - 40' Kaliszewicz.
Sędziował Janusz Klimczuk (Bielsk Podlaski).
Widzów 50.
Tur II: (I tercja) Wołosik - Witoszko, Kordziukiewicz, Olszewski, Szklarz - Karanowski, Niczyporuk, Polubiatko, Bierżyn - Pradyszczuk, Niewiński; (II tercja) Wołosik - M. Gul, Wasilewski, Olszewski, Bierżyn - R. Żukowski, Polubiatko, Pradyszczuk, Grygoruk - Pogorzelski, Rogowski; (III tercja) Wołosik - Witoszko, Wasilewski, Kordziukiewicz, Szklarz - Karanowski (76' R. Żukowski), Niczyporuk, Polubiatko, Grygoruk - Pradyszczuk (76' Rogowski), Pogorzelski (76' Niewiński).